Jak sztuka pomaga osobom starszym - czyli o tajnikach arteterapii

Arteterapia kursy

Arteterapia to, krótko mówiąc, terapia sztuką, polega ona na wykorzystaniu różnych technik kreatywnych, jak na przykład rysowanie, szkicowanie, rzeźbienie, malowanie, kolorowanie lub robienie kolaży. Wszystko po to, aby wyrazić się artystycznie i emocjonalnie. Będąc pod nadzorem dobrego terapeuty, osoby w podeszłym wieku mogą nauczyć się przekazywać swoje potrzeby i dogłębnie zrozumieć swoje uczucia. Jest to również doskonały sposób na spędzenie czasu wolnego. Arterapia podczas zajęć grupowych zmniejsza poczucie wykluczenia społecznego i zapewnia integrację z innymi seniorami o podobnych zainteresowaniach. Podczas takich spotkań osoby podobne sobie mogą wymieniać się przeżyciami, wspomnieniami jak i pomysłami.

Dlaczego warto wysłać dziecko na wymianę międzynarodową?

wymiana polsko niemiecka Zamość

Lata szkolne mają kluczowy wpływ na młodych ludzi. To właśnie wtedy dzieci nie tylko przyswajają wiedzę, ale uczą się także nawiązywać więzi społeczne, funkcjonować w grupie i poznawać świat. W tym ostatnim szczególnie mogą pomóc wyjazdy – w końcu od dawna mówi się, że „podróże kształcą”. Dlatego też wiele placówek oświatowych oferuje program wymian międzyszkolnych.

Jak zorganizować dziecku niezapomniane urodziny?

Sala zabaw Dino

Powszechnie wiadomo, że każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego, co na najlepsze. Dlatego też, gdy wielkimi krokami zbliżają się urodziny pociechy rodzice dwoją i się i troją, aby zapewnić dziecku dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń. Kluczową rolę oprócz prezentu pełnić będzie miejsce, w którym jubilat spędzi ten wyjątkowy czas.

Medal na rocznicę ukoronowaniem małżeństwa

Para uhonorowana medalem Artskam

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej niestety dochodzi do sytuacji kiedy dwoje ludzi stwarza trwały związek na całe życie. Powodów takiego stanu rzeczy jest rzecz jasna bardzo wiele, a jednym z nich jest z pewnością wszechobecny pośpiech za karierą i ogólne zmiany socjologiczne jakie zaszły na przestrzeni kilkudziesięciu lat nie tylko w Polsce, lecz i na świecie.