Moje dziecko ma odstające uszy - Czy należy je operować?

Dodaj komentarz

Przyczyny odstawania uszu u dzieci mogą być niezwykle zróżnicowane. Najczęściej mają one podłoże genetyczne (w takiej sytuacji przypadłość ta może zostać zakwalifikowana jako jednostka chorobowa), wynikają z wcześniejszych urazów lub, jeżeli mówimy o noworodkach , wcześniejszego specyficznego ułożenia płodu. Niezależnie od źródła problemu - sytuacja tego typu może prowadzić do powstania u dziecka kompleksów, wywołanych złym traktowaniem przez rówieśników. Rozwiązaniem może być operacja uszu. Kiedy warto się na nią zdecydować?

Czytaj więcej

Co brać pod uwagę szukając sali weselnej?

Dodaj komentarz

Wesele jest często uznawane za najważniejszą uroczystość w życiu. Zorganizowanie go może jednak nie być wcale łatwe: konieczne są długie przygotowania, a lista spraw, których trzeba dopilnować, jest naprawdę imponująca. Jedną z najważniejszych kwestii jest znalezienie odpowiedniej sali weselnej. Dostępne na rynku lokale tego typu różnią się między sobą wielkością, stylem oraz wyposażeniem, dlatego też wybór odpowiedniego może być poważnym problemem. W naszym artykule postaramy się przybliżyć kwestie, jakie powinny być przy tym uwzględnione.

Czytaj więcej

Zaręczyny w plenerze - marzenie, które możesz zrealizować

Dodaj komentarz

Słońce majestatycznie chowające się za bezkresną taflę morza, szum fal, krzyk mew, delikatny wiatr we włosach i zapach soli, budzący najpiękniejsze wspomnienia. Czy istnieje bardziej romantyczne miejsce na oświadczyny, niż plaża oświetlona promieniami zachodzącego słońca? Jeśli marzą Ci się zaręczyny nad morzem, mamy kilka wyjątkowych pomysłów, jak to marzenie zrealizować.

Czytaj więcej

Jak wybrać idealne przedszkole dla dziecka?

Dodaj komentarz

Wybór przedszkola to często czasochłonne i długotrwałe zajęcie. Podjęcie przez rodzica decyzji, do jakiego przedszkola zapisać dziecko, jest czasem bardzo emocjonalnym wydarzeniem. Często to pierwszy etap edukacji dziecka, dlatego tak ważny jest dobór najlepszego miejsca. Czym należy kierować się przy wyborze idealnej placówki? Na co warto zwrócić uwagę, by mieć pewność, że dziecko będzie zaopiekowanie?

Czytaj więcej