Coraz więcej osób potrzebuje pomocy psychologicznej

Trudno powiedzieć, czy zawsze ten sam odsetek ludzi potrzebował wsparcia psychologa, tylko mało kto się do tego przyznawał, czy to stosunkowo młody trend. Czy dopiero od niedawna mamy świadomość tego, że to nie wstyd powiedzieć głośno: tak, potrzebuję pomocy albo chociaż porozmawiać o swoich problemach. Pomoc psychologiczna nie musi polegać na wielu i częstych spotkaniach ze specjalistą. Jeżeli uchwyci się problem w zalążku, w wielu przypadkach wystarczają pojedyncze albo sporadyczne spotkania dokładnie wtedy, gdy dana osoba czuje, że tego potrzebuje. Problemy jednak bywają różne. Tak samo rożni bywają ludzie. Niektórzy są w stanie znieść więcej, a inni mniej. Wpływ na to mogą mieć też czyjeś życiowe doświadczenia. Nie wszystkie i nie wszystkich hartują one w równym stopniu. Czasem nie hartują, a przytłaczają.

leczenie depresji z psychoterapeutą

Kontynuuj czytanie

Dlaczego warto skorzystać z pomocy psychologicznej?

Jak wiadomo w obecnych czasach coraz więcej związków się rozpada. Jest to spowodowane faktem, że partnerzy jednak nie są w stanie się ze sobą dogadać w pewnych kwestiach. Warto również wspomnieć, że praktycznie każdy ma przyzwyczajenia i nawyki, które mogą nie odpowiadać drugiej stronie. Jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu jest pomoc psychologiczna.

Kontynuuj czytanie

Rodzina - jaką jest dzisiaj wartością?

Rodzina? Co to tak naprawdę znaczy? Rodziną nazywamy najbliższe nam osoby, z którymi jesteśmy spokrewnieni, więc są to nasi rodzice, nasze rodzeństwo, kuzynostwo, a także nasze dzieci. Dodatkowo rodziną są nasi partnerzy, również w świetle prawa, jeżeli zawrzemy z nimi związek małżeński. Dla wielu z nas rodzina jest bardzo ważna, a jej posiadanie i dobre relacje z bliskimi leżą u podstaw piramidy potrzeb.

Po co zakładamy rodzinę?

Kontynuuj czytanie