Skip to main content

Szklane elementy w nowoczesnej kuchni

Każda osoba posiadająca własny dom albo mieszkanie prędzej czy później będzie musiała wykonać remont swojej nieruchomości. W tym właśnie momencie stanie przed dylematem dotyczącym wyboru określonych elementów wyposażenia.

Lacobel zamontowany przez firmę HouseKrup w kuchni

Wnętrze szyte na miarę

Dzisiejsza technologia daje bardzo dużo możliwości personalizacji wnętrz. Wśród farb, paneli czy tapet istnieją różne palety kolorów, których mogą być dziesiątki, a czasem setki. Jednym z najczęściej użytkowanych miejsc w każdym gospodarstwie domowym jest bez wątpienia kuchnia. Wykończenie jej wnętrza nie należy do najłatwiejszych zadań z uwagi na mnogość aktualnie proponowanych rozwiązań. Można na przykład wykorzystać coraz bardziej popularne szkło lacobel, które z powodzeniem zastępuje tradycyjne kafelki na ścianę kuchenną. Montuje się je przeważnie pomiędzy blatem a górnymi szafkami. Szukasz nowatorskiego rozwiązania do Twojej kuchni? Przeczytaj artykuł Lacobel - co to jest? i dowiedz się więcej o zastosowaniu szkła w aranżacji wnętrz.

Szkło Lacobel

Są to płachty szkła, które mogą posiadać określone przez klienta wzory czy grafiki po jednej stronie (od strony ściany). Dzięki takiemu rozwiązaniu szklany panel może być zamontowany na ścianie, a przy wykonaniu tego w sposób uważny i umiejętny uzyskuje się oszałamiający efekt wizualny. Dobrze spasowane kawałki szkła tworzą jednolitą taflę, bardzo często składającą się w jeden wspólny wzór. Takie rozwiązania w połączeniu z odpowiednim oświetleniem kuchni mogą stworzyć niesamowicie widowiskowy i ciekawy efekt. To rozwiązanie jest przy tym bardzo trwałe, ponieważ szkło lacobel jest jednocześnie wytrzymałe na temperatury i uszkodzenia.

Gama kolorystyczna szkła lacobel oferowana przez firmę HouseKrup

Wady szkła Lacobel

Oczywiście posiada mankamenty każdego szklanego przedmiotu, polegające na kruchości w przypadku bardzo mocnego uderzenia, ale z uwagi na umiejscowienie jest to raczej bardzo mało prawdopodobne. Możliwość konfiguracji szklanych tafli jest w zasadzie ograniczona jedynie wyobraźnią zamawiającego, który może zdecydować się na gotowe barwy z dostępnej palety kolorów albo wybrać nawet specjalnie przygotowane do tego grafiki w postaci krajobrazów czy zdjęć przedmiotów kojarzonych z kuchnią.

Lacobel - nie tylko w kuchni

Jednak kuchnia nie jest jedynym miejscem, w którym można wykorzystać lacobel. Naturalnym wyborem jeśli chodzi o inne pomieszczenie w domu jest łazienka, która ustępuje częstotliwością użytkowania chyba jedynie kuchni. Z uwagi na naturalną wodoodporność rozwiązania takiego jak szkło, można ozdabiać nim w zasadzie wszystkie elementy łazienki od ścian po sufit. Bardzo często wykorzystuje się zdobioną grafiką lub wzorem taflę szkła do utworzenia ramy wokół lustra. Wraz z dobrze dobranym oświetleniem tworzy to niezapomniany widok.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy
Najnowsze wpisy
Najnowsze komentarze
Jako świeżo upieczona mama zdecydowałam się na plastykę brzucha, bo ...
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście ...
Artykuł jest świetnym przewodnikiem dla osób szukających najlepszego rozwiązania ERP ...
Wydaje mi się, że domki holenderskie to świetna opcja na ...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są ...