Skip to main content

Jakie są ceny u firm sprzątających w 2024 roku?

Nie każdy lubi sprzątać w domu, a szczególnie nielubiane są wszelkiego rodzaju generalne porządki, wiążące się zazwyczaj ze świętami lub rodzinnymi uroczystościami. W przypadku nieruchomości o dużym metrażu nawet zwykłe sprzątanie potrafi być wymagające i czasochłonne. Wiele osób, by zaoszczędzić czas i żyć wygodniej, stawia na korzystanie z usług firm i osób sprzątających. Czy jest to rzeczywiście opłacalne i wygodne?

Czy zatrudnienie firmy sprzątającej jest drogie?

Co się składa na koszt usługi sprzątania?

Pierwszym argumentem, przemawiającym za skorzystaniem z usług sprzątania, jest przystępna cena. W momencie, gdy można zaoszczędzić mnóstwo czasu i problemu związanego z dużą ilości pracy, zatrudnienie firmy sprzątającej staje się wyjątkowo opłacalne. Koszt  takiej usługi jest zależny od zakresu prac koniecznych do wykonania oraz samego charakteru porządków. Dokładny cennik znaleźć można chociażby pod adresem https://mgcleaning.pl/cennik/, dzięki czemu już przed zamówieniem usługi można oszacować orientacyjną wartość.

Trzeba pamiętać, że zwykłe, codzienne porządki, czy nawet ogólne porządki przed świętami można zamówić w bardzo przystępnych cenach, ale w przypadku sprzątania po remontach pojawiają się stosowne dopłaty podnoszące cenę usługi. W podstawowy zakres usług nie wchodzą takie usługi jak mycie okien, czy pranie wykładzin.

Jaki jest koszt sprzątania w domu?

Zależnie od tego, czy korzysta się z profesjonalnej firmy sprzątającej, czy też z usług prywatnej osoby, ceny mogą być różne i różna jest podstawa ich wyliczenia. W przypadku ofert prywatnych najczęściej spotykane jest rozliczanie zależne od czasu i zaczyna się nawet od 20 zł za godzinę sprzątania. W przypadku profesjonalnych firm sprzątających płaci się od metra sprzątanej nieruchomości i stawki, w zależności od pełnego metrażu, zaczynają się od 15 zł za metr kwadratowy.

Dla sprzątania po remoncie cena rośnie, a profesjonalne firmy przechodzą najczęściej również na wycenę zależną od czasu sprzątania, ze względu na całkowicie innych charakter porządków.

Sprzątanie na terenie firm

Na rynku bez problemu znaleźć można oferty dotyczące sprzątania powierzchni firmowych. Doskonałym przykładem jest firma sprzątająca MG Cleaning, która oferuje sprzątanie powierzchni w:

  • biurach,
  • halach magazynowych,
  • budynkach biurowych,
  • placówkach medycznych,
  • spółdzielniach mieszkaniowych.

Dodatkowo w swojej ofercie posiada ofertę sprzątania pobudowlanego, mycia alpinistycznego oraz mycia wodą demineralizowaną. Firma zatrudnia wykwalifikowany personel, cechujący się dużą starannością oraz dbałością o szczegóły. Wykorzystanie detergentów wysokiej klasy zapewnia doskonałe efekty i dużą ich trwałość. Wszyscy pracownicy są dokładnie przeszkoleni z zakresu wykorzystania stosownych detergentów do sprzątanej powierzchni, co potwierdzają zdobyte przez firmę certyfikaty. O jakości usług świadczą również nagrody takie jak tytuł Laureata Orłów Czystości 2023.

MG Cleaning firma sprzątająca Kraków

Czy korzystanie z usługi sprzątania się opłaca?

Przy przepełnionym grafiku i wiecznym braku czasu na dokładne porządki, skorzystanie z usługi sprzątania potrafi być wybawieniem, które zapewni możliwość życia w czystości, bez konieczności poświęcania na to prywatnego czasu. W przypadku firm jest to świetny sposób, by utrzymanie czystości przenieść na outsourcing i zmniejszyć obciążenie dla własnego działu kadr.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy
Najnowsze wpisy
Najnowsze komentarze
Jako świeżo upieczona mama zdecydowałam się na plastykę brzucha, bo ...
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście ...
Artykuł jest świetnym przewodnikiem dla osób szukających najlepszego rozwiązania ERP ...
Wydaje mi się, że domki holenderskie to świetna opcja na ...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są ...