Skip to main content

Moda uliczna - ważny element kultury

Do tej pory w modowym świecie prym wiedli celebryci i fotografie w kolorowych gazetach. Obecnie jednak to wszystko się zmienia i zaczynamy skupiać się bardziej na "żywej" stronie ubierania się. Powraca skupienie na tym, co jesteśmy w stanie zaobserwować na ulicach, a więc moda uliczna. Ale co to właściwie oznacza? Moda uliczna, jak sama nazwa wskazuje, to moda, którą możemy obserwować na ulicach. Będzie to sposób, w jaki ubierają się zwykli ludzie, ale też moda bardziej alternatywna, czyli subkultury. Na to składa się bardzo wiele różnych stylów, które sprawiają, że moda uliczna jest tak interesująca. Jak można ją obserwować?

Moda uliczna

Moda uliczna - jak sie inspirować?

Tak naprawdę wystarczy wyjść na ulicę i patrzeć na to jak ludzie są ubrani. W ten sposób będziemy w stanie zobaczyć jak naprawdę wyglądają ludzie i co na sobie noszą. Nie będzie to koloryzowana moda, którą widzimy w magazynach czy na stronach internetowych. Takie ubrania zazwyczaj wyglądają dobrze tylko przez chwilę - w momencie robienia zdjęcia. Jakbyśmy wyszli w nich na ulicę, nie wyglądalibyśmy w połowie tak dobrze, jak na fotografii. Ogromną rolę grają tutaj różne subkultury. Nawet w samej Polsce jest ich tak dużo, że są one w stanie wprowadzić ogromną różnorodność na ulicach. Zobaczymy ludzi, którzy chodzą w dresach, ale też takich którzy mają kolorowe tatuaże i glany. Duże znaczenie mają tutaj też włosy czy makijaż. Subkultury mają określone zasady, które mówią nie tylko o tym, co nosić, ale też o tym jak stworzyć całą stylizację. Jeszcze niedawno tatuaże kojarzyły się z kryminalistami, ale obecnie zaczyna się to zmieniać. Stanowią one bardzo ważną część wyglądu ludzi i tak naprawdę są elementem stylizacji.

>Subkultury

Modne stylizacje

Ważne jest też to, że moda uliczna jest bardzo dynamiczna i często się zmienia. Tak samo, jak zmieniają się trendy, tak zmienia się styl ludzi, których możemy spotkać na ulicach. Właśnie te zmiany sprawiają, że moda uliczna jest tak interesująca. Jeśli chcemy wiedzieć jak ludzie się ubierają, będziemy musieli obserwować ich bardzo regularnie.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy
Najnowsze wpisy
Najnowsze komentarze
Jako świeżo upieczona mama zdecydowałam się na plastykę brzucha, bo ...
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście ...
Artykuł jest świetnym przewodnikiem dla osób szukających najlepszego rozwiązania ERP ...
Wydaje mi się, że domki holenderskie to świetna opcja na ...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są ...