Skip to main content

Niesprawne auto - komu sprzedać?

Posiadasz niedziałające auto i nie wiesz czy lepiej je naprawić czy jednak sprzedać? W takim razie odpowiedź powinna być bardzo prosta. Jeśli chcesz sprzedać niesprawne auto osobie prywatnej to należy niezwłocznie poinformować o tym klienta. W innym przypadku sprzedanie takiego samochodu może zakończyć się konsekwencjami prawnymi. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie, jeśli auto po wypadku bądź awarii mechanicznej zostanie oddane do skupu. Oni dokładnie wiedzę w jaki sposób zająć się takimi pojazdami samochodowymi.

auto powypadkowe sprzedane w skupie auto-skup24.pl

Czy warto naprawiać mocno uszkodzone auto?

Najczęściej samochody powypadkowe, które nie są w stanie kontynuować dalszej jazdy trafiają właśnie do skupu. Tam następnie auto sprzedawane jest na części bądź po prostu złomowane. Niektóre osoby próbują odrestaurować pojazd i go sprzedać, lecz jest to zgoła nieodpowiedzialne zachowanie. Warto zgłaszać takie incydenty, ponieważ auto po mocnym wypadku jest po prostu niezdolne do poruszania się po drogach publicznych. Takie działania powinny być surowo karane, ponieważ jest to narażenie życia i zdrowia innych osób.

Skup aut powypadkowych

Jeśli więc posiadamy taki pojazd po stłuczce to warto sprzedać auto do skupu. Jak w ofercie na swojej stronie internetowej przedstawia Auto-Skup24.pl skup aut Gdańsk, sprzedać można samochody zarówno sprawne, jak i powypadkowe. Będzie to najbardziej rozsądne wyjście. Klient prywatny bądź handlarz samochodowy mógłby czasami chcieć naprawić takie auto i sprzedać. Oznacza to, że w sposób nieumyślny moglibyśmy przyczynić się do tragedii. Nieco inaczej sytuacja wygląda, jeśli karoseria i wszelkie najważniejsze elementy pojazdu jak belki są w nienaruszonym stanie. Jeżeli awarii uległ na przykład silnik samochodu bądź turbina albo wtryski, to wtedy niedziałające auto możemy sprzedać osobom trzecim. Nic nie stoi na przeszkodzie aby klient zreperował sobie samochód u znajomego mechanika. A być może posiada podobne auto i przełoży sobie silnik bądź inne części do swojego samochodu. Profesjonalny warsztat samochody załatwi taką operację od ręki.

Naprawda auta powypadkowego w auto-skup24.pl

Rozsądna sprzedaż

Jak widać nie jest sztuką sprzedać niesprawne auto byle komu. Należy pamiętać, że różne osoby mają takie intencje, o których nie mamy pojęcia. Oczywiście nie zawsze należy snuć spisek, ale warto mieć to na uwadze. Bardzo często młode osoby chcą kupić tzw. gruza do jazdy po prywatnych działkach bądź drogach niepublicznych. Wtedy oczywiście użytkują oni pojazd na własną odpowiedzialność i jest to również w miarę do zaakceptowania działanie. Natomiast jeśli auto jest poważnie uszkodzone, to najlepszym wyborem i tak będzie sprzedać auto do skupu. Zawodowcy na pewno będą wiedzieli co zrobić z takim pojazdem.

Warto pamiętać, że nawet tanie niedziałające auto może dać nam zarobić. Skup aut zapłaci nam odpowiednią sumę, na którą zostanie wyceniony samochód. Jest to okazja do zdobycia pieniędzy, skoro auto i tak nie może poruszać się publicznych drogach w Polsce. Nie ma sensu więc go trzymać, a inne osoby mogą go wykorzystać, a potem sprzedać części samochodowe,

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Bartosz · 11 miesięcy temu
    Wahałem się między skupem a komisem i w końcu wybrałem skup aut z czego bardzo się cieszę. Pewnie musiałbym czekać jeszcze długo na gotówkę, a tak cała sprzedaż poszła od ręki
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Karol · 1 lat temu
    Dobry artykuł - dzięki! Już myslałem, że mój powypadkowy Seat będzie musiał przejść kosztowne naprawy, aby był zdolny do sprzedaży, ale chyba szkoda zachodu i zabawy, skoro skupy aut przyjmuja takie samochody.
Najpopularniejsze wpisy
Najnowsze wpisy
Najnowsze komentarze
Jako świeżo upieczona mama zdecydowałam się na plastykę brzucha, bo ...
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście ...
Artykuł jest świetnym przewodnikiem dla osób szukających najlepszego rozwiązania ERP ...
Wydaje mi się, że domki holenderskie to świetna opcja na ...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są ...