Dla kogo jest przeznaczony koncentrator tlenu?

Dodaj komentarz

Wiele schorzeń dotyczących chorób układu krążenia, oddechowego, a także chorób nowotworowych może upośledzać proces oddychania i prowadzić do deficytu tlenu w organizmie. Jest to stan bardzo niebezpieczny dla zdrowia, dlatego w takich sytuacjach koniecznością staje się korzystanie z urządzenia, jakim jest koncentrator tlenu. Jak działa i dla kogo jest przeznaczony koncentrator tlenu?

Co warto wiedzieć o uwielbianym przez nas sushi?

1 komentarz

Kuchnia japońska na stałe zagościła w sercach i na talerzach Europejczyków. Każdy z nas zapewne słyszał o potrawach ze Wschodu, a większość miała okazję spróbować charakterystycznych dań najpopularniejszej kuchni świata. Bogate w składniki odżywcze i witaminy potrawy wpływają pozytywnie na organizm człowieka, likwidując problem otyłości czy podwyższonego cholesterolu. To jeden z ważnych elementów, budujących sukces japońskiej kuchni na arenie międzynarodowej. Sushi, jedno z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych dań, to znak rozpoznawczy wielu knajpek czy restauracji, serwujących dania kuchni azjatyckiej. 

Jak domyć mocny klej z powierzchni skóry?

Dodaj komentarz

Kropelka i super glue to dwa, bardzo znane kleje szybkoschnące, których chętnie używamy w życiu codziennym - np. do sklejenia zabawki dziecka czy też jakiegoś drobnego elementu wyposażenia domowego. Problem pojawia się, gdy przyjdzie nam nieopatrznie skleić tym mocnym klejem ręce - czym usunąć klej super glue w takim wypadku? Zapraszamy do artykułu, gdzie podajemy skuteczne sposoby na rozwiązanie tego problemu. 

Czy w 2022 roku jest jeszcze zmiana czasu?

Dodaj komentarz

Sporo osób nie pamięta kiedy przestawić zegarki. Zabieganie i pęd życia sprawia, że zapominamy o tej czynności, dlatego wychodzimy naprzeciw i podpowiadamy kiedy przestawić zegarki. Przestawienie czasu zwykle wiąże się z małym zamieszaniem, nasz organizm potrzebuje chwili, by przestawić się na "nowy" czas. Sporym ułatwieniem są urządzenia typu smartfon czy laptop, które przestawiają się automatycznie, ale każdy z nas posiada wiele urządzeń, gdzie zegar musi przestawić sam. Póki co 2022 rok nie przyniósł zmian w ujednoliceniu czasu zimowego i letniego dlatego po raz kolejny będzie trzeba pamiętać o przestawieniu zegarków.