Na czym polega praca jako radca prawny?

Dodaj komentarz

Sytuacje, w których potrzebna nam jest pomoc prawna, nie należą do rzadkości. Najczęściej uzyskanie porady lub skorzystanie z innej usługi w tym zakresie wiąże się z wizytą w kancelarii adwokackiej, warto jednak wiedzieć, że nie jest to jedyne rozwiązanie. Pomocy o podobnym charakterze mogą bowiem udzielić również radcy prawni. W naszym artykule postaramy się przybliżyć ich działalność i pokazać, czym zajmują się oni w swojej pracy.

Czytaj więcej

Transkrypcja nagrań – co to jest i do czego służy?

Dodaj komentarz

Współcześnie, w dobie niczym nieograniczonego dostępu do nowoczesnych smartfonów z funkcją dyktafonu, nagrywanie dźwięku nie stanowi żadnego problemu. To spore ułatwienie w pracy dziennikarza czy prawnika. Problem może rodzić jednak konieczność uzyskania postaci pisemnej dokonanego wcześniej nagrania. Czym jest i do czego służy transkrypcja?

Czytaj więcej

Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie ERP dla firmy?

Dodaj komentarz

Wybór odpowiedniego systemu ERP jest niezwykle istotny dla prawidłowego działania firmy, bowiem jej pracownicy oprogramowaniem tym będą posługiwać się przez co najmniej kilka lat. Warto więc w trakcie tego procesu stawiać na systemy, które zapewnią spokój, a przy tym wspomogą realizację najważniejszych funkcji danego podmiotu. Dzięki temu możliwe będzie realne usprawnienie procesów biznesowych w przedsiębiorstwie, a przez to - zwiększenie jego efektywności.

Czytaj więcej

Ubezpieczenie w podróży - 5 powodów, dla których warto je posiadać

Dodaj komentarz

Cena to z pewnością jeden z najważniejszych aspektów, którym sugerują się wszyscy, poszukujący atrakcyjnej oferty na wakacyjne wyjazdy. Warto jednak zastanowić się, czy oszczędzanie powinno dotyczyć również ubezpieczenia w podróży? Jak mówi bowiem znane przysłowie: przezorny zawsze ubezpieczony. Praktyka pokazuje, że w razie zaistnienia konieczności skorzystania z ubezpieczenia, zdecydowanie więcej tracą oszczędni, niż wspomniani już przezorni.

Czytaj więcej