Jak wygląda dieta w domach opieki?

Dodaj komentarz

Domy seniora gwarantują profesjonalną opiekę wszystkim tym, którzy tracą samodzielność wraz z upływem kolejnych lat. Najbliższa rodzina nie zawsze ma bowiem możliwość zapewnienia całodobowego wsparcia tym, którzy nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. Domy opieki mają wiele zalet, spośród których na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie troska wykwalifikowanej kadry o zaspokojenie najważniejszych potrzeb seniorów. Dotyczy to m.in. odpowiednio zbilansowanej diety, dzięki której możliwe staje się zaspokojenie potrzeb organizmu na poszczególnych etapach życia.

Czytaj więcej

Ogrzewanie domu pompą ciepła – dlaczego się opłaca?

Dodaj komentarz

Na rynku dostępne są współcześnie różne systemy ogrzewania domów. To, co ich od siebie odróżnia, to przede wszystkich koszty inwestycji, ale również i opłaty, które należy ponosić w związku z ich eksploatacją. Jak wiadomo, ceny prądu i gazu rosną w wyjątkowo szybkim tempie. Nic dziwnego, że wiele osób poszukuje alternatywnych rozwiązań dla olejowych czy węglowych kotłów. Co więcej, wraz z upływem kolejnych lat, rośnie również świadomość ekologiczna Polaków. Stąd też sukcesywnie wzrastającym zainteresowaniem cieszą się chociażby pompy ciepła, pracujące w oparciu o odnawialne źródła energii. Czy rzeczywiście opłaca się w nie inwestować?

Czytaj więcej

Pompy ciepła - co trzeba o nich wiedzieć?

1 komentarz

Pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki tym innowacyjnym urządzeniom możliwe staje się pozyskiwanie ciepła z odnawialnych źródeł, jak chociażby powietrze czy woda. Umożliwia to ogrzewanie domu i wody użytkowej w sposób ekologiczny, ale również i wyjątkowo oszczędny. Co trzeba wiedzieć o pompach ciepła, zanim zdecydujemy się na taką inwestycję? Zebraliśmy najważniejsze informacje w jednym miejscu, by ułatwić podjęcie decyzji.

Czytaj więcej

Jak wybrać idealny kominek do swojego domu?

Dodaj komentarz

Kominek to dodatkowa dekoracja do domu, ale także źródło przyjemnego ciepła. Wspólne, rodzinne wieczory, przy pysznej herbacie i kominku, z pewnością będą niezapomniane i bajeczne. Na samym początku należy zaznaczyć, iż, wedle panującego prawa, kominek nie może być jedynym źródłem ocieplania domu. Takie prawo zostało wprowadzone, aby zadbać o obywateli. Podczas dłuższej nieobecności mieszkańców, kiedy jedynym źródłem ogrzewania byłby kominek, mogłoby to doprowadzić do całkowitego wychłodzenia budynku lub nawet awarii instalacji grzewczej. Kominek jednak może być źródłem oszczędności, szczególnie w okresach wczesnej wiosny lub późnej jesieni. Pytanie brzmi jednak, jaki najlepiej wybrać do naszych czterech ścian?

Czytaj więcej

Pompy ciepła - poznaj najważniejsze informacje tego rozwiązania

1 komentarz

Pompy ciepła cieszą się coraz większym zaufaniem polskiego społeczeństwa. Za taki stan odpowiedzialne są przede wszystkim korzyści, płynące z wykorzystania tego typu urządzeń w gospodarstwach domowych. Czym są, jak działają i dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania, rozwiewając wszelkie wątpliwości.

Czytaj więcej