Jak wybrać idealny kominek do swojego domu?

Dodaj komentarz

Kominek to dodatkowa dekoracja do domu, ale także źródło przyjemnego ciepła. Wspólne, rodzinne wieczory, przy pysznej herbacie i kominku, z pewnością będą niezapomniane i bajeczne. Na samym początku należy zaznaczyć, iż, wedle panującego prawa, kominek nie może być jedynym źródłem ocieplania domu. Takie prawo zostało wprowadzone, aby zadbać o obywateli. Podczas dłuższej nieobecności mieszkańców, kiedy jedynym źródłem ogrzewania byłby kominek, mogłoby to doprowadzić do całkowitego wychłodzenia budynku lub nawet awarii instalacji grzewczej. Kominek jednak może być źródłem oszczędności, szczególnie w okresach wczesnej wiosny lub późnej jesieni. Pytanie brzmi jednak, jaki najlepiej wybrać do naszych czterech ścian?

Jaki grzejnik łazienkowy wybrać?

Dodaj komentarz

Remont domu czy mieszkania zazwyczaj wiąże się z koniecznością podjęcia ważnych decyzji, związanych z aranżacją poszczególnych pomieszczeń. Jedną z trudniejszych kwestii jest wybór grzejników, zwłaszcza tych łazienkowych. Na czym skupić się i jakie rozwiązania wybrać, by produkt spełniał w największym stopniu nasze oczekiwania? Przeczytaj nasz poradnik, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Wkłady kominkowe - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Dodaj komentarz

Kominek już od wielu lat odgrywa istotną rolę w gospodarstwach domowych, choć jego funkcja wraz z upływem czasu uległa zmianie. Jeszcze całkiem niedawno wykorzystywany był on jako palenisko, stając się centrum życia rodzinnego i miejscem, dzięki któremu możliwe było przygotowywanie posiłków. W zimniejsze dni kominek ogrzewał również dom, zapewniając ciepło w okresie jesiennych przymrozków i ujemnych temperatur w czasie mroźnych zim.

Szafy na wymiar - wykorzystaj swoją przestrzeń

Dodaj komentarz

Wbrew pozorom umeblowanie mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Ogromna ilość różnego rodzaju możliwości sprawia, że odwiedziny w sklepach meblowych przedłużają się w nieskończoność, a wybór foteli, stołów, krzeseł i kanap sanowi spore wyzwanie. Zdecydowanie najtrudniejszym do umeblowania pomieszczeniem jest kuchnia. Musi ona cechować się nie tylko estetyką, ale również i funkcjonalnością. Sytuacja komplikuje się, gdy mieszkanie jest stosunkowo niewielkie. Wówczas każda utrata przestrzeni musi zostać dokładnie przemyślana i zaplanowana. Na szczęście istnieje dziś cały szereg rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić sporo cennego miejsca, nie zajmując bez potrzeby przestrzeni mieszkania.