Skip to main content

Czy terapia dla par pomaga? Czy warto się na nią zdecydować?

W Twoim związku coraz częściej dochodzi do kłótni z racji odmiennych wartości lub różnic w charakterze? Mimo obecności partnera odczuwasz samotność? Terapia dla par lub małżeństw rodzaj wsparcia dla osób, które zmagają się z kryzysem we wspólnym życiu. Pomaga odbudować relację i przywrócić radość z bycia razem, ale tylko wtedy, gdy partnerzy zaangażują się w terapię w takim samym stopniu. Dowiedz się, czy terapia dla par jest skuteczna i kiedy warto się na nią zdecydować.

Kryzys w związku - czy terapia par pomoże?

Terapia dla par — jak wybrać psychologa?

Wybór dobrego psychologa to najważniejsze zadanie dla pary, która chce przezwyciężyć kryzys w związku. Warto poszukać doświadczonego specjalisty nie tylko po studiach z zakresu psychologii, ale także po szkoleniu z psychoterapii. Takie kwalifikacje ma psycholog Wioletta Kucharek z Łodzi, która oferuje pomoc w gabinecie lub online.

Dobry psycholog stworzy bezpieczną atmosferę na sesji i umożliwi partnerom dzielenie się swoimi wątpliwościami. Pomoże pokonać trudności w relacji bez oceniania, wyśmiewania czy narzucania swoich poglądów. Odwiedź stronę Psycholog Wioletta Kucharek, gdzie znajdziesz więcej informacji o terapii dla par, która przeprowadzana jest w cieszącym się dużą sławą gabinecie Psycholog Psychoterapeuta Wioletta Kucharek, Juliana Tuwima 71 lok. 3,90-031 Łódź, Tel:  604 886 066, jak i online. Terapia dla par online to idealne rozwiązanie dla partnerów mieszkających na odległość, w małym miasteczku czy za granicą, które często nie mają dostępu do dobrych specjalistów.

Na czym polega terapia par?

Terapia dla par to seria spotkań i rozmów psychologa z osobami tworzącymi związek. Polega na przeanalizowaniu problemu w obecności osoby postronnej, zrozumieniu przyczyn, jakie do niego doprowadziły i znalezieniu rozwiązania. Daje partnerom szansę na naukę wzajemnej komunikacji, przyjrzenie się ukrytym emocjom i ich bezpieczne wyrażenie.

Dzięki terapii partnerzy dowiadują się o swoich oczekiwaniach wobec siebie, pracują nad zmianą wewnętrznych przekonań i nawyków myślowych. Terapia dla par ma na celu poprawę jakości związku i dobro dzieci. Na stronie https://www.wiolettakucharek.pl/terapia-par-lodz/ przeczytasz, dlaczego warto zdecydować się na terapię dla par w gabinecie psychologa i psychoterapeuty Wioletty Kucharek. 

Terapia dla par i małżeństw - kiedy się na nią wybrać?

Terapia dla par — kiedy warto się na nią zdecydować?

Na terapię dla par i małżeństw warto zdecydować się nie tylko wtedy, gdy w związku dochodzi do kłótni wynikających z odmiennego wychowania i temperamentu partnerów. Wiele par korzysta z pomocy psychoterapeuty, aby zażegnać chroniczny konflikt, zanim zapadnie decyzja o rozwodzie. Psycholog małżeński pomaga również w przypadku takich problemów w relacji jak zazdrość lub dominacja jednego z partnerów, ograniczanie wolności, obwinianie się czy uczucie osamotnienia. Do częstych powodów zgłoszenia się na terapię dla par należy odmienne podejście małżonków do wychowywania dzieci, kwestii finansów czy realizacji celów i marzeń.

W jaki sposób pomaga terapia dla par? 

Na sesjach terapeutycznych z psychologiem partnerzy spoglądają obiektywnie na swój związek i uświadamiają sobie przyczynę kryzysu. Uczą się spostrzegać swoje emocje i je wyrażać, dzięki czemu na nowo odczuwają radość z bycia razem. Bliżej poznają siebie i swoje potrzeby. Dostrzegają mocne strony związku. Terapia dla par pomaga kontrolować i zmienić dysfunkcyjne zachowania partnerów wobec siebie. Uczy skutecznego komunikowania się i empatycznego słuchania drugiej osoby. Wymaga szczerości i wspólnego zaangażowania się partnerów w poprawę relacji.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze komentarze
A według mnie jeśli Panna Młoda czuje się dobrze ze swoim ciałem, to nie ma sensu dobierać sukni, która specjalnie ją wyszczupli albo podkreśli to i owo. Ślub ma nie być dla niej torturą, podczas której będzie wciągać brzuch przez kilka godzin, bo czuła presję, żeby się dopiąć w jakąś sukienkę. Najważniejszą cechą sukni ślubnej jest to, że Panna Młoda czuje się w niej komfortowo, a nie czy coś podkreśla, czy nie :)
Ja wypowiem się z nieco innej perspektywy. Od zawsze byłem fanem motoryzacji i sporo czasu poświęcam na szukanie ciekawych ofert dotyczących sprzedaży aut. Tak znalazłem się na stronie https://zasada24.pl/#ostatnio-skupione-pojazdy-w-poznaniu, na której prezentowane są samochody skupione przez jeden ze skupów aut. Co ciekawe - jest możliwość kupienia tych pojazdów! Polecam każdemu miłośnikowi samochodów, bo można wypatrzeć różne perełki w stosunkowo niskich cenach. Jednak przed skorzystaniem z usług skupu - zarówno jako sprzedający, jak i kupujący - polecam się upewnić, czy działa on w sposób legalny.
Moje dzieci są niestety bardzo oporne na wycieczki rowerowe. Wzięłam ich kiedyś ze sobą na dosyć przyjemną trasę, ale po 15 minutach zaczęły narzekać, że są zmęczone... Chyba muszę jednak dawkować im jazdę na rowerze 😓
Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że wydajność pompy ciepła może zależeć od temperatury. Trzeba na pewno mieć to z tyłu głowy, kiedy decyduje się na zakup takiego sprzętu. Jednak niewątpliwie jest to urządzenie o wielu zaletach.
Jestem pasjonatem samochodowym i już niejednokrotnie kupiłem samochód po wypadku. Wystarczy tylko trochę wprawy przy naprawianiu i można w tani i szybki sposób pozyskać nowe, sprawne wozy.
Szukam właśnie prezentu urodzinowego dla taty, który uwielbia majsterkować i robię rekonesans, bo absolutnie się nie znam na narzędziach. Teraz będę musiała podejrzeć, które z wymienionych przyrządów tata ma w wyposażeniu, a których jeszcze nie...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są u nich domki mobilne. Nie potrafiłam sobie wyobrazić takiego stylu życia, ale jak słucham ich opowieści, to muszę przyznać, że wydaje mi się to bardzo ciekawa alternatywa do zwyczajnego domu.
Razem z koleżankami zastanawiamy się nad jakimiś zabiegami z użyciem botoksu, ale niestety nie należymy do odważnych i troszkę się obawiamy... Uspokoiło mnie to, co zostało tutaj napisane, że to metoda bezpieczna i są bardzo małe szanse na wystąpienie powikłań.
Jako świeżo upieczona mama zdecydowałam się na plastykę brzucha, bo jego wygląd po ciąży spędzał mi sen z powiek... Pomimo wielu godzin ćwiczeń, nie byłam w stanie w żaden sposób wpłynąć na mój wygląd. Finalnie cieszę się, że zdecydowałam się na operację.
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście jest ważne wcześniejsze opracowanie planu z uwzględnieniem każdej rzeczy, którą trzeba załatwić. Warto mieć na uwadze, że trzeba też odpowiednio wcześnie skontaktować się z obsługą hotelu i poinformować ich o istotnych dla nich szczegółach.