Zabiegi stulejki

Męskie dolegliwości wstydliwe dotykają narządów płciowych. Wielu mężczyzn często zwleka z udaniem się do specjalistów, ponieważ uważają, że nie ma takiej konieczności, obawiają się też tego rodzaju wizyty. Jednym z problemów, które uznawane są przez mężczyzn za wstydliwe jest niewątpliwie stulejka. Na szczęście obecnie zabieg stulejki jest wykonywany przez gabinety medycny estetycznej. O tym jak przebiega zabieg przeczytać można na stronie www.derm-estetyka.pl, gdzie dokładnie opisany jest proces leczenia.

Czym jest stulejka?

Fachowo rzecz ujmując stulejka to zwężenie otworu napletka. Zwężenie to powoduje, ze niemożność odsłonięcia żołędzia członka. Zwężona stulejka niesie ze sobą przede wszystkim problemy z prowadzeniem normalnego życia seksualnego. Stulejkę można uznać za niewielką wadę anatomiczną. Kogo dotyka problem stulejki? Występuje ona zarówno u chłopców, jak i mężczyzn. Przez wiele stuleci uważano, że stulejka jest spowodowana uwarunkowaniami genetycznymi. Dotyka ona przede wszystkim tych chłopców, którzy w wieku niemowlęcym byli nieodpowiednio pielęgnowani.

Jak rozpoznać i prawidłowo zdiagnozować objawy stueljki?

Rozpoznanie stulejki nie jest zadaniem trudnym. Podstawowym objawem świadczącym o tego rodzaju problemie jest brak możliwości zsunięcia napletka z żołędzi penisa u dzieci w wieku od trzech lat. Warto wiedzieć, że do trzech lat przyleganie napletka jest zjawiskiem jak najbardziej normalnym i nie daje powodów do niepokoju. Wtedy napletek jest przyklejony do żołędzi tłustą wydzieliną, czyli mastką. W przypadku dorosłych mężczyzn o stulejce mowa jest w momencie, gdy napletek zsuwa się z żołędzia jedynie częściowo. Pod żadnym pozorem w takiej sytuacji nie należy zsuwać napletka na siłę, ponieważ może to doprowadzić do uwięźnięcie napletka i martwicy prącia.

Leczenie stylejki u dzieci

Leczenie stulejki u dzieci polega na redukcji stanu zapalnego oraz do rygorystycznego przestrzegania zasad higieny. Stan zapalny można wyleczyć poprzez stosowanie kremów z zawartością sterydów. One właśnie powodują, że napletek staje się zdolny do samoistnego odklejania się i należycie pełni swoją funkcję. U dzieci tylko w niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie zabiegu. Zabieg stulejki odbywa się wtedy przy użyciu znieczulenia ogólnego. Wtedy dochodzi do poszerzenia ujścia napletka, co pozwala na swobodne zsuwanie napletka.

Zabieg dla dorosłych

W przypadku dorosłych mężczyzn preferowaną formą usuwania stulejki jest przejście zabiegu laserowego CO2. Po przejściu takiego zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego opatrunku przez kilka kolejnych dni. Prącie w tym okresie powinno znajdować się w pozycji do góry. Przykleja się je na przykład do brzucha za pomocą plastra. Takie ułożenie sprawia, że penis znacznie szybciej się goi i wraca do normalnego funkcjonowania. Obrzęk po zabiegu schodzi zdecydowanie szybciej i mniej boleśnie. W procesie gojenia należy wykorzystywać zapisane przez lekarzy maści odpowiedzialnego za łagodzenie bólu. Przyjmowane mogą być też antybiotyki.