Skip to main content

Hifu lifting - sposób na wygładzenie zmarszczek

Skoncentrowane ultradźwięki, posiadające wysoką intensywność, inaczej zwane HIFU liftingiem, to stosunkowo nowy zabieg kosmetyczny napinający skórę, będący nieinwazyjnym, a także bezbolesnym zamiennikiem liftingu twarzy. Używana jest energia ultradźwiękowa, w celu pobudzenia produkcji kolagenu, czego skutkiem jest jędrniejsza skóra.

Kobieta przed i po zabiegu hifu liftingu w Strefie Urody w Józefowie

Czym jest hifu lifting?


HIFU jest najbardziej znany ze swojego zastosowania w leczeniu nowotworów. Po raz pierwszy zabieg ten został wykorzystany do celów estetycznych dopiero w 2008 roku. Badania kliniczne potwierdzają, że zabieg ten jest skuteczny oraz w pełni bezpieczny w liftingu twarzy, a także przy próbie wygładzenia zmarszczek. Pacjenci mogli zobaczyć wyniki w kilka miesięcy po leczeniu, bez ryzyka związanego z operacją. Jak przekonują specjaliści z salonu Strefa Urody (tel. 22 789 10 33), który mieści się w Józefowie przy ulicy Sikorskiego 9, hifu lifting jest obiecującym zabiegiem, który może zastąpić lifting twarzy, szczególnie u młodszych osób, które nie chcą ryzykować i poświęcać czasu na regenerację związaną z operacją.

Jak działa hifu lifting?

HIFU nie zadziała tak dobrze dla osób z cięższymi przypadkami zwiotczenia skóry. Zabieg ten wykorzystuje skupioną energię ultradźwiękową do celowania w warstwy skóry tuż pod powierzchnią. Kiedy w danym miejscu osiągną określoną temperaturę, doświadczają uszkodzenia komórek. Chociaż może się to wydawać sprzeczne z intuicją, uszkodzenie faktycznie stymuluje komórki do produkcji większej ilości kolagenu - białka, które zapewnia strukturę skóry.
Zwiększenie ilości kolagenu powoduje, że skóra jest bardziej napięta, jędrniejsza i ma mniej zmarszczek. Ponieważ wiązki ultradźwięków o wysokiej częstotliwości skupiają się na określonym miejscu tkanki poniżej powierzchni skóry, nie dochodzi do uszkodzenia górnych warstw skóry i przylegającego problemu.

Kobieta w trakcie zabiegu hifu liftingu w Strefie Urody w Józefowie

Przeciwwskazania, przebieg zabiegu


HIFU może nie być odpowiednie dla każdego. Ogólnie procedura działa najlepiej u osób w wieku powyżej 30 lat z łagodnym do umiarkowanego zwiotczeniem skóry. Podczas zabiegu HIFU możesz odczuwać lekki dyskomfort. Niektórzy ludzie, opisywali to jako drobne impulsy elektryczne lub uczucie kłucia. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie, w niektórych przypadkach także obrzęk, który ustąpi w ciągu następnych kilku godzin. Podsumowując, HIFU jest uważany za bezpieczny, skuteczny i nieinwazyjny zabieg napinania skóry twarzy.

Czy warto?


Trudno zaprzeczyć jego zaletom w porównaniu z chirurgicznym liftingiem twarzy. Nie ma nacięć, blizn i wymaganego czasu odpoczynku lub regeneracji. HIFU jest również znacznie tańszy niż lifting twarzy. Jeśli szukasz zabiegu, który jest szybki, bezbolesny i nieinwazyjny, HIFU jest doskonałą opcją w porównaniu do chirurgicznego liftingu twarzy. Istnieją oczywiście różne inne sposoby na odnowę skóry twarzy takie jak nici liftingujące. Oczywiście HIFU nie jest cudownym lekarstwem na starzenie. Zabieg najlepiej nadaje się dla pacjentów z łagodnym do umiarkowanego zwiotczeniem skóry i może zajść potrzeba powtórzenia procedury za rok lub dwa lata, ponieważ przejmuje naturalny proces starzenia.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze komentarze
super wpis! dzięki niemu dużo się dowiedziałam o korekcie tekstu. brawa dla autora! 
Fajnie, że znalazłem te wskazówki, jak dbać o samochód przed zimą. Zastanawiałem się nad tym, żeby samemu zabezpieczyć auto przed korozją. Serio, do tej pory nie miałem pojęcia, że tak ważne jest dokładne czyszczenie i używanie dobrych środków ochronnych. Myślę też o tym, żeby oddać samochód fachowcom – tak na wszelki wypadek, żeby na pewno wszystko było zrobione jak trzeba. Super, że są różne opcje, i że można coś z tym zrobić, zanim problem się jeszcze bardziej pogorszy.
Świetny artykuł, wszystko jasno i zrozumiale wytłumaczone! Na pewno skorzystam ze skupu aut, bo szybka sprzedaż i brak problemów to dla mnie priorytet.

Wiktor 1 miesięcy temu Zabiegi stulejki
Z tego co słyszę, wiele osób bagatelizuje problem stulejki. Lepiej sprawdźcie, jakie mogą być konsekwencje nieleczenia stulejki - https://derm-estetyka.pl/stulejka-zabieg-operacja.html/#konsekwencje-nieleczonej-stulejki - od stanów zapalnych, po nawet uszkodzenia nerek! Lepiej dbać o swoje zdrowie, badać się systematycznie, oraz nie bagatelizować wielu problemów ze zdrowiem.
Można zaszaleć z zaręczynami, a tak naprawdę większość kobiet marzy o intymnych i wcale nie wystrzałowych zaręczynach. Dobry pomysł to właśnie zaręczyny w plenerze. Gdzieś w samotności na plaży :)
Dzięki za wyjaśnienie. Jakie są przedziały cenowe takiej pomocy drogowej i holowania? Od czego to zależy?
Bartek T. 5 miesięcy temu Top 5 szkół surfingowych w Polsce
Dzięki za taki świetny ranking! Bardzo pomocny przy wyborze szkoły surferskiej. Na pewno skorzystam
Gabriel 5 miesięcy temu Wynajem busa to oszczędność
Nie wiedziałem, że wynajem busa może tak się opłacać. Raczej myślałem, że jest to drogie :D Super, przydatne info!
Hmmm... Zastanowię się w takim razie nad autem powypadkowym ze skupu. Może nie jest to głupi pomysł, skoro kupi się to u sprawdzonej firmy. 
Jakość jest bardzo ważna przy wyborze sprzętu rehabilitacyjnego, szczególnie dla starszych osób. Żeby rehabilitacja przyniosła efekty, lepiej zapłacic za sprzęt medyczny więcej. W końcu chodzi o nasze zdrowie i naszych bliskich.