Terapia dla par

1 komentarz

Zawiązek małżeński to szczególna więź, którą trzeba stale pielęgnować. Dzięki odpowiednim działaniom, uczuciom oraz emocjom, relacja ta może utrzymywać się na bardzo dobrym poziomie. Ważnym jest, aby para nie wpadła w rutynę, jak również nie zaniedbywała własnych potrzeb. Niestety coraz szybsze życie, coraz większe oczekiwania, jak również zróżnicowanie zdań prowadzi do kryzysu oraz wielu kłótni. Jak postępować w przypadku utraty kontroli nad związkiem? Czym jest terapia małżeńska? Jakie metody wykorzystywane są podczas tego rodzaju działań? Jakie potrzeby wykazują podczas terapii oboje z współmałżonków?

widok zdrady przed udaniem się na terapię małżeńską do Psychiatry

Terapia małżeńska - przebieg, metody i efekty działań

Głównym celem terapii jest nauka szacunku do siebie, wzajemnego słuchania oraz zrozumienia emocji drugiej osoby. Różnorodne powody, dla których małżonkowie przestają się dogadywać warunkują odpowiednią technikę porozumiewawczą. Bardzo dobry specjalista Psycholog, Psychoterapeuta Wioletta Kucharek, prowadząca spotkania dobiera najbardziej odpowiednią metodę uzdrowienia relacji, jak również w doprecyzowany sposób rozmawia z uczestnikami sesji. Wsparcia dla małżonków należy szukać u doświadczonych psychoterapeutów, którzy w swojej ofercie wyróżniają skuteczną terapię małżeńską.

samotna kobieta myśląca nad wizytą u Psychiatry w gabinecie Ad-Intra w Łodzi

Jakie kroki należy podjąć podczas budowania wspólnych relacji?

Podczas spotkań warto skupić się nie tylko na wspólnym dobru ale również zauważyć i docenić indywidualne potrzeby kobiet i mężczyzn. Należy skupić się na emocjach i indywidualnych potrzebach każdego z pacjentów. Głównym problemem w związku jest wzajemne niezrozumienie. Zupełnie inne charaktery i podejście współmałżonków mogą wywoływać złość, zazdrość czy niepokój. Niewielu mężczyzn potrafi do końca zrozumieć swoją partnerkę, dla której bardzo ważnymi wartościami są docenienie, zauważenie, akceptacja. Niemalże każda kobieta chce się czuć kochana, ważna i wyróżniona. Pokazywanie swojej partnerce swojej miłości to bardzo ważny aspekt utrzymania pięknych wzajemnych relacji. Pomimo, iż mężczyzna uważa że okazuje jej miłość, warto o tym często rozmawiać i sprawiać, by ona czuła się jak "księżniczka".

Czego jeszcze potrzebuje kobieta?

Ponadto kobieta potrzebuje by jej partner: wysłuchał ją, dał uczucie bezpieczeństwa oraz poświęcił trochę więcej czasu. Potrzeby mężczyzn w związku również odgrywają ważną role we wspólnych relacjach. Spełnianie oczekiwań i pasji drugiej połówki to niezmiernie ważny element, który pozwoli przetrwać każdemu małżeństwu. Szczególnymi potrzebami płci męskiej są: - dostrzeżenie - szczególnie w temacie docenienia tego co potrafi, - pochwały w związku z wykonanymi zadaniami i czynnościami, - zauważenie ich osiągnięć, - zachęcanie oraz motywowanie do wypełniania codziennych zadań, - spełnienie seksualne, - atrakcyjność kobiety, - podziw, - zapewnienie i docenienie kobiety, że czuje się bezpiecznie w sferze finansowej, - wiele innych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Karina · 18 dni temu
    Prawda jest taka, że mamy takie czasy, że utrata pracy grozi każdemu. Sytuacja spowodowana wirusem sprzyja takim sytuacjom. I faktycznie to może być ogromny problem dla człowieka. Zwłaszcza jeśli nie może ponownie znaleźć pracy. Dlatego wsparcie ze strony partnera jest szalenie ważne. Nie zaszkodzi także pomoc specjalisty.
Komentarze  
#1 Karina 2020-11-03 11:29
Prawda jest taka, że mamy takie czasy, że utrata pracy grozi każdemu. Sytuacja spowodowana wirusem sprzyja takim sytuacjom. I faktycznie to może być ogromny problem dla człowieka. Zwłaszcza jeśli nie może ponownie znaleźć pracy. Dlatego wsparcie ze strony partnera jest szalenie ważne. Nie zaszkodzi także pomoc specjalisty.
Cytować
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież