Medal na rocznicę ukoronowaniem małżeństwa

Dodaj komentarz

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej niestety dochodzi do sytuacji kiedy dwoje ludzi stwarza trwały związek na całe życie. Powodów takiego stanu rzeczy jest rzecz jasna bardzo wiele, a jednym z nich jest z pewnością wszechobecny pośpiech za karierą i ogólne zmiany socjologiczne jakie zaszły na przestrzeni kilkudziesięciu lat nie tylko w Polsce, lecz i na świecie.

Para uhonorowana medalem Artskam

Miłość na medal

Pomimo tego, że odsetek rozwodów zaczyna osiągać już niepokojący wskaźnik 50%, wciąż nie brakuje dookoła przykładów tego, że jednak można stworzyć w pełni udane małżeństwo nawet w tak szalonych czasach. Dlatego też ze względu na trudności jakie napotykają małżeństwa wprowadzono w naszym kraju już w przeszłości medale pamiątkowe odlewane, które wręcza się przy tego rodzaju okazjach. I chociaż czasami takie medale odlewane kojarzą nam się głównie z wydarzeniami o charakterze militarnym, to można z pewnością rzec, że i współczesne rodziny toczą swego rodzaju bitwę o swoją więź i to na bardzo wielu płaszczyznach.

Sekret szczęśliwego małżeństwa

Wielu czytelników za pewne zastanawia się też w tym momencie w jaki sposób oni to robią? Otóż jak mówią bohaterowie odznaczeń, którzy otrzymują z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medal na rocznicę, najważniejsza zasadą jest wspólne dążenie do zgody. W praktyce polega to więc na tym, że w przypadku każdego konfliktu dziejącego się w rodzinie (a te są przecież nieuniknione w przypadku wspólnego życia pod jednym dachem) zarówno jedna jak i druga strona sporu robi wszystko, aby wybaczyć i zapomnieć. Taka narracja jest z resztą jak najbardziej zgodna z tym, co zaznaczają również psychologowie zajmujący się zawodowo tą tematyką.

Medale firmy Artskam

Medal z rąk Prezydenta

Można się więc tylko domyślać, o ile szczęśliwsze byłyby polskie małżeństwa, gdyby zastosowały tą prostą technikę. Oczywiście jej wdrożenie wymaga pewnego wysiłku z obu stron, lecz z pewnością każdy związek małżeński jest czymś, o co warto powalczyć. Co ciekawe, z przeprowadzanych wywiadów z odznaczonymi bardzo jasno widać też jak są szczęśliwi z powodu tego, że otrzymali taki medal na rocznicę. Nie można się z resztą temu dziwić, gdyż odebranie jakiegokolwiek medalu pamiątkowego z rąk Prezydenta swojego kraju jest jednym z najbardziej wzniosłych chwil, jakie może przeżyć obywatel w każdym państwie.

Producenci medali

Na koniec powiedzmy też o tym, kto takie wyroby produkuje. Otóż zazwyczaj są one zamawiane w zakładach produkcyjnych oraz mennicach. Oczywiście każdy medal państwowy jest obwarowany licznymi obostrzeniami. Absolutnie nie wolno przecież dopuścić do sytuacji, kiedy to jeden medal pamiątkowy będzie się różnił w jakimkolwiek względzie od swojego poprzednika z tej samej serii i rodzaju. Dodatkowo niektóre medale odlewane są już od dziesięcioleci co sprawia, że wykonane muszą być z najwyższą precyzją i starannością zachowując swój historyczny wzór.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież