Jak zorganizować dziecku niezapomniane urodziny?

Powszechnie wiadomo, że każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego, co na najlepsze. Dlatego też, gdy wielkimi krokami zbliżają się urodziny pociechy rodzice dwoją i się i troją, aby zapewnić dziecku dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń. Kluczową rolę oprócz prezentu pełnić będzie miejsce, w którym jubilat spędzi ten wyjątkowy czas.

Biorąc pod uwagę fakt, że dziecko na swoje urodziny zechce zaprosić koleżanki i kolegów z przedszkola lub szkoły warto wziąć pod uwagę różne dostępne formy spędzania czasu. Warto rozważyć zarówno organizację imprezy urodzinowej w domu, jak i poza nim. Każda z opcji posiada swoje wady i zalety w zależności od ilości i wieku gości, preferowanej formy zabawy i ceny, jaka jest akceptowalna przez rodziców organizatorów.

Analizując kryteria takie jak koszt imprezy urodzinowej, wiek uczestników, lokalizację i termin miejsca spotkania, warto wziąć pod uwagę także sale zabaw. W jednym, ogólnodostępnym, miejscu znaleźć można kilka form rozrywki dostosowanych do dzieci w różnym wieku, np. suche baseny z kulkami, małpi gaj, zjeżdżalnie i tunele, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, a także zabawki dla najmłodszych (koń na biegunach, huśtawka  i wiele innych) – przykładem takiego miejsca jest Sala zabaw Dino. Szczegółowa oferta firmy znajduje się na stronie: https://www.dinosala.pl/, a w jej skład wchodzi organizacja zabaw dla klientów grupowych, a także przyjmowanie klientów indywidualnych.  Całkowity koszt imprezy również nie jest wygórowany, biorąc pod uwagę fakt, iż każde dziecko znajdzie tam wymarzoną atrakcję dla siebie.

Inna propozycja to zorganizowanie urodzin w kinie. Zazwyczaj impreza urodzinowa trwa około 2-3h. W cenie jest pokaz filmowy, opieka animatora, a także niewielki poczęstunek w trakcie seansu. Jest to rozrywka adekwatna dla dzieci nieco starszych, które umieją skupić uwagę na filmie trwającym około 90 minut.

Inną popularną formą organizacji urodzin dla dziecka jest impreza w plenerze, przykładowo w minii zoo lub nad jeziorem. Dodatkowo można dzieciom zapewnić animatora, który zapewni dzieciom moc wrażeń i atrakcji. Jednakże decydując się na tę opcję należy pamiętać o tym, że nie wszystkie dzieci będą miały możliwość dotarcia na wyznaczone miejsce, a pogoda może pokrzyżować nawet najwspanialszą zabawę.

Urodziny w domu jubilata także są propozycją wartą rozważenia. Możliwości jest wiele, zależnych głównie od warunków mieszkaniowych czy też dostępu do ogrodu. Można rozpocząć od wspólnego gotowania, poprzez zabawy tematyczne, aż do udostępnienia dzieciom dmuchanych placów zabaw, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Warto jednak wspomnieć, że ta forma wymaga dużego zaangażowania rodziców i innych opiekunów w zorganizowanie dzieciom bezpiecznej zabawy.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież