Jakie są korzyści ze sprzedaży auta do skupu?

Dodaj komentarz

Sprzedaż i wymiana auta na inny rocznik czy model to częsta praktyka wśród właścicieli samochodów. Powodów takich decyzji może być mnóstwo – od powiększenia rodziny, przez częste awarie starego pojazdu, aż po chęć realizacji marzenia o samochodzie nowszej generacji. W każdym przypadku sprzedaży samochodu towarzyszy chęć zdobycia gotówki, którą zainwestować można w kolejny pojazd. Szybką, bezpieczną, a zarazem satysfakcjonującą sprzedaż oferują współcześnie skupy aut używanych, cieszące się coraz większą popularnością wśród właścicieli samochodów.

Dlaczego warto skorzystać z usług skupów samochodów?

Samodzielne próby sprzedaży samochodu mogą przeciągać się w nieskończoność i być bardzo czasochłonne. Już samo przygotowanie pojazdu do sprzedaży, zredagowanie zachęcających ogłoszeń i umieszczenie ich na różnych portalach internetowych, zajmuje sporo czasu. Do tego doliczyć należy również oczekiwanie na zdecydowanego kupca oraz bezowocne spotkania z osobami, które ostatecznie nie zdecydują się na finalizację procesu kupna-sprzedaży samochodu. Często zdarza się, że polisa OC/AC traci w tym czasie swoją ważność, a odnowienie jej generuje dalsze koszty. Naprzeciw tego typu problemom wychodzą skupy aut, takie jak Skup Aut Lębork, swoją siedzibę mający ma ul. Gierymskiego 3, 84-351 Lębork (Tel. 604 976 543), oferujący błyskawiczne kupno samochodu w oparciu o bezpłatną wycenę i dogodną dla właściciela formę płatności.

Jakie pojazdy można sprzedać w auto skupie?

Skupy samochodów używanych to miejsca, w których sprzedać można samochody w pełni sprawne, ale również i powypadkowe oraz uszkodzone, w przypadku których koszty naprawy przewyższają możliwości finansowe właściciela lub też wartość samego pojazdu. W skupach można także błyskawicznie sprzedać całą flotę aut służbowych, kiedy zachodzi konieczność ich wymiany na nowe, a także samochody poleasingowe i dostawcze. To niezwykle bogata oferta, stanowiąca konkurencyjne rozwiązanie dla prób samodzielnej sprzedaży pojazdu na popularnych portalach. Mogą z niej skorzystać nie tylko firmy i przedsiębiorstwa, ale również i właściciele prywatnych samochodów, którzy podjęli decyzję o wymianie pojazdu na nowy.

Jak przebiega transakcja?

Auto skupy przeprowadzają bezpłatną wycenę pojazdów, korzystając przy tym z opinii eksperta, oceniającego stan techniczny samochodu. Firma skupująca zajmuje się również szeregiem formalności, do których należy m.in. przygotowanie adekwatnej umowy. Wybierając auto skup, warto postawić na dogodne rozwiązania, takie jak np. bezpłatny dojazd po samochód czy dogodną formę płatności. Dzięki temu gotówkę można otrzymać do ręki lub też na konto tuż po finalizacji procesu kupna-sprzedaży pojazdu.

Ceny w skupach samochodów

Ostateczna oferta, jaką skup może zaoferować właścicielowi pojazdu, zależna jest od kilku czynników. Należy do nich m.in. stan samochodu, jego model, rocznik i cena katalogowa. Na ogół proponowana stawka wynosi ok. 60-80% rzeczywistej wartości rynkowej. W cenie uwzględniony jest koszt ewentualnych napraw i poprawek. Pomimo tego sprzedaż pojazdu w skupie aut jest jedną z najlepszych możliwości dla wszystkich, którzy chcą dokonać transakcji szybko, bezpiecznie i bez zbędnych emocji, mogących towarzyszyć samodzielnym próbom sprzedaży samochodu i spotkaniom z niezdecydowanymi klientami.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.