Dlaczego warto korzystać z pomocy drogowej podczas awarii samochodu?

Każdy kierowca samochodu zna pojęcie "pomoc drogowa" i zdaje sobie sprawę, kiedy taką pomoc należy wezwać. Jednakże wiele użytkowników drogi sądzi, że wsparcie drogowe ogranicza się wyłącznie do odholowania z miejsca zdarzenia. Usługi pomocy drogowej są jednak o wiele bardziej zróżnicowane i mogą nam pomoc przy wielu awariach samochodu.

Kiedy skorzystać z usług wsparcia drogowego?

Każda firma zajmująca się wspieraniem kierowców w razie awarii pracuje siedem dni w tygodniu. Dodatkowo, jest to na tyle potrzebna usługa, że w każdym mieście funkcjonuje placówka oferująca pomoc, również poza terenem miasta. Dzięki temu, istnieje możliwość szybkiego wsparcia w razie wystąpienia niesprawności pojazdu.

Gdzie znaleźć profesjonalną pomoc drogową we Wrocławiu i okolicach?

W razie ewentualnej awarii ważna jest szybka reakcja i wezwanie zaufanej pomocy, która szybko przybędzie na miejsce. Firma Jarex to najszybsza pomoc drogowa we Wrocławiu, która oferuje sprawną pomoc, lawetę i transport maszyn budowlanych we Wrocławiu, a także na terenie jego okolic. Pomocą drogową zajmuje się od ponad 25 lat. Pracownicy są dyspozycyjni przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. 

Jaki jest zakres usług firmy świadczącej pomoc drogową?

Należy pamiętać, że wezwanie pomocy drogowej nie zawsze musi zakończyć się holowaniem. Oferta świadczonych usług jest bardziej rozmaita - uwzględnia również usługi mechaniczne i elektryczne. Oprócz tego, możliwe są: transport niskopodłogowy, dowóz paliwa na miejsce zdarzenia, zagwarantowanie auta zastępczego, a nawet pomoc w znalezieniu noclegu w razie potrzeby. Bardzo ważnym jest, aby już na etapie rozmowy telefonicznej z pracownikiem, poinformować go o wszystkich dostrzeżonych przez kierowcę oznak danej awarii. Umożliwi to ustalenie czy niezbędne jest holowanie auta czy wystarczy drobna naprawa usterki.

Dlaczego nie holować auta samodzielnie?

Zabronionym jest holowanie, gdy pojazd nie posiada zaczepów holowniczych (pamiętać trzeba, że hak holowniczy do przyczepy nie służy do holowania). Zgodnie z prawem drogowym, nie można holować aut, które mają niesprawne systemy kierownicze i hamulcowe. Prawo drogowe głosi również, że samodzielne holowanie na autostradach jest niedopuszczalne - tam holować może wyłącznie pomoc drogowa za pomocą specjalistycznego samochodu, czyli lawety. Bardzo często koszty związane z holowaniem przez firmę wsparcia drogowego mogą być pokryte z ubezpieczenia.

Jak wybrać firmę oferującą pomoc drogową?

Każda profesjonalna firma świadcząca usługi pomocy drogowej powinna zareagować błyskawicznie, gwarantując niezbędną pomoc potrzebującemu kierowcy - bo przecież w przypadku awarii to czas jest najistotniejszy. Zatem, przed zadzwonieniem po pomoc drogową, dobrą praktyką jest sprawdzenie opinii na temat różnych firm w Internecie. Polecanym jest również wcześniejsze zaznajomienie się z dostępnymi ofertami pomocy drogowej w okolicy miejsca, w którym przebywa lub będzie przebywać kierowca.

Oczekując na pomoc drogową

Kiedy doszło do zdarzenia drogowego, wypadku lub awarii należy pamiętać, że powinno się oznaczyć w odpowiedni sposób samochód - tak, aby kierujący oraz inni uczestnicy ruchu drogowego byli bezpieczni. Po tych działaniach wystarczy czekać na przyjazd wybranej przez kierowcę firmy wsparcia drogowego.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież