Szafy na wymiar - wykorzystaj swoją przestrzeń

Dodaj komentarz

Wbrew pozorom umeblowanie mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Ogromna ilość różnego rodzaju możliwości sprawia, że odwiedziny w sklepach meblowych przedłużają się w nieskończoność, a wybór foteli, stołów, krzeseł i kanap sanowi spore wyzwanie. Zdecydowanie najtrudniejszym do umeblowania pomieszczeniem jest kuchnia. Musi ona cechować się nie tylko estetyką, ale również i funkcjonalnością. Sytuacja komplikuje się, gdy mieszkanie jest stosunkowo niewielkie. Wówczas każda utrata przestrzeni musi zostać dokładnie przemyślana i zaplanowana. Na szczęście istnieje dziś cały szereg rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić sporo cennego miejsca, nie zajmując bez potrzeby przestrzeni mieszkania.

Dlaczego warto wybrać szafy na wymiar?

Szafy na wymiar to prawdziwe zbawienie dla niewielkich przestrzeni. Można dopasować je do swoich potrzeb i preferencji. Doskonałym rozwiązaniem będą np. szafy przesuwne, które pozwolą wykluczyć problem utraty miejsca podczas otwierania. Często wybieranym rozwiązaniem są również lustra, umieszczone na drzwiach takich szaf. To pomysł nie tylko praktyczny, bowiem lustro także optycznie powiększy przestrzeń. Idealnym wyborem mogą być szafy na wymiar Komandor, które będą pojemne i funkcjonalne, ale również i estetyczne.

Jakie wybrać drzwi do szafy na wymiar?

Oprócz wspomnianych już drzwi przesuwnych, sporym zainteresowaniem cieszą się również tradycyjne drzwi, mocowane na zawiasach. Wybierając je warto pamiętać, że frontowa część szafy pełni również funkcje estetyczne. Powinna być więc dopasowana kolorem czy wzorem do aranżacji pozostałej części pomieszczenia. W dalszym ciągu sporym zainteresowaniem cieszą się drzwi przesuwne nawiązujące swoją estetyką do drewna, choć coraz częściej wybierane są również fronty modernistyczne z wysokim połyskiem.

Jak dopasować meble do aranżacji wnętrz?

Aranżacja przestrzeni jest istotnym aspektem również podczas wyboru różnego rodzaju mebli do mieszkania. Ważne jest bowiem, by poszczególne elementy komponowały się ze sobą, tworząc estetycznie jedną całość. Meble powinny być dobrane do koloru ścian, oświetlenia czy położonych na podłodze paneli. Jak wiadomo, każde mieszkanie stanowi odzwierciedlenie gustów preferencji właścicieli. Niezależnie do tego czy zdecydujemy się na rozwiązania tradycyjne, czy też modernistyczne, ważne jest, by urządzić przestrzeń stylowo. Na brak pomysłów w tym zakresie idealnym rozwiązaniem będą katalogi, strony internetowe i gotowe ekspozycje, ustawiane w sklepach z meblami. Warto również zastanowić się nad jakością mebli, gdyż posłużą one przez wiele kolejnych lat.

Dekorowanie mieszkania – gdzie szukać pomocy?

Usługi, świadczone przez profesjonalnych dekoratorów wnętrz, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki nim możliwe staje się umeblowanie mieszkania nie tylko stylowo, ale również i funkcjonalnie. Sporym ułatwieniem mogą być komputerowe wizualizacje, ukazujące przestrzeń po zagospodarowaniu. Samo dekorowanie może być bardzo przyjemnym zajęciem. Dobór dywanów, narzut, poduszek, wazonów czy ozdób na ścianę zależy od indywidualnych preferencji i gustów, a stworzona w ten sposób atmosfera w pełni odzwierciedli charakter i upodobania domowników.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.