Przechowywanie w mieszkaniu

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na małe mieszkania. Coraz częściej zadajemy sobie pytania jak wybrać szafę do przedpokoju, by pomieściła wszystkie nasze płaszcze, kurtki, buty i parasole? Gdzie chować ubrania, które nie pasują do aktualnego sezonu? W wielu wypadkach będziemy mieć do dyspozycji na przykład piwnicę czy strych, ale niestety nie zawsze tak będzie. Jeżeli i my mamy problem z tym, by znaleźć idealne miejsce na nasze przedmioty, na pewno warto dobrze się zastanowić nad tym, które przestrzenie naszego mieszkania możemy wykorzystać do przechowywania przedmiotów i ubrań.

szafa do przedpokoju kupiona w Komandorze w Krakowa

Ukryte skrytki

Jeśli chodzi o przechowywanie przedmiotów w domu, jest to problem, który dotyka każdego z nas. Często nie zdajemy sobie sprawy z niewykorzystanych możliwości. Przykładowo, wiele różnych rzeczy możemy schować w skrzyni naszego łóżka czy kanapy. Mogą to być na przykład dodatkowe pościele, powłoczki czy rzadziej używane przez nas ręczniki. Warto maksymalnie wykorzystać pojemność naszych szaf. Wiele z nich ma półki, które znajdują się za wysoko, by korzystać z nich na co dzień. W takim wypadku na pewno warto włożyć tam rzadziej używane rzeczy.

szafy na wymiar - Komandor

Wykorzystaj przedpokój

Niezwykle cennym miejscem, które możemy wykorzystać do przechowywania wielu przedmiotów, jest przedpokój. Bardzo dobrym i popularnym pomysłem jest na przykład szafa przesuwna w przedpokoju, która może być nie tylko niezwykle estetyczna, ale i funkcjonalna. Tutaj nasuwa się pytanie jak wybrać szafę do przedpokoju i czy będzie to lepsze rozwiązanie niż zwykła szafa. Jeżeli wybierzemy odpowiedni model lub zamówimy ją na wymiar, będziemy mogli przechowywać tam nie tylko płaszcze, kurtki oraz buty. Bez problemu zmieścimy tam również inne przedmioty, takie jak na przykład pościele czy kołdry, a nawet odkurzacz. Wiele zależy tutaj od naszych umiejętności organizacyjnych.

Worki próżniowe

Warto też pamiętać o różnych sposobach przechowywania przedmiotów. Jeżeli na przykład mamy bardzo dużo ubrań, wcale nie musimy się ich pozbywać. Bardzo dobrym pomysłem są worki próżniowe, do których możemy zapakować nienoszone przez nas w tym sezonie swetry, bluzki i kurtki i odessać z worka powietrze. W ten sposób znacznie zmniejszy on swoją objętość i ilość miejsca, którą zajmuje.

Rosnąca popularność szaf na wymiar

Jeżeli jesteśmy dopiero na etapie urządzania naszego mieszkania, bardzo dobrym pomysłem będzie szafa na wymiar. Jeżeli zamówimy sobie taki mebel w odpowiednim sklepie lub u stolarza, możemy być pewni, że dzięki temu spełni ona wszystkie nasze oczekiwania. Jeżeli na przykład wiemy, że będziemy mieć do przechowania wiele pudełek, czy też będą nam potrzebne dodatkowe drążki do wieszania ubrań albo szuflady, bez większych problemów możemy się upewnić, że będziemy mieć na to wszystko miejsce. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest to, że będziemy mieli wybór wielu materiałów, kolorów czy uchwytów. Dzięki temu będziemy mogli wybrać takie, które idealnie pasują do stylu, w którym urządzone jest nasze wnętrze.