Jak wybrać idealny materac?

Odpowiednio dobrany materac jest w stanie zapewnić komfortowy, bezpieczny i zdrowy sen, który przyczyni się do bardziej efektywnego funkcjonowania w ciągu dnia. Przeciętny człowiek śpi około 8 godzin na dobę, czyli aż 1/3 życia spędza w łóżku. Jakie jeszcze korzyści niesie za sobą odpowiednio dobrany materac oraz jak dobrać go do indywidualnych potrzeb?

Dlaczego dobór materaca jest tak ważny?

Podczas snu organizm się relaksuje, mięśnie odprężą, a nerwy uspokajają. Taki moment regeneracji niezwykle istotny jest, aby utrzymać zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Jeśli materac zostanie odpowiednio dobrany do potrzeb, może okazać się niezwykle pomocny przy wielu problemach zdrowotnych, zadbać o prawidłową kondycję kręgosłupa, a także zwalczyć bezsenność. Oferta zakupu materaców dostępna jest na stronie https://www.bejto-materace.pl/, gdzie można także przeczytać ciekawe artykuły o różnorodnej tematyce. Warto zainwestować w porządny materac oraz zapewnić sobie najwyższej klasy wypoczynek, ponieważ jest to wieloletnia inwestycja w zdrowie. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca?

Po zapoznaniu się z wieloma zaletami prawidłowo dobranego materaca nadeszła pora na zakup. Przy wyborze produktu sugerować powinno się wzrostem i masą ciała. Dla najwyższego komfortu zaleca się zakup materaca o przynajmniej 20 cm dłuższego niż wzrost osoby, która będzie na nim spała. Kolejnym czynnikiem, na jaki powinno się zwrócić uwagę, jest jego twardość, która powinna być dobierana na podstawie wagi śpiącego. Najprościej ujmując — osoba cięższa powinna zakupić materac twardszy, niż osoby lżejsza. Aby zapewnić sobie najwyższy komfort i najlepiej dopasować materac do naturalnych krzywizn kręgosłupa należy dobrać nie za twardy i nie za miękki produkt. Następnym ważnym czynnikiem jest pozycja, w jakiej najczęściej się śpi. Dla osób śpiących na boku oraz tych, które dosyć często przewracają się z boku na bok, najlepszym wyborem jest elastyczny materac, który pozwoli na zagłębienie się wystających partii ciała, takich jak np. ramiona, a kręgosłup pozostawi w linii prostej. Natomiast leżąc na wznak lub na brzuchu, powinno wybierać się materac twardszy. Najrozsądniej, szczególnie przy różnego rodzaju urazach kręgosłupa jest skontaktować się z ortopedą, który pomoże w doborze twardości do potrzeb pacjenta. Jako kolejny istotny czynnik, na jaki powinien zwrócić uwagę nowy nabywca, jest wypełnienie materaca. Wyróżnia się materace kieszeniowe, które pozwalają na bardzo elastyczne dopasowanie produktu do ciała i mocne zagłębienie się w nim podczas snu. Materace lateksowe również dopasowują się do kształtów ciała i zapewniają komfortowy wypoczynek. Dzięki swojej niezwykłej strukturze mają właściwości antygrzybicze i antybakteryjne, co szczególnie ważne dla alergików. Trzecim typem są materace piankowe, które dopasowują się do ciała przy wzroście temperatury, zapewniając odpowiednie ułożenie całego ciała. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież