Skip to main content

Zabiegi stulejki

Męskie dolegliwości wstydliwe dotykają narządów płciowych. Wielu mężczyzn często zwleka z udaniem się do specjalistów, ponieważ uważają, że nie ma takiej konieczności, obawiają się też tego rodzaju wizyty. Jednym z problemów, które uznawane są przez mężczyzn za wstydliwe jest niewątpliwie stulejka. Na szczęście obecnie zabieg stulejki jest wykonywany przez gabinety medycny estetycznej. O tym jak przebiega zabieg przeczytać można na stronie www.derm-estetyka.pl, gdzie dokładnie opisany jest proces leczenia.

Czym jest stulejka?

Fachowo rzecz ujmując stulejka to zwężenie otworu napletka. Zwężenie to powoduje, ze niemożność odsłonięcia żołędzia członka. Zwężona stulejka niesie ze sobą przede wszystkim problemy z prowadzeniem normalnego życia seksualnego. Stulejkę można uznać za niewielką wadę anatomiczną. Kogo dotyka problem stulejki? Występuje ona zarówno u chłopców, jak i mężczyzn. Przez wiele stuleci uważano, że stulejka jest spowodowana uwarunkowaniami genetycznymi. Dotyka ona przede wszystkim tych chłopców, którzy w wieku niemowlęcym byli nieodpowiednio pielęgnowani.

Jak rozpoznać i prawidłowo zdiagnozować objawy stueljki?

Rozpoznanie stulejki nie jest zadaniem trudnym. Podstawowym objawem świadczącym o tego rodzaju problemie jest brak możliwości zsunięcia napletka z żołędzi penisa u dzieci w wieku od trzech lat. Warto wiedzieć, że do trzech lat przyleganie napletka jest zjawiskiem jak najbardziej normalnym i nie daje powodów do niepokoju. Wtedy napletek jest przyklejony do żołędzi tłustą wydzieliną, czyli mastką. W przypadku dorosłych mężczyzn o stulejce mowa jest w momencie, gdy napletek zsuwa się z żołędzia jedynie częściowo. Pod żadnym pozorem w takiej sytuacji nie należy zsuwać napletka na siłę, ponieważ może to doprowadzić do uwięźnięcie napletka i martwicy prącia.

Leczenie stylejki u dzieci

Leczenie stulejki u dzieci polega na redukcji stanu zapalnego oraz do rygorystycznego przestrzegania zasad higieny. Stan zapalny można wyleczyć poprzez stosowanie kremów z zawartością sterydów. One właśnie powodują, że napletek staje się zdolny do samoistnego odklejania się i należycie pełni swoją funkcję. U dzieci tylko w niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie zabiegu. Zabieg stulejki odbywa się wtedy przy użyciu znieczulenia ogólnego. Wtedy dochodzi do poszerzenia ujścia napletka, co pozwala na swobodne zsuwanie napletka.

Zabieg dla dorosłych

W przypadku dorosłych mężczyzn preferowaną formą usuwania stulejki jest przejście zabiegu laserowego CO2. Po przejściu takiego zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego opatrunku przez kilka kolejnych dni. Prącie w tym okresie powinno znajdować się w pozycji do góry. Przykleja się je na przykład do brzucha za pomocą plastra. Takie ułożenie sprawia, że penis znacznie szybciej się goi i wraca do normalnego funkcjonowania. Obrzęk po zabiegu schodzi zdecydowanie szybciej i mniej boleśnie. W procesie gojenia należy wykorzystywać zapisane przez lekarzy maści odpowiedzialnego za łagodzenie bólu. Przyjmowane mogą być też antybiotyki.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
  Wojtek · 2 miesięcy temu
  U mnie stulejka występowała od dziecka. Wszyscy myśleli, że zniknie samoistnie, jednak tak się nie stało i problem ten zaczął dokuczać mi coraz bardziej. Problemy z erekcją, codzienną higieną, a życie intymne... Mogłem jedynie pomarzyć! Zacząłem szukać i natknąłem się na podobny artykuł, którym chętnie się z wami podzielę: https://derm-estetyka.pl/czy-mam-stulejke.html/ - to właśnie ten wpis pomógł mi zrozumieć, że problemu stulejki nie można bagatelizować! Umówiłem się więc na konsultację do lekarza specjalisty, który skierował mnie na zabieg stulejki. Moje życie po operacji uległo diametralnej zmianie! Serio. Koniec z bólem, koniec z ograniczeniami, koniec ze wstydem i nawracającymi infekcjami. To jedna z lepszych decyzji, jakie podjąłem.
 • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
  Wiktor · 4 miesięcy temu
  Z tego co słyszę, wiele osób bagatelizuje problem stulejki. Lepiej sprawdźcie, jakie mogą być konsekwencje nieleczenia stulejki - https://derm-estetyka.pl/stulejka-zabieg-operacja.html/#konsekwencje-nieleczonej-stulejki - od stanów zapalnych, po nawet uszkodzenia nerek! Lepiej dbać o swoje zdrowie, badać się systematycznie, oraz nie bagatelizować wielu problemów ze zdrowiem.
 • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
  Maria Z. · 10 miesięcy temu
  Nigdy nie interesował mnie ten temat, dopóki u mojego syna nie wystąpił problem stulejki. Lekarz powiedział, że czasami zdarza się to u małych dzieci i do 3 roku życia ta przypadłość powinna minąć samoistnie, jednak obawiam się, że czeka go w przyszłości zabieg usuwania stulejki... Dobrze było zaznajomić się z tym tematem, zapiszę sobie ten artykuł na "później"... Dziękuję
 • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
  Kasper · 1 lat temu
  Nie zwlekajcie ze stulejką! Po usunięciu zobaczycie, jak dobrze jest być 100% sprawnym. Teraz już wiem, że głupi byłem czekając tyle czasu, a nie było się czego obawiać. Zabieg bezbolesny przed i po
 • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
  Kasia · 1 lat temu
  Ciekawy artykuł, warto mieć taką wiedzę. Stulejka to częsty problem i zawsze to jakaś pomoc i podpowiedź, co zrobić, gdy zauważymy objawy. Mam pytanie, moglibyście opublikować kolejny artykuł na temat tego, jak przygotować się na pierwszą wizytę u urologa? Z góry dziękuję:) 
Najnowsze komentarze
A według mnie jeśli Panna Młoda czuje się dobrze ze swoim ciałem, to nie ma sensu dobierać sukni, która specjalnie ją wyszczupli albo podkreśli to i owo. Ślub ma nie być dla niej torturą, podczas której będzie wciągać brzuch przez kilka godzin, bo czuła presję, żeby się dopiąć w jakąś sukienkę. Najważniejszą cechą sukni ślubnej jest to, że Panna Młoda czuje się w niej komfortowo, a nie czy coś podkreśla, czy nie :)
Ja wypowiem się z nieco innej perspektywy. Od zawsze byłem fanem motoryzacji i sporo czasu poświęcam na szukanie ciekawych ofert dotyczących sprzedaży aut. Tak znalazłem się na stronie https://zasada24.pl/#ostatnio-skupione-pojazdy-w-poznaniu, na której prezentowane są samochody skupione przez jeden ze skupów aut. Co ciekawe - jest możliwość kupienia tych pojazdów! Polecam każdemu miłośnikowi samochodów, bo można wypatrzeć różne perełki w stosunkowo niskich cenach. Jednak przed skorzystaniem z usług skupu - zarówno jako sprzedający, jak i kupujący - polecam się upewnić, czy działa on w sposób legalny.
Moje dzieci są niestety bardzo oporne na wycieczki rowerowe. Wzięłam ich kiedyś ze sobą na dosyć przyjemną trasę, ale po 15 minutach zaczęły narzekać, że są zmęczone... Chyba muszę jednak dawkować im jazdę na rowerze 😓
Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że wydajność pompy ciepła może zależeć od temperatury. Trzeba na pewno mieć to z tyłu głowy, kiedy decyduje się na zakup takiego sprzętu. Jednak niewątpliwie jest to urządzenie o wielu zaletach.
Jestem pasjonatem samochodowym i już niejednokrotnie kupiłem samochód po wypadku. Wystarczy tylko trochę wprawy przy naprawianiu i można w tani i szybki sposób pozyskać nowe, sprawne wozy.
Szukam właśnie prezentu urodzinowego dla taty, który uwielbia majsterkować i robię rekonesans, bo absolutnie się nie znam na narzędziach. Teraz będę musiała podejrzeć, które z wymienionych przyrządów tata ma w wyposażeniu, a których jeszcze nie...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są u nich domki mobilne. Nie potrafiłam sobie wyobrazić takiego stylu życia, ale jak słucham ich opowieści, to muszę przyznać, że wydaje mi się to bardzo ciekawa alternatywa do zwyczajnego domu.
Razem z koleżankami zastanawiamy się nad jakimiś zabiegami z użyciem botoksu, ale niestety nie należymy do odważnych i troszkę się obawiamy... Uspokoiło mnie to, co zostało tutaj napisane, że to metoda bezpieczna i są bardzo małe szanse na wystąpienie powikłań.
Jako świeżo upieczona mama zdecydowałam się na plastykę brzucha, bo jego wygląd po ciąży spędzał mi sen z powiek... Pomimo wielu godzin ćwiczeń, nie byłam w stanie w żaden sposób wpłynąć na mój wygląd. Finalnie cieszę się, że zdecydowałam się na operację.
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście jest ważne wcześniejsze opracowanie planu z uwzględnieniem każdej rzeczy, którą trzeba załatwić. Warto mieć na uwadze, że trzeba też odpowiednio wcześnie skontaktować się z obsługą hotelu i poinformować ich o istotnych dla nich szczegółach.