Powiększanie ust - dostępne metody

1 komentarz

Usta to element, który w znacznym stopniu determinuje wygląd naszej twarzy. Gdy są one pełne i jędrne, twarz nabiera wyjątkowego uroku. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się, gdy usta są wąskie i niewymiarowe. Wtedy to nabieramy wyglądu zmęczonych, a niekiedy nawet smutnych osób. Takie problemy rozwiązuje dziś medycyna estetyczna. Dzięki niej możliwe staje się zwiększenie objętości ust czy usunięcie asymetrii, która również może wpływać na wygląd zewnętrzny, a przez to również i na nasze samopoczucie. Niezależnie od rodzaju problemu, z którym mamy do czynienia, bardzo ważne jest dopasowanie odpowiedniej metody, by efekty były naturalne i komponowały się z naszą urodą i rysami twarzy.

Jakie są metody powiększania ust?

Współcześnie dostępnych jest kilka metod, dzięki którym usta mogą zostać powiększone. Różnią się one przede wszystkim stopniem ingerencji oraz długością utrzymywania się efektów. Jedną z najbardziej popularnych technik jest metoda Gull Wing Lip Lift. Polega ona na nacięciu skóry wzdłuż bieli i czerwieni wargowej, dzięki czemu możliwe jest jej wywinięcie oraz nadanie ustom konturu. Podobne efekty przynosi metoda Bulhorn Lip Lift, przy czym tutaj nacięcie dokonywane jest pod nosem. Obie metody lip lift przynoszą trwałe efekty w postaci zmiany wyglądu ust. Do końca życia można również cieszyć się efektami powiększania ust przy użyciu własnego tłuszczu. Znacznie krócej, bo zaledwie ok. 12 miesięcy, utrzymuje się wygląd ust, uzyskany poprzez wstrzyknięcie w nie kwasu hialuronowego.

Kto może powiększyć usta na stałe?

Osoby, którym marzą się stałe efekty, powinny zrezygnować z kwasu hialuronowego, stawiając jednocześnie na operację ust. Każda z nich charakteryzuje się innymi cechami i procedurą zabiegową. Niezależnie od metody, którą wybierzemy, warto pamiętać, że z każdą operacją ust związane jest pewne ryzyko. Dlatego też niezwykle ważne jest prawidłowe przygotowanie oraz szczera rozmowa z lekarzem, pozwalająca wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do tego rodzaju ingerencji chirurgicznej.

Jak przebiega zabieg, związany z plastyką ust?

Wybierając metodę Gull Wing Lip Lift, nacięcie przeprowadzane jest wzdłuż czerwieni wargowej nad górną i dolną wargą. W trakcie zabiegu usuwany jest cielisty pasek, a warga zostaje podniesiona. Niewielkich rozmiarów blizna, która pozostaje po zabiegu, z biegiem czasu staje się coraz bardziej niewidoczna dla postronnych obserwatorów. Całość zabiegu zamyka się na ogół w jednej godzinie. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy powiększanie ust przebiega poprzez wykorzystanie własnego tłuszczu. Wówczas zabieg dzieli się na dwa etapy. Pierwszym z nich jest pobranie tkanki tłuszczowej z odpowiedniego miejsca i oczyszczenie jej, drugim z kolei wstrzyknięcie naturalnego wypełniacza w czerwień wargową. W tym przypadku stosowane jest znieczulenie miejscowe. Dla tych, którym nie zależy na stały efektach, idealnym rozwiązaniem jest wstrzyknięcie w czerwień wargową odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego. Dodatkową korzyścią jest również nawilżanie ust kwasem hialuronowym, dzięki czemu zyskują one naturalny, zdrowszy wygląd.

Jak przygotować się do zabiegu powiększania ust?

Poza kwalifikacją do zabiegu, pacjent powinien również przedstawić lekarzowi wyniki badań. Będą to z pewnością morfologia, ale również Anty-HCV, INR, APTT oraz Ag-HBS. Osoby zmagające się z Hashimoto czy niedoczynnością tarczycy muszą również wykonać badanie TSH, a także oznaczyć FT3 oraz FT4.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Weronika · 3 miesięcy temu
    Polecam zabieg Gull Wing Lip Lift! Od zawsze miałam małe usta i w dobie mediów społecznościowych, gdzie trendem jest posiadanie dużych i pełnych ust, czułam się źle sama ze sobą. Raz zdecydowałam się na powiększanie ust kwasem hialuronowym, ale efekt nie był trwały, a nie chciałam umawiać się na regularne wizyty poprawiające. Znalazłam w sieci ofertę trwałego powiększania ust, a wiedząc już jak wyglądam w większych ustach, postanowiłam się umówić na taki zabieg. Jakie są moje wrażenia? To była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Usta wyglądają na naturalnie większe, ja nie mam już żadnych kompleksów na tym punkcie, a co najważniejsze, nie muszę się martwić stałymi kosztami i kolejnymi wizytami na tego typu zabieg. Mam po prostu pełne, duże usta już na stałe, a to fantastyczne uczucie. Polecam wszystkim!