Skip to main content

O kursie terapii czaszkowo krzyżowej - na czym polega i jakie są wskazania?

Popularność terapii czaszkowo - krzyżowej niezmiennie rośnie, ponieważ stanowi ona nieinwazyjną formę pomocy przy wielu dolegliwościach, a przy tym można ją wykorzystywać praktycznie w każdym wieku. W całej Polsce są prowadzone kursy, na których ludzie uczą się tej niezwykłego sposobu dotykania pacjenta.

Na co pomaga terapia czaszkowo krzyżowa?

Poświęcona temu artykułowi terapia czaszkowo krzyżowa kurs, zalecana jest po wszelkiego rodzaju urazach, nawracających migren i uciążliwych bóli głowy, zaburzeń snu, nerwobóli oraz obniżonej odporności. Część z tych objawów może wiązać się z innymi chorobami np. autyzmtm, przewlekłym stresem i depresją, chorobą Parkinsona. Terapia krzyżowo- czaszkowa ma spowodować wzmocnienie naturalnych procesów organizmu oraz zlikwidować przeszkody w przepływie płynu rdzeniowo-mózgowego.

Terapia czaszkowo krzyżowo - przeciwskazania

Tego typu zabiegów nie powinno wykonywać się w przypadku:

  • jaskry
  • urazów w obrębie kości czaszki oraz krwotoku wewnątrzczaszkowego;
  • zawału;
  • tętniaka,
  • zmian zakrzepowych;
  • ciąży (trzeba zasięgnąć opinii ginekologa).

Przebieg terapii czaszkowo krzyżowej

Jeszcze przed sesją ze specjalistą, pacjent jest proszony o przebranie się w wygodny strój oraz wyciszenie się. W pomieszczaniu powinna być wygodna leżanka, w tle może grać spokojna muzyka. W trakcie zabiegu terapeuta wykorzystuje specjalne techniki nacisku o sile nie większej niż 5 gram. Trwa to zazwyczaj ok 1 godziny, a po jego wykonaniu chory powinien czuć się wypoczęty. Jednak czasami pojawiają się z objawy, które mogą niepokoić. Należą do nich mimowolne drgania ciała, zmiana rytmu oddechu, zaskakujące reakcje emocjonalne, np. płacz lub śmiech. Zazwyczaj wynikają one z procesu przepracowywania jakiś traumatycznych przeżyć. Przeważnie do uzyskania zadowalających i trwałych rezultatów konieczne jest kilka spotkań ze specjalistą, ale przebieg terapii zawsze ustala się indywidualnie. Warto wiedzie, że zabiegi te można wykonywać także u dzieci, ale sesje często są krótsze. a niektóre techniki są wyłączone.

Skuteczność terapii jest uzależniona od wiedzy i doświadczenia terapeuty. Dlatego tak istotne jest wybranie specjalisty po dobrym kursie acces bars. Niezwykle ważna jest nauka właściwej diagnostyki, poprzez badanie czaszki oraz kości krzyżowej. Człowiek po takim kursie musi również wypracować wrażliwość dłoni i palców, ponieważ jego działanie będzie wpływać na zmiany w funkcjonowaniu nie tylko układu ruchu, ale całego ciała. Dlatego tak ważna jest umiejętność wyczucia i usunięcia wszelkich nieprawidłowości i napięć w ciele pacjenta. Warto wiedzieć, że kurs jest polecany głównie fizjoterapeutom, masażystom, psychologom i pielęgniarkom, ponieważ uczy on właściwego ingerowania w pracę wielu układów w ludzkim organizmie: mięśniowego, nerwowego, oddechowego, kostnego, limfatycznego, pokarmowego.

Szkolenie Access Bars

Do nurtów terapii czaszkowo krzyżowej, zalicza się także kurs Access Bars, który polega na uciskaniu 32 punktów znajdujących się na głowie. Zabieg ma na celu pomoc w ucieczce przed stresem dnia codziennego i wyeliminowanie złych emocji, któe zaburzają wewnętrzny spokój ducha. Access Bars stanowi nadzwyczają metodę, wymagającą od prowadzącego odpowiedniego przygotowania i skrupulatnego poznania organizmu ludzkiego, co w efekcie przekłada się na niesamowite efekty, bez ingerencji środków farmakologicznych. 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy
Najnowsze wpisy
Najnowsze komentarze
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście ...
Artykuł jest świetnym przewodnikiem dla osób szukających najlepszego rozwiązania ERP ...
Wydaje mi się, że domki holenderskie to świetna opcja na ...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są ...
Maja 1 miesięcy temu Czas rozliczeń podatkowych
Muszę przyznać, że podatki to dla mnie czarna magia, mimo ...