Jak zostać wizażystką?

Dodaj komentarz

Bycie wizażystką wydaje się być wymarzonym zawodem dla kobiety, która intuicyjnie potrafi upiększyć wizerunek innej osoby, a moda jest jej pasją. Niestety czasami takie cechy nie wystarczą. Chociażby dlatego, że nie każdy ma wystarczające zdolności manualne. Jakie trzeba mieć cechy, aby zostać dobrą wizażystką? Czy ten zawód jest dla Ciebie? Sprawdź!

kursy makijażu

Czym zajmuje się wizażystka?

Wizażystka ma za zadanie właściwie pielęgnować skórę twarzy, zadbać o odpowiedni wygląd brwi, rzęs i ust. Oczywiście wykonuje też profesjonalny makijaż, który dostosowuje do okazji, typu urody, a nawet oświetlenia. Dlatego musi być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami w tej dziedzinie i znać się na kosmetykach. Dobra wizażystka z łatwością zrobi trafną analizę kolorystyczną, ukryje wszelkie mankamenty urody oraz podkreśli jej zalety. Dlatego też wszystkie profesjonalne wizażystki regularnie poszerzają swoją wiedzę uczęszczając na kursy stylizacji czy dodatkowe szkolenia wizażu. Trendy bardzo dynamicznie się zmieniają, dlatego tak ważne jest regularne dokształcanie się w tym zakresie. 

Jak zostać wizażystką? Czy wystarczy samodzielna nauka?

Niektórzy są w stanie samodzielnie nauczyć się tego zawodu. Trzeba wtedy uważnie obserwować pracę doświadczonych wizażystów i uczyć się poprzez wykonywanie makijażu. Warto proponować swoje usługi siostrom, kuzynkom czy koleżankom, czy tez eksperymentować na własnej twarzy. Profesjonalny makijaż jest zazwyczaj wynikiem ciągłego samodoskonalenia się wizażystki oraz jej zaangażowania w swoją pracę. Wytrwałość i pasja mogą zastąpić klasyczne wykształcenie. Samodzielna nauka zajmuje jednak dużo czasu. Dlatego warto rozważyć zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności:

  • na branżowych szkoleniach i kursach,
  • w liceum kosmetycznym,
  • w szkole policealnej,
  • na studiach kosmetologicznych.

Wybranie formalnej drogi zdobycia wymarzonego zawodu umożliwia obserwowanie tricków, które przydaje się w trakcie robienia makijażu. Nieocenione mogą okazać się praktyczne porady, których udzielą instruktorzy. Może to być też okazja do odbycia praktyk zawodowych w ciekawym miejscu. Należy pamiętać, że o rozwoju kariery zawodowej wizażystki nie decyduje wyłącznie wiedza i zdolności. Liczy się umiejętność zjednania sobie potencjalnych klientów i autoprezentacja. Na liczne zlecenia może liczyć osoba życzliwa, cechująca się wysoką kulturą osobistą. Bardzo ważna jest umiejętność podtrzymywania rozmowy. Wizażystka musi mieć zadbany wygląd, mieć wyczucie stylu i estetyki.

Jak zyskać pierwszych klientów jako wizażystka?

Każda wizażystka powinna zadbać o portfolio, w którym potencjalni klienci mogą obejrzeć efekty jej pracy. W albumie powinny znajdować się zdjęcia wykonanego przez nią makijażu. Początkowo modelkami mogą być np. koleżanki, które wyraziły zgodę na udostępnianie swojego wizerunku. Portfolio można później pokazać pracodawcom w trakcie szukania stałej pracy albo udostępnić na branżowych stronach internetowych. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.