Jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę? - O zabiegu liporzeźbienia u mężczyzn

Dodaj komentarz

Piękna i wysportowana sylwetka jest marzeniem wielu mężczyzn. Niestety nie każdy ma czas na regularne treningi i utrzymywanie odpowiedniej diety. Czasem na drodze do wymarzonego wyglądu stoją codzienne obowiązki, przeciwwskazania zdrowotne lub brak motywacji. Na szczęście istnieją sposoby, umożliwiające osiągnięcie wymarzonej sylwetki z pominięciem wcześniej wspomnianych problemów. Do jednych z takich sposobów należy profesjonalne liporzeźbienie ciała. To bezpieczny i skuteczny zabieg, który pozwala osiągnąć pożądane efekty związane z własną sylwetką.

operacje bez tabu

Czy mężczyźni mogą skorzystać z zabiegu liporzeźbienia?

W Polskim społeczeństwie zabiegi związane z medycyną estetyczną kojarzą się głównie z ofertą skierowaną do kobiet. Na stronie https://www.operacjebeztabu.pl/ mit ten został obalony, ponieważ mężczyźni coraz częściej korzystają z usług kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Oferta gabinetów cały czas rozszerza się o nowe zabiegi skierowane do mężczyzn. Dzięki zabiegowi liporzeźbienia można skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, która zalega w okolicach brzucha, klatki piersiowej lub nóg. Spowolniony metabolizm, który pojawia się u mężczyzn po 30 roku życia, znacząco utrudnia wymodelowanie ciała, jednak zabieg liporzeźbienia gwarantuje szybkie osiągnięcie wymarzonej sylwetki w sposób bezpieczny i małoinwazyjny.

Czym jest liporzeźbienie?

Zabieg nazywany liporzeźbieniem polega na wymodelowaniu ciała za pomocą tkanki tłuszczowej pacjenta. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest usunięcie nadmiaru tłuszczu z danej partii ciała i przeszczepienie go w inne miejsce. Zabieg ten nazywany jest transferem tłuszczu. Zgodnie z treścią artykułu https://genesisclinic.com.pl/blog/liporzezbienie-skutecznym-zabiegiem-w-walce-o-wymarzona-sylwetke-u-mezczyzn/ transfer własnego tłuszczu jest niezwykle bezpieczny, ze względu na łatwą przyswajalność. Jako iż przeszczepiana tkanka pochodzi z ciała tego samego pacjenta, to istnieje bardzo mała szansa, że zostanie odrzucona w nowym miejscu. Ciało po zabiegu bardzo szybko się regeneruje, ponieważ przeszczepiana tkanka jest nasycona komórkami macierzystymi.

Jak przebiega zabieg liporzeźnienia?

Na pierwszym etapie przeprowadzania tego zabiegu, jest pobierana tkanka tłuszczowa z miejsca, gdzie występuje jej nadmiar. Odbywa się to przy znieczuleniu, a do pobrania tkanki służy specjalne narzędzie, które wykorzystuje ultradźwięki to rozbijania tkanki tłuszczowej. Następnie powstała emulsja zostaje odessana z ciała pacjenta i wykonywana jest selekcja komórek, tak by wybrać te najlepsze. Tak przygotowany tłuszcz jest wstrzykiwany w wybraną wcześniej partię ciała. 

Zalecanie pozabiegowe i przeciwwskazania

Po samym zabiegu pacjent może odczuwać pieczenie, siedzenie i lekki ból. Jest to całkowicie normalne i można złagodzić te efekty poprzez zażywanie środków przeciwbólowych. Zalecane jest, aby po zabiegu unikać wysiłku fizycznego. Pacjent powinien także prowadzić wzmożoną higienę, unikać basenów i kąpieli w wannie przez około miesiąc. Oczywiście jak przy każdym zabiegu, tutaj również występują pewne przeciwwskazania. Liporzeźbienia nie powinny wykonywać osoby cierpiące na: niewydolność krążeniowo-oddechową, schorzenia nerek, epilepsje, infekcje leczone antybiotykami, zaburzenia związane z krzepnięciem krwi oraz zaburzenia sensoryczne.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.