Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Dodaj komentarz

Planujesz zmienić swoją fryzurę? Podążanie za trendami to jedno, a to, czy taka fryzura do Ciebie pasuje, czy nie, to już całkiem inna sprawa. Z tego względu, nim zdecydujesz się na modyfikację swojej fryzury, warto wcześniej zastanowić się, jak dopasować ją do swojego kształtu twarzy. Być może wcale nie marzysz o prostej grzywce, a ścięcie włosów nie jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

strzyżenie klasyczne

Jak dobrać odpowiednią fryzurę?

Wybór odpowiedniej fryzury do twarzy może być trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie masz pojęcia, jak dobrze na tobie wygląda. Na szczęście przygotowaliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci znaleźć idealny styl! Przede wszystkim weź pod uwagę typ włosów – czy są faliste, kręcone, a może proste? Następnie zwróć uwagę na kształt swojej twarzy: czy jest okrągła czy kanciasta? Czy ma wydatne kości policzkowe lub węższy podbródek? Na koniec rozważ warstwy i tekstury fryzur, aby stworzyć równowagę i wizualną harmonię we wszystkich obszarach głowy. Wskazówki dotyczące stylizacji znajdziesz w Salonie Fryzjerskim Beata w Sosnowcu przy ul. Henryka Dietla 7C, którego oferta dostępna jest na stronie: https://www.starterfirm.pl/katalog/27-uroda/1322-beata-salon-fryzjerski-pogon-sosnowiec (Tel. 506 156 013).

Jaki kształt ma nasza twarz?

Jeżeli chodzi o dobór odpowiedniej fryzury, to najważniejszy jest kształt twarzy. Wprawdzie karnacja, kolor oczu czy rodzaj skóry warunkują kolor włosów, jednak kształt twarzy ma kluczowe znaczenie przy wyborze fryzury. Charakterystyczne dla twarzy okrągłej jest stosunkowo niskie czoło i okrągłe policzki. Twarz ta wygląda na nieco pulchną i opuchniętą. Fryzura w przypadku twarzy okrągłej ma przede wszystkim za zadanie optycznie wydłużyć twarz. Twarz kwadratowa jest anatomiczna o mocnych rysach. Linia pozioma szczęki jest bardzo wyraźna i z pewnością zauważysz wyraźne linie i dobrze podkreślone kości policzkowe. Włosy powinny pomóc złagodzić ostrą linię szczęki. Wyciągnięta twarz (prostokątna, wydłużona) cechuje się tym, że czoło jest jej najbardziej rozległą częścią. Ponadto, twarz ta jest dłuższa niż szersza. Należy dodać, że zarówno policzki, jak i linia boczna twarzy są proste. Twarz w kształcie serca (zwana też trójkątną) odznacza się szerokimi kośćmi policzkowymi, które są wyraźnie zaznaczone. Z drugiej strony, kształt podbródka jest spiczasty i wystający. Należy wówczas dążyć do poszerzenia linii szczęki przy pomocy odpowiedniej fryzury. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o twarzy owalnej, która stanowi prawdziwy Święty Graal wszystkich kształtów twarzy. Z jakiego powodu? Uważana jest za perfekcyjną twarz i pasuje do niej niemal każda fryzura. Owalną twarz cechuje idealnie osadzone czoło (ani zbyt wysokie, ani zbyt niskie), subtelnie zaokrąglony podbródek, szczupłe policzki i tylko lekko zarysowane kości policzkowe.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.