Skip to main content

Dla kogo przeznaczony jest zabieg z użyciiem botoksu? Jakich zmian można się spodziewać?

Współczesna medycyna estetyczna czerpie dużo z korzyści, związanych z wykorzystaniem botoksu w różnego rodzaju zabiegach. Jest to ważne szczególnie dziś, gdy z problemem zmarszczek zmagają się coraz młodsze osoby. Zachowanie zdrowego, młodzieńczego wyglądu jest jednak możliwe, warto więc skorzystać z możliwości, jakie niesie ze sobą toksyna bulionowa.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Zmarszczki z reguły dotyczą osób po 40. roku życia, choć coraz częściej pojawiają się one również i u znacznie młodszych osób. Dzięki możliwościom, jakie niesie ze sobą zastosowanie botoksu, problem ten może jednak zostać skutecznie rozwiązany. Z tego rodzaju zabiegów nie mogą jednak skorzystać wszyscy. Przeciwwskazaniem są zwłaszcza różne schorzenia, jak np. zespół Lamberta-Eatona oraz przyjmowanie niektórych leków. Również kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny zrezygnować z poddawania się tego typu zabiegom.

Mieszkańcy Trójmiasta mogą skorzystać z oferty Gabinetu Medycyny Estetycznej Derm Estetyka, oferującego m.in. botoks czoła, dzięki któremu zmarszczki z poszczególnych obszarów twarzy zostaną niemal całkowicie zredukowane.

Jak wygląda zabieg z użyciem botoksu?

Wstrzyknięcia toksyny bulionowej, powszechnie określanej mianem botoksu, może dokonać tylko odpowiednio wykwalifikowana do tego osoba. Każdy zabieg powinna również poprzedzić konsultacja, w trakcie której rozwiane zostaną wszelkie obawy i wątpliwości oraz poruszony będzie temat ewentualnych przeciwwskazań, wykluczających możliwość skorzystania z tej wyjątkowej metody.

Zabieg z użyciem botoksu jest bardzo krótki i trwa na ogół do kilkunastu minut. Co ważne, jest on niemalże całkowicie bezbolesny. Jedynym śladem po wkłuciu jest niewielkich rozmiarów krwiak, który szybko znika. Efekty z kolei zaskoczyły już z pewnością niejednego sceptyka, negatywnie nastawionego do możliwości współczesnej medycyny estetycznej.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na podaniu serii zastrzyków, zawierających toksynę bulionową. Jest ona wstrzykiwana w obszar twarzy, którego wygląd ma zostać poprawiony. Toksyna bulionowa składa się z substancji, powstających na bazie botuliny typu A. Dzięki ich zastosowaniu, możliwe jest spowolnienie procesów, związanych ze starzeniem się skóry oraz zlikwidowanie ich objawów. Botoks można zastosować również profilaktycznie. Wstrzyknięcie toksyny bulionowej hamuje skurcze mięśni, a więc bodźce nie mogą być przewodzone do nerwów. To z kolei powoduje, że niemożliwe staje się marszczenie skóry, a powstałe już zmarszczki zostają wygładzone. Zabiegi z wykorzystaniem botoksu doceniło już całe grono osób, chcących powrócić do naturalnego, zdrowego wyglądu skóry. Co ważne, metoda ta jest szybka, bezbolesna, a zarazem w pełni bezpieczna, gdyż ryzyko powikłań jest minimalne.

Wszystkie wątpliwości pozwoli z pewnością rozwiać rozmowa z personelem gabinetu Medycyny Estetycznej Derm Estetyka w Gdyni. 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Klaudia · 5 miesięcy temu
    Razem z koleżankami zastanawiamy się nad jakimiś zabiegami z użyciem botoksu, ale niestety nie należymy do odważnych i troszkę się obawiamy... Uspokoiło mnie to, co zostało tutaj napisane, że to metoda bezpieczna i są bardzo małe szanse na wystąpienie powikłań.
Najpopularniejsze wpisy
Najnowsze wpisy
Najnowsze komentarze
Jako świeżo upieczona mama zdecydowałam się na plastykę brzucha, bo ...
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście ...
Artykuł jest świetnym przewodnikiem dla osób szukających najlepszego rozwiązania ERP ...
Wydaje mi się, że domki holenderskie to świetna opcja na ...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są ...