Dla kogo przeznaczony jest zabieg z botoksu i jakich efektów można się spodziewać?

Dodaj komentarz

Zabieg z botoksu to obecnie coraz częściej wykonywany zabieg w klinikach medycyny estetycznej. Ma szerokie spektrum działania przeciwzmarszczkowego - niweluje i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Botoks jest neurotoksyną wyprodukowaną prze bakterie Clostridium botulinum, które przyczyniają się do zahamowania działania neurotransmitera i acetylocholiny, które są zaangażowane w przekazywanie bodźców pomiędzy mięśniami i nerwami. Dlatego botulina jest tak skuteczna i polecana do redukcji zmarszczek mimicznych. Jest również w stanie zniwelować problemy z nadmierną potliwością. Zabiegi przy użyciu botuliny przeprowadzane są przez wyspecjalizowane osoby, które dbają o bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta.

Zabieg z botoksu - dla kogo i jakie efekty można osiągnąć

Więcej o przebiegu i rekonwalescencji po zabiegu z użyciem botoksu, przeczytasz na stronie botoksgdynia.pl - stąd dowiesz się, że zabieg z użyciem botoksu jest bezpieczny i jest przeznaczony dla każdego kto zmaga się z problemem zmarszczek. Szczególnie polecany jest na partię wokół oczów, między brwiami i zmarszczki na czole. Nie ma przy tym zabiegu granicznego wieku. Użycie Może być wykonywany zarówno u młodych osób, które chcą zapobiec powstawaniu zmarszczek, jak i u osób starszych, które je już posiadają i chcą zniwelować zmarszczki mimiczne. Jedyny wyjątek do przeprowadzenia zabiegu to czas ciąży i okres karmienia oraz zespół Lamberta-Eatona. Niektóre leki też mogą stanowić przeciwwskazanie do zabiegu, ale przed każdym zabiegiem odbywa się konsultacja, która wyklucza ewentualne przeciwwskazania. bituliny daje gwarancję, że nawet po zaprzestaniu jej działania zmarszczki są w stanie "zamrożenia" i nie będą się bardziej pogłębiać. Nie ma przeciwwskazań co do pory roku wykonywania zabiegu. Można wykonywać go przez cały rok. Bezpośrednio po zabiegu nie są widoczne zmiany, dopiero po 2- 3 dniach pojawiają się pierwsze efekty, najlepiej widoczne są jednak po około dwóch tygodniach od zabiegu, a efekt utrzymuje się od 3-6 miesięcy. 

Jak długo trwa zabieg i czy jest bezpieczny?

Zabieg z botoksu może być wykonywany tylko przez wyspecjalizowanego lekarza. Jest poprzedzony szczegółowym wywiadem medycznym, który pozwala na dobranie odpowiedniej dawki leku. Zabieg trwa kilka chwil. Polega na wstrzyknięci preparatu. Delikatny dyskomfort odczuwa się w chwili ukłucia, po za tym zabieg jest praktycznie bezbolesny. Po zabiegu niezbędne jest zastosowanie się do zaleceń lekarza. Ściśle trzeba przestrzegać wytycznych, które wykluczają przez dobę pacjenta z intensywnego wysiłku fizycznego i treningów. Ponadto zaleca się masowanie miejsc wkłucia. W dniu zabiegu nie można nakładać makijażu, a 4 godziny po zabiegu nie można się też kłaść się. Nie zaleca się również spożywania alkoholu, może on prowadzić do zasinień.

Koszt zabiegu

Koszt zabiegu z zastosowaniem botoksu różni się w zależności od ilości poddanych miejsc zabiegowi. Najczęściej zabieg ten wykorzystuje się na: kurze łapki, zmarszczki królicze, "lwie zmarszczki" czy poziome zmarszczki na czole.

O tym, do jakich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wykorzystuje się toksynę botulinową, przeczytasz na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kie%C5%82basiany gdzie dokładnie opisano jej właściwości oraz działanie.   

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.