Skip to main content

Czy można poprawić swój wygląd po ciąży?

Dziewięć miesięcy ciąży oraz poród zmieniają ciało kobiety. W najlepszym przypadku potrzeba kilku miesięcy by wszystko samoistnie wróciło do normy, ale jest wiele pań, którym się to nie udaje. Problem staje się tym większy, im więcej trudności i komplikacji towarzyszyło np. akcji porodowej. Niekiedy ciało bywa znacznie zdeformowane, co może wystąpić przy ciąży bliźniaczej lub wieloraczej, albo też przy pewnych komplikacjach związanych z cesarskim cięciem. Na szczęście nowoczesna medycyna doskonale radzi sobie z tego typu zmianami. W dzisiejszych czasach chirurgia plastyczna może znacznie pomóc wszystkim kobietom borykającym się z opisanymi wyżej trudnościami.

operacja plastyczna brzucha po ciąży z Derm-Estetyką

Wybór odpowiedniej placówki

Oczywiście żeby efekty pomocy medycznej w tym zakresie były jak najlepsze, trzeba dobrze wybrać placówkę chirurgii plastycznej. Obecnie tego typu ośrodków jest bardzo dużo, ale tylko niektóre oferują usługi najwyższej jakości. Powierzając chirurgom swoje ciało i decydując się na zabieg, którym jest operacja plastyczna brzucha, trzeba być pewnym ich kompetencji. W uzyskaniu takiej pewności pomogą np, szczere i rzetelne rekomendacje innych klientek. Istotne jest też pierwsze wrażenie. Trzeba zwracać uwagę na podejście pracowników, wyposażenie, higienę i czystość, ogólne warunki itd.

Brzuch po zabiegu plastycznym przeprowadzonym w Gdyni z Derm-Estetyką

Warto czekać - efekty są zdumiewające

Przeciętnie operacja plastyczna brzucha wykonywana jest bez różnicowania, czy ciało kobiety zostało znacznie zmienione, czy też obserwuje się tylko delikatną różnicę ze stanem przed ciążą. Niektóre panie szybko tracą ewentualną nadwagę i dość łatwo wracają do przedciążowej figury, ale niestety okolice brzucha pozostają zdeformowane, są tam bruzdy, rozstępy, obwisła skóra itd., ewentualnie blizny po cesarce. Decydując się na plastykę brzucha po ciąży można dość łatwo pozbyć się tych wszystkich problemów i za pewien czas móc ponownie chwalić się figurą. O ile zabieg będzie wykonany profesjonalnie, a okres gojenia przebiegnie bez komplikacji (często są one wywoływane przez niecierpliwość lub zaniedbanie pacjentki), efekty często okazują się olśniewające.

Uzbrój się w cierpliwość

Nowoczesne kliniki chirurgii plastycznej mogą specjalizować się w zabiegach obejmujących korektę zmian pociążowych. Kobiet chętnych na takie operacje jest bardzo dużo, wśród nich są zarówno "świeżo upieczone" matki poprawiające swoje ciało po urodzeniu pierwszego dziecka, jak i wieloródki. Te drugie przypadki bywają trudniejsze. Korekcja dolnej części brzucha w przypadku kobiety rodzącej wielokrotnie lub po przebytych ciążach wieloraczych wymaga często przeszczepów skóry i wymusza znacznie dłuższy okres po zabiegu. Po każdej operacji tego typu - jak i zresztą po każdej innej - najlepiej uzbroić się w cierpliwość. Przez pewien czas nosi się opatrunki, które trzeba zmieniać samodzielnie lub przy pomocy personelu medycznego. Niezbędne bywają kontrole lub poprawki. Dzięki temu wszystko powinno dobrze się zagoić i zapewnić oczekiwane efekty. Brak cierpliwości nierzadko doprowadza do różnych przykrych powikłań.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Renata · 3 miesięcy temu
    Jako świeżo upieczona mama zdecydowałam się na plastykę brzucha, bo jego wygląd po ciąży spędzał mi sen z powiek... Pomimo wielu godzin ćwiczeń, nie byłam w stanie w żaden sposób wpłynąć na mój wygląd. Finalnie cieszę się, że zdecydowałam się na operację.
Najpopularniejsze wpisy
Najnowsze wpisy
Najnowsze komentarze
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście ...
Artykuł jest świetnym przewodnikiem dla osób szukających najlepszego rozwiązania ERP ...
Wydaje mi się, że domki holenderskie to świetna opcja na ...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są ...
Maja 1 miesięcy temu Czas rozliczeń podatkowych
Muszę przyznać, że podatki to dla mnie czarna magia, mimo ...