Chirurgia plastyczna

Większość ludzi nie lubi w sobie czegoś, ma coś co chciałby zmienić. Swoje kompleksy, źle czują się we własnej skórze przez jakąś ich "wadę" . Właśnie dlatego możemy teraz udać się do chirurga plastycznego, który pomoże nam uporać się z naszym kompleksem. Czasami zabiegi wykonywane są z powodu tylko i wyłącznie wyglądu, poprawienia czegoś w sobie, swojego samopoczucia we własnym ciele a czasami zdarzają się sytuację, że dla dobra zdrowia fizycznego warto wykonać również taki zabieg. Są pewne zalecenia od lekarzy do wykonania jakiegoś zabiegu.

Klientka Poradnii Chirurgii i Urologii Estetycznej po zabiegu korekty uszu

Najczęstszymi klientkami chirurgów plastycznych są kobiety, które chcą poprawić swój wygląd aby czuć się lepiej, chcą pozbyć się kompleksów i podwyższyć swoje poczucie wartości. Jednym z najpopularnieszych zabiegów jest koretka uszu w Gdyni. Gdyż to właśnie w Trójmieście działa najlepsza w Polsce Poradnia Chirurgii i Urologii Estetycznej Derm-Estetyka. W poradni tej chirurdzy plastyczni pomagą nam w korekcji estetycznej ciała by wyglądało ono tak jakbyśmy chcieli. Doradzą nam, wskażą jak się przygotować, wyślą na dodatkowe badania w celu przygotowania do operacji. Poinfromują nas o ryzyku - bo zawsze jest jakieś ryzyko, o powikłaniach lub jak dbać o siebie w czasie rekonwalescencji. To z pod ich ręki wychodzą cuda i większa pewność siebie pacjentów.

Derm-Estetyka - powiększanie ust

Chirurg plastyczny jest oddzielną specjalizacją w medycynie. Chirurg wykonuje zabiegi w celach estetyki - medycyny estetycznej. Poprawia wygląd ciała.

Chirurgię rozróżniamy po 2 rodzajach:

  1.Chirurgia rekonstrukcyjna - jest to rekonstrukcja tkanek skóry po przebytych operacjach, chorobach, wypadkach. Najczęściej wykonywane zabiegi chirurgii plastycznej z tej dziedziny to np;
 • rekonstrukcja piersi - po przebytej mammografii piersi
 • u małych dzieci często pojawia się zajęcza warga, co również kwalifikuje się do tego zabiegu
 • obrażenia ciała w wyniku jakichś wypadków
 • przewlekłe oparzenia spowodowane wypadkami
 • nawet wielkość piersi, które powodują ból kręgosłupa są wskazaniem do zmniejszenia ich rozmiarów
  • 2.Chirurgia estetyczna - właśnie w tej dziedzinie poprawiamy swoje części ciała, które wywołują u nas kompleksy i słabe dobre samopoczucie. Wykonywanie tak wymagającego zawodu jak chirurg plastyczny wiąże sie z koniecznością stałego kształcenia i podnoszenia kwalifikiacji. Najczęstsze zabiegi wykonywane w Derm-Estetyka to:
  • liposukcja
  • operacje nosa
  • powiększanie piersi lub pośladków
  • plastyka brzucha
  • lifting twarzy
  • plastyka opadających powiek.

  Dziewczyna po zabiegu w Derm-Estetyka

  Jak widać chirurg plastyczny nie jest tylko od ulepszania kompleksów ludzi, czasami z powodu wypadków losowych może być on naszym ratunkiem do odzyskania pewności siebie. Chociaż w naszym społeczeństwie i kraju chirurgia plastyczna nie jest aż tak powszechna, mało się o niej słyszy ( tylko u wielkich gwiazd) to z dnia na dzień ten stan rzeczy się zmienia. Wiele osób staje się świadomym dobrodziejstw tego zabiegu. Ceny takich zabiegów są różne, zależy od kliniki, od lekarza i oczywiście od rodzaju zabiegu. ( sama konsultacja wynosi około 150-200 złotych) dla przykładu : - powiększenie piersi - 10 000 - 20 000 złotych - korekta twarzy - około 4 000 złotych - powiększenie ust - około 5 000 złotych