Ślub na plaży — wszystko, co powinniście wiedzieć, aby zorganizować go w Polsce

Dodaj komentarz

Niestandardowe pomysły i innowacyjne rozwiązania coraz częściej pojawiają się w planach młodych osób, które planują wspólną drogę życia, wstępując w związek małżeński. Wśród najpopularniejszych propozycji wymienić można ślub na plaży, kojarzący się z szumem morskich fal i romantycznym zachodem słońca na horyzoncie. Zapach wiatru, krzyk mew i złoty piasek pod stopami – cóż więcej trzeba, by nadać uroczystości naprawdę wyjątkowego charakteru? Sprawdź, jak zaplanować wesele na plaży, by na zawsze zapadło ono w pamięci zaproszonych gości i pary młodej.

Jak zorganizować wesele na polskiej plaży?

Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że ciepłe, letnie miesiące są najlepszym czasem do organizacji wesela na plaży. Sprzyjająca pogoda zdarza się również w maju i wrześniu. Niemniej jednak zawsze warto być przygotowanym na kaprysy aury, by nagła ulewa nie zniszczyła jednego z najpiękniejszych dni w życiu. O tym, że pogoda nad polskim morzem jest nieprzewidywalna wie chyba każdy, kto kiedykolwiek spędził wakacje nad Bałtykiem. Niskie temperatury i porywisty wiatr przeplatają się tutaj z upalnymi dniami i prażącym niemiłosiernie słońcem. Dlatego też planując wesele na plaży należy zadbać o kilka najważniejszych elementów tak, by nic nie zakłóciło przebiegu tej wyjątkowej ceremonii.

Pierwszym z nich jest wybór odpowiedniej świątyni, jeśli planujemy ślub kościelny. Nad polskim morzem spotkać można przepiękne, zabytkowe kościoły, w których przysięga nowożeńców zabrzmi wyjątkowo wzniośle. Niemniej jednak warto zadbać o termin z wyprzedzeniem, by nikt nie ubiegł nas z rezerwacją wymarzonej daty. Ważne jest również, aby kilka chwil poświęcić na skompletowanie niezbędnych dokumentów. W ferworze obowiązków i przedślubnych wyzwań zdarzyć się może niespodzianka, a brak odpowiednich zaświadczeń przekreśla marzenia pary młodej. Dlatego też ważne jest, aby przygotować je w spokojniejszym czasie, upewniając się, że żadne formalności nie staną na przeszkodzie nowożeńcom.

Ślub na plaży – jak wybrać odpowiednie miejsce?

Wybór miejsca, w którym odbędzie się ślub, nie jest łatwym zadaniem. Powinien on mieć bowiem odpowiednią powagę, zarezerwowaną dla ceremonii o charakterze państwowym. Decydując się na tego typu rozwiązania, należy przede wszystkim zorientować się, kto jest właścicielem terenu, na którym ma się odbyć wesele. Warto również prześledzić kalendarz imprez, by nasz ślub nie zbiegł się w czasie i miejscu z szaloną potańcówką na morskim brzegu czy też plenerowym koncertem gwiazdy muzyki popularnej. Pozostała część nie różni się znacząco od organizacji tradycyjnego wesela. Na ostatni guzik trzeba dopiąć umowy z zespołem, kamerzystą, fotografem czy DJem. Jeśli szukasz sprawdzonego specjalisty, który zajmie się uchwyceniem na fotografiach najpiękniejszych momentów z tego wyjątkowego dnia, sprawdź jakie usługi świadczy https://enroutephotography.eu, czyli Fotograf ślubny EnRoute z Gdańska. Fotografia ślubna może bardzo wiele zyskać, jeżeli zostanie utworzona w nieoczywistej lokacji. W tym przypadku, jeżeli ceremonia ślubna odbędzie się na plaży, wydobycie piękna na papierze z takiego miejsca, nie będzie należało do trudnych zadań. Również wizualna oprawa powinna uświetniać podniosłą chwilę. Na miejscu mogą pojawić się ulubione kwiaty i specjalne dekoracje. Warto także zapewnić dojazd gościom i zadbać o to, by w razie deszczu impreza mogła przenieść się pod dach restauracji. Wszystko to gwarantuje niezapomniane wrażenia i sukces w realizacji marzeń o bajkowym weselu nad morzem.

Jaką suknię ślubną wybrać na plażę?

Jaką stylizację wybrać, decydując się na ślub na plaży? - to pytanie zadaje sobie każda przyszła Panna Młoda. Z pewnością nie sprawdzą się tutaj fantazyjne „princessy” i bogato zdobione suknie, kojarzone raczej z salami balowymi. Idealnym rozwiązaniem będą natomiast stroje, cechujące się odrobiną luzu, swobody, wzbogacone marynistycznymi dodatkami, jak np. biżuteria, wykonana z bursztynów lub muszelek. Pan młody powinien z kolei zdecydować się na jasny garnitur, zdecydowanie lepiej współgrający z letnim słońcem. Klasyczne rozwiązania warto w tym przypadku zastąpić nutką nowoczesnego stylu, zamieniając chociażby garniturowe buty na gustowne mokasyny.

Ślub na plaży – wybór dekoracji i ozdób

Ślubne dekoracje i ozdoby to nieodłączny element każdej uroczystości, niezależnie od tego, gdzie jest ona organizowana. W tym przypadku należy skupić się na oddaniu charakteru imprezy, decydując się na morskie motywy i marynistyczne ozdoby. Powinno się tutaj pojawić wszystko, co kojarzy się z morzem – muszelki, bursztyny, kotwice, sznury i rybackie sieci, a także świece w drewnianych świecznikach, tworzące wyjątkowy nastrój uroczystości. Taki wystrój podkreślać mogą również barwy, jak pastele, złamane biele, odcienie szarości i beże.

Idealnym ukoronowaniem morskiego charakteru imprezy będą len lub jedwab, zdobiące krzesła i stół, przy którym zasiądą weselni goście. W takim klimacie powinny być utrzymane również zaproszenia oraz podarunki dla uczestników wesela. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku marynarska stylistyka, a także małe buteleczki, wypełnione piaskiem lub muszelkami, które przez lata będą przypominały wyjątkową imprezę na morskiej plaży.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.