Rodzina - jaką jest dzisiaj wartością?

Dodaj komentarz
Rodzina? Co to tak naprawdę znaczy? Rodziną nazywamy najbliższe nam osoby, z którymi jesteśmy spokrewnieni, więc są to nasi rodzice, nasze rodzeństwo, kuzynostwo, a także nasze dzieci. Dodatkowo rodziną są nasi partnerzy, również w świetle prawa, jeżeli zawrzemy z nimi związek małżeński. Dla wielu z nas rodzina jest bardzo ważna, a jej posiadanie i dobre relacje z bliskimi leżą u podstaw piramidy potrzeb.

Po co zakładamy rodzinę?

Co daje nam rodzina?

Każdy z nas odczuwa inne korzyści z posiadania rodziny, choć większości są one podobne. Jednym z głównych darów rodziny jest poczucie bycia kochanym. Czy ktoś w życiu pokaże nam bardziej co to jest szczera i prawdziwa miłość, niż nasi rodzice, którzy kochają nas bezgranicznie i mimo wszystko? Niż nasi partnerzy, którzy kochają nas miłością romantyczną i przysięgają nam tę miłość aż po grób? Niż dzieci, które kochają matkę i ojca miłością czystą i niewinną? Rodzina daje nam także poczucia bycia potrzebnym, bo w domu zawsze można ugotować obiad dla swoich bliskich, przytulić, zawieść do szkoły czy do lekarza. A to mąż będzie nas prosił o masaż, a to dziecka prosi by zawieść je do szkoły. My, pomagając naszym bliskim, czujemy się potrzebni.

Po co zakładamy rodzinę?

Po co zakładamy rodzinę?

Posiadanie rodziny zapewnia nam też w pewien sposób spokój ducha, ponieważ wchodząc w związek małżeński jesteśmy bardziej stabilni finansowo. Również rodzice często pomagają nam, gwarantując poczucie ekonomicznego bezpieczeństwa. Zakładanie rodziny ważne jest również z punktu widzenia powiększania rodziny i posiadania dzieci. Wiele par decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego przed staraniem się o dziecko, aby i oni czuło się pewnie i komfortowo.Wychowanie dzieci również nie jest łatwą sprawą i o wiele łatwiej przychodzi to całej rodzinie niż samotnej matce, która nie może liczyć na pomoc męża czy rodziców. Rodzina to bardzo ważna instytucja w życiu każdego z nas, która pozwala poczuć się kochanym i potrzebnym. Rodzina to taka ostoja, do której zawsze można wrócić i ludzie, którzy rozumieją nas najlepiej. Choć rodziny się nie wybiera, to warto ją docenić i o nią dbać.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież