Dlaczego warto skorzystać z pomocy psychologicznej?

Dodaj komentarz
Jak wiadomo w obecnych czasach coraz więcej związków się rozpada. Jest to spowodowane faktem, że partnerzy jednak nie są w stanie się ze sobą dogadać w pewnych kwestiach. Warto również wspomnieć, że praktycznie każdy ma przyzwyczajenia i nawyki, które mogą nie odpowiadać drugiej stronie. Jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu jest pomoc psychologiczna.

Terapia dla małżonków

Terapia małżeńska w Gdyni może pomóc ludziom w odbudowaniu relacji. Jest to także świetna opcja dla pań, ponieważ może pomóc im zrozumieć dlaczego doszło do takiej sytuacji i w jaki sposób można ją zmienić. Terapię dla par oferuje min. psycholog Beata Gołębiowska, ul. Żniwna 8, 85-355 Bydgoszcz, tel: 600 827 787. A jak wiadomo zawsze osoba postronna będzie w stanie zdecydowanie lepiej pokazać, co dokładnie nie funkcjonuje, jak należy.

Pomoc psychoterapeuty

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że powodem braku właściwej komunikacji w danej relacji przekłada się na to, że jedna ze stron nie będzie dostrzegała uczuć oraz potrzeb drugiej strony. Psychoterapeuta w Gdyni w takich okolicznościach na terapii prosi obie strony, by powiedziały co dokładni im się nie podoba, a także czego dokładnie oczekują od partnera. Bardzo dobry mediator będzie w stanie ułatwić wspólną komunikację, a także strzec przed powstawaniem ewentualnych kuchni. Zdecydowanie prościej będzie w stanie dostrzec niewłaściwe zachowanie w stosunku do drugiej osoby.

Terapia indywidualna

Warto mieć świadomość, że w niektórych sytuacjach pary nie chcą uczęszczać na terapie razem, nie tylko się nie dogadują, ale również nie chcą razem rozmawiać. Początkowa pomoc w takich przypadkach będzie polegała na przeprowadzeniu indywidualnych rozmów zarówno z jedną, jak i drugą stroną. Wtedy psycholog przekazuje odczucia drugiej osoby i daje pomysły na to, jak to wszystko zmienić. Tak naprawdę wszystko jest uzależnione od złożoności problemu i tego, jakimi osobowościami są pary z osobna.

Systemtyka przynosi efekty

Ponadto bardzo istotna przy terapii jest systematyczność oraz wykonywanie praktycznie wszystkich ćwiczeń zaleconych przez psychologa. Oczywiście nie można spodziewać się, że terapia zostanie zakończona sukcesem, gdy będzie wykonywana raz na parę miesięcy. Jedna wizyta u psychologa nie będzie w stanie pomóc. Obie strony muszą mieć chęć odbudowania związku.

Wola walki po obu stronach

W przypadku, gdy tylko jedna ze stron będzie chciała odbudować związek, również nic z tego nie wyjdzie. Terapie okazują się bardzo skuteczne, mogą bowiem odbudować związek, który w innym przypadku mógłby się już dawno skończyć. Warto zatem dać sobie szansę i poświęcić na terapię trochę czasu. Psycholog spojrzy na sytuację z zupełnie innej perspektywy. W przypadku, gdy zarówno jednak, jak i druga strona nie będą chciały odbudowania związku, nie będzie w stanie pomóc nawet najlepsza terapia.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież