Coraz więcej osób potrzebuje pomocy psychologicznej

Dodaj komentarz

Trudno powiedzieć, czy zawsze ten sam odsetek ludzi potrzebował wsparcia psychologa, tylko mało kto się do tego przyznawał, czy to stosunkowo młody trend. Czy dopiero od niedawna mamy świadomość tego, że to nie wstyd powiedzieć głośno: tak, potrzebuję pomocy albo chociaż porozmawiać o swoich problemach. Pomoc psychologiczna nie musi polegać na wielu i częstych spotkaniach ze specjalistą. Jeżeli uchwyci się problem w zalążku, w wielu przypadkach wystarczają pojedyncze albo sporadyczne spotkania dokładnie wtedy, gdy dana osoba czuje, że tego potrzebuje. Problemy jednak bywają różne. Tak samo rożni bywają ludzie. Niektórzy są w stanie znieść więcej, a inni mniej. Wpływ na to mogą mieć też czyjeś życiowe doświadczenia. Nie wszystkie i nie wszystkich hartują one w równym stopniu. Czasem nie hartują, a przytłaczają.

leczenie depresji z psychoterapeutą

Psychoterapia to czasami jedyne rozwiązanie

Dzisiaj psychologowie biją na alarm, że coraz więcej młodych ludzi - nastolatków - ucieka się do samobójstwa i to nie tylko po to, żeby zwrócić na siebie uwagę. Czasem oznacza to już poddanie się. Dlaczego? Cóż, chodzi zazwyczaj o to, że wiele najmłodszych nie odnajduje się w dzisiejszym świecie. Bo powiedzenie "człowiek człowiekowi wilkiem" zaczęło sprawdzać się i wśród najmłodszych - to przerażające, ale właśnie tak jest. Jak można pomóc osobie z problemami? Odpowiedzi może udzielić psycholog Katarzyna Stefaniak w Warszawie, która ma bardzo bogate doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie. Czasem pojedyncze i nieregularne rozmowy z psychologiem nie wystarczą. Dobrym rozwiązaniem bywa psychoterapia w Warszawie. Jest to jedna z metod leczenia pewnych schorzeń. Istnieją różne jej rodzaje.

Psychoterapia-polna - gabinet

Rodzaje leczenia psychoterapią

Może być indywidualna, grupowa, rodzinna, czy małżeńska. Co istotne, uczestnicy takiego rodzaju leczenia wcale nie muszą cierpieć na poważne zaburzenia psychiczne. Chodzi tu nie tylko o leczenie, ale i o wsparcie udzielane dla uczestników. Zdarza się bowiem, że właśnie to wsparcie bywa czasem najważniejsze. Kiedy stosuje się psychoterapię? Podczas zaburzeń żywienia, fobiach, nerwicach, stanach lękowych oraz depresje. Wszystkie z tych sytuacji są poważne, choć to przede wszystkim depresja bywa dzisiaj najczęściej przywoływana, kiedy ludzie mają gorsze dni. Żadnego z tych zjawisk nie można bagatelizować, bo potrafią tak utrudnić życie, że wiele osób po prostu nie może normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Oddaj się w ręce specjalisty

Stąd tak ważne jest pojęcie działań mających na celu leczenie i poprawę stanu zdrowia. Warto choćby podjąć leczenie depresji z Katarzyną Stefaniak. Należy bowiem pamiętać, że w przypadku tak poważnych zaburzeń, nie można zdawać się na przypadek. Leczenie trzeba oddać w ręce specjalisty, inaczej cały proces może pójść w zupełnie niepożądanym kierunku. Jeżeli ktoś nie zna się na leczeniu pewnych przypadłości, bardzo szybko może tak zaszkodzić, że stan cierpiącej osoby jeszcze się pogorszy. Ze stanem psychicznym i emocjonalnym nie można igrać. Przekonało się już o tym wiele osób i warto słuchać ich przestróg w tym temacie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież