Pielęgnacja samochodu w środku i na zewnątrz

Pielęgnacja samochodu wydaje się być bardzo prosta. Nie każdy użytkownik auta jednak, dba o swój pojazd prawidłowo. Wielu kierowców myje samochód zbyt rzadko, całkowicie zapominając o najistotniejszych czynnościach, niezbędnych do prawidłowego przygotowania auta do jazdy.

Polerowanie lakieru w myjni Uni-Plus

Polerowanie lakieru

Polerowanie lakieru trzeba wykonać prawidłowo. Aby zabezpieczyć lakier, należy równomiernie rozprowadzić użytą do tego chemię. Często brakuje nam specjalistycznej wiedzy, dlatego dobrym rozwiązaniem jest polerowanie lakieru Uni-Plus - ręcznej myjni samochodowej. Właściciele samochodu osobowego powinni pamiętać, że o samochód należy też zadbać od dołu. Tej czynności nie jesteśmy w stanie wykonać sami w domu, dlatego w myjniach dostępne są programy czyszczące podwozie auta. W tym miejscu, też mamy możliwość wyboru. Możemy podwozie wyczyścić przy użyciu programu podstawowego lub rozszerzonego o np. woskowanie.

Pielęgnacja auta w środku


Oprócz umycia samochodu z wierzchu należy również porządnie wyczyścić go w środku. Właściciele aut, którzy posiadają czworonogi powinni szczególnie zadbać o pielęgnację auta wewnątrz. Na rynku istnieje wiele różnorodnych mat, na których można przewozić w swoim samochodzie zwierzęta. Dzięki matom - kocom, sierść psa czy kota nie roznosi się po całym aucie, a brudne łapy czworonoga nie brudzą tapicerki.
Niestety przewożenie pupila w aucie, w szczególności psa, przyczynia się do brudnych szyb przy tylnych siedzeniach albo ogólnie rzecz biorąc, przy siedzeniach na których siedzi nasz zwierzak, dlatego należy pamiętać o częstszym myciu okien samochodowych.

Pielęgnacja auta wewnątrz w myjni Uni-Plus

Chemia do czyszczenia auta


Do czyszczenia samochodu wewnątrz, używa się specjalnie przeznaczonych do tego różnego rodzaju pianek i sprejów. I tak deskę rozdzielczą i wszelkiego rodzaju plastiki, najlepiej wyczyścić specjalnym sprejem natomiast do czyszczenia klimatyzacji, dostępne są różnych marek pianki.
Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na wygląd karoserii, gumowych elementów przy drzwiach, wycieraczkach oraz na ochronę podwozia i kół. Wydaje się to takie proste, jednak zastosowanie do czyszczenia karoserii zwykłego płynu do mycia naczyń, może spowodować zacieki a nawet odbarwienie lakieru.

Usługi myjni samochodowych


Najwygodniej jest skorzystać z fachowych myjni samochodowych, które nie tylko zadbają o wygląd samochodu z zewnątrz ale również w swoich usługach posiadają czyszczenie auta w środku. Profesjonalna pielęgnacja samochodu w myjni, może okazać się zbyt droga, dlatego warto samemu kupić odpowiednią chemię i rozpocząć czyszczenie. Czyszczenie karoserii samochodu, należy rozpocząć od umycia go z największego brudu. Następnie należy samochód spłukać i wysuszyć. Na tym etapie czyszczenia, można przejść do pielęgnacji gumowych uszczelek oraz czyszczenia szyb i lusterek. Samochód po takiej pielęgnacji jest przyszykowany aby nałożyć na niego wosk, dzięki któremu karoseria nie będzie łapała tak szybko brudu, a kolejne mycie będzie łatwiejsze i krótsze.Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież