Skip to main content

Jak zabezpieczyć swój samochód przed korozją?

Każdy kierowca pragnie dbać o swoje auto tak, aby służyło jak najdłużej. Warto mieć na uwadze ochronę przed korozją, która może dotykać zwłaszcza starsze pojazdy. Pamiętajmy o tym, że ten problem dotyczy głównie podwozia samochodu, narażonego na liczne czynniki zewnętrzne. Nieestetyczna rdza sprawia, że musimy ponosić wysokie koszty naprawy. Jak zapobiegać korozji? O czym trzeba wiedzieć?

Jak zabezpieczyć auto przed korozją?

Zabezpieczenie auta przed zimą

Niekorzystnym czasem dla naszych pojazdów jest z pewnością zima i jesień. Rdza może pojawić się po zimie, co wiążę się z solą użytkowaną do posypywania dróg. Najczęściej wiosną zabieramy się za czyszczenie pojazdu i zauważamy zmiany na lakierze, które wcześniej były ukryte pod zaschniętym błotem. Nic więc dziwnego, że kierowcy zawczasu myślą o tym, jak zabezpieczyć pojazd przed wymagającymi warunkami pogodowymi.

Samodzielne czynności

Okazuje się, że w przypadku niewielkich ognisk rdzy, można samodzielnie zabezpieczyć pojazd przed korozją. Jak to zrobić? Niezbędne jest dokładne wyczyszczenie nadwozia i podwozia za pomocą odpowiednich środków. Z kolei gdy zmiany są większe, konieczne jest wyskrobanie lub wypiaskowanie powierzchni oraz jej zabezpieczenie lub sprzedaż auta do jednego ze skupów aut. Warto postawić na ciepły i suchy dzień, przy czym uprzednio trzeba porządnie umyć pojazd. Na rynku znajdziemy różnorodne preparaty na bazie olejów i wosków, które doskonale spełnią nasze oczekiwania. Producenci oferują produkty w sprayu lub takie, które wymagają do aplikacji pistoletu natryskowego. Faktem jest, że antykorozyjny preparat ma za zadanie penetrować ogniska korozyjne i wypierać wilgoć w danym miejscu. Tworzy powłokę, dzięki której ochrona jest zapewniona na długie miesiące.

Skup aut w Gdyni - Bart

Profesjonalna pomoc

Bardzo ważne jest to, aby zachować ostrożność podczas nakładania preparatu antykorozyjnego. Środki tego typu mogą bowiem uszkodzić inne elementy w aucie, dlatego powinniśmy je osłonić. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zlecenie tego zadania specjalistom. To wiąże się z kosztami, jednak daje pewność niezawodności i skuteczności. Fachowcy doskonale wiedzą, jak nakładać preparaty, a wieloletnie doświadczenie jest tutaj na wagę złota. Istnieje wiele zakładów, które stawiają na profesjonalne zabezpieczenia antykorozyjne, dlatego każdy kierowca może liczyć na pomoc. Nie bez znaczenia jest też to, że mechanik posiada nowoczesne narzędzia usprawniające pracę. W warsztacie zazwyczaj środek przeciw rdzy wykonuje się z mieszanki różnych środków woskowych i olejowych. Potem specjalista sięga po sprężarkę z pistoletem i wąską sondą, tak aby dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Co ciekawe, w wielu przypadkach skorzystamy z gwarancji na taką operację.

Jak widzimy, zabezpieczenie auta przed korozją nie musi być trudnym zadaniem. Do wyboru mamy samodzielne zastosowanie środków antykorozyjnych lub zlecenie tego zadania specjalistom z wiedzą i doświadczeniem. Pamiętajmy, że skupy aut zainteresują się autem i odpowiednio je wycenią. Jednak zadbajmy o nasze auta jeszcze przed zimą, tak aby pojazd zachował estetykę i mógł służyć przez lata.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Kamil · 3 miesięcy temu
    Fajnie, że znalazłem te wskazówki, jak dbać o samochód przed zimą. Zastanawiałem się nad tym, żeby samemu zabezpieczyć auto przed korozją. Serio, do tej pory nie miałem pojęcia, że tak ważne jest dokładne czyszczenie i używanie dobrych środków ochronnych. Myślę też o tym, żeby oddać samochód fachowcom – tak na wszelki wypadek, żeby na pewno wszystko było zrobione jak trzeba. Super, że są różne opcje, i że można coś z tym zrobić, zanim problem się jeszcze bardziej pogorszy.
Najnowsze komentarze
A według mnie jeśli Panna Młoda czuje się dobrze ze swoim ciałem, to nie ma sensu dobierać sukni, która specjalnie ją wyszczupli albo podkreśli to i owo. Ślub ma nie być dla niej torturą, podczas której będzie wciągać brzuch przez kilka godzin, bo czuła presję, żeby się dopiąć w jakąś sukienkę. Najważniejszą cechą sukni ślubnej jest to, że Panna Młoda czuje się w niej komfortowo, a nie czy coś podkreśla, czy nie :)
Ja wypowiem się z nieco innej perspektywy. Od zawsze byłem fanem motoryzacji i sporo czasu poświęcam na szukanie ciekawych ofert dotyczących sprzedaży aut. Tak znalazłem się na stronie https://zasada24.pl/#ostatnio-skupione-pojazdy-w-poznaniu, na której prezentowane są samochody skupione przez jeden ze skupów aut. Co ciekawe - jest możliwość kupienia tych pojazdów! Polecam każdemu miłośnikowi samochodów, bo można wypatrzeć różne perełki w stosunkowo niskich cenach. Jednak przed skorzystaniem z usług skupu - zarówno jako sprzedający, jak i kupujący - polecam się upewnić, czy działa on w sposób legalny.
Moje dzieci są niestety bardzo oporne na wycieczki rowerowe. Wzięłam ich kiedyś ze sobą na dosyć przyjemną trasę, ale po 15 minutach zaczęły narzekać, że są zmęczone... Chyba muszę jednak dawkować im jazdę na rowerze 😓
Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że wydajność pompy ciepła może zależeć od temperatury. Trzeba na pewno mieć to z tyłu głowy, kiedy decyduje się na zakup takiego sprzętu. Jednak niewątpliwie jest to urządzenie o wielu zaletach.
Jestem pasjonatem samochodowym i już niejednokrotnie kupiłem samochód po wypadku. Wystarczy tylko trochę wprawy przy naprawianiu i można w tani i szybki sposób pozyskać nowe, sprawne wozy.
Szukam właśnie prezentu urodzinowego dla taty, który uwielbia majsterkować i robię rekonesans, bo absolutnie się nie znam na narzędziach. Teraz będę musiała podejrzeć, które z wymienionych przyrządów tata ma w wyposażeniu, a których jeszcze nie...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są u nich domki mobilne. Nie potrafiłam sobie wyobrazić takiego stylu życia, ale jak słucham ich opowieści, to muszę przyznać, że wydaje mi się to bardzo ciekawa alternatywa do zwyczajnego domu.
Razem z koleżankami zastanawiamy się nad jakimiś zabiegami z użyciem botoksu, ale niestety nie należymy do odważnych i troszkę się obawiamy... Uspokoiło mnie to, co zostało tutaj napisane, że to metoda bezpieczna i są bardzo małe szanse na wystąpienie powikłań.
Jako świeżo upieczona mama zdecydowałam się na plastykę brzucha, bo jego wygląd po ciąży spędzał mi sen z powiek... Pomimo wielu godzin ćwiczeń, nie byłam w stanie w żaden sposób wpłynąć na mój wygląd. Finalnie cieszę się, że zdecydowałam się na operację.
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście jest ważne wcześniejsze opracowanie planu z uwzględnieniem każdej rzeczy, którą trzeba załatwić. Warto mieć na uwadze, że trzeba też odpowiednio wcześnie skontaktować się z obsługą hotelu i poinformować ich o istotnych dla nich szczegółach.