Jak pozbyć się starego samochodu?

Dodaj komentarz

Codzienność bez sprawnego samochodu jest w dzisiejszych czasach wyjątkowo trudna. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw, czerpiących zyski z transportu osób lub towarów. To właśnie dzięki nim możliwe jest chociażby sprawne dotarcie do wyznaczonego miejsca czy też zaopatrzenie sklepu w produkty, które wkładamy do koszyków. Najpopularniejszym środkiem transportu jest z pewnością samochód, pozwalający zarówno na transport ludzi, jak i różnego rodzaju ładunków. Dzisiaj niemalże wszyscy dorośli ludzie posiadają własny pojazd i uprawnienia do jego prowadzenia. Równie popularnym trendem jest okresowa wymiana samochodu na nowszy, lepszy lub po prostu wymarzony model. Gdzie pozbyć się starego samochodu, gdy podejmiemy decyzję o nadchodzącej zmianie?

Gdzie sprzedać stary samochód?

Wydaje się, że sprzedaż samochodu nie jest trudnym zadaniem. Współcześnie istnieje cały szereg popularnych stron internetowych, dzięki którym możliwe jest wystawieni ogłoszeń i kontakt z potencjalnym klientem. W tym przypadku jednak nasze działania nie zawsze kończą się sukcesem, pomimo tego, że trzeba w nie włożyć mnóstwo czasu i zaangażowania. Nic dziwnego, że coraz większą popularnością wśród właścicieli pojazdów cieszą się skupy aut używanych. Na sprzedającym nie ciąży w tym przypadku obowiązek wyszukiwania i naprawy usterek, przygotowania samochodu do odpowiedniej prezentacji, załatwienia formalności i oczekiwania na zdecydowanego kupca. Co więcej, najlepsze firmy, takie jak chociażby Auto-Bart, działający na terenie woj. pomorskiego, oferują nawet bezpłatną wycenę i transport z posiadłości klienta do miejsca sprzedaży pojazdu. To najlepszy, a zarazem najszybszy sposób na sprzedaż pojazdu używanego.

Jakie samochody przyjmują skupy aut?

Wystarczy zajrzeć na stronę https://skupaut-gotowka.pl/ostatnio-kupione.html, prezentującą ostatnio kupione auta przez jedno z tego typu przedsiębiorstw, by przekonać się, że w skupie samochodów można sprzedać w zasadzie każdy pojazd. Zdarzają się tutaj pojazdy nowsze i starsze, a także sprawne, uszkodzone i powypadkowe. W większości skupów sprzedającemu zostaje zaproponowana cena, miesząca się w 60-80% wartości samochodu. W wycenie bierze się pod uwagę takie aspekty, jak np. rocznik pojazdu i liczba przejechanych kilometrów, ale także stan techniczny i wizualny samochodu. To najłatwiejszy sposób sprzedaży auta, zyskujący coraz większe zainteresowanie wśród kierowców.

Wycena samochodu przez skupy aut

Ostateczna cena, jaką jest w stanie zaoferować skup, uzależniona jest od kilku ważnych czynników. Należą do nich m.in. wyposażenie wnętrza pojazdu i moc silnika. Jak nietrudno się domyślić, luksusowe wykończenie i duża moc silnika generują wyższą cenę. Specjalista, który dokonuje wyceny samochodu, bierze również pod uwagę jego stan techniczny i sprawność poszczególnych części, liczbę przejechanych kilometrów, wygląd pojazdu oraz jego markę i rocznik. Co ważne, wycena nie jest zobowiązująca, a właściciel może spokojnie zastanowić się, czy propozycja odpowiada jego wymaganiom.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.