Skip to main content

Auto powypadkowe – czy warto rozważyć jego zakup?

Zakup samochodu wiąże się zwykle ze sporym wydatkiem. Zarówno wozy nowe, jak i używane, bywają obecnie bardzo kosztowne. Nie zawsze można też skorzystać z kredytu lub oferty zakupu na raty. W tej sytuacji rodzi się pokusa, by zdecydować się na nabycie auta powypadkowego. Pojazdy takie często sprzedawane są w atrakcyjnych cenach. Czy takie posunięcie może być opłacalne? I w jaki sposób należy przygotować się do zakupu uszkodzonego samochodu? W naszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

BART - Skup aut za gotówkę

Kiedy kupno samochodu powypadkowego ma sens ekonomiczny?

Zakup samochodu, który wcześniej uległ wypadkowi, nie zawsze musi wiązać się z problemami. Aby uniknąć potencjalnych kłopotów, warto jednak korzystać z ofert renomowanych sprzedawców, posiadających duże doświadczenie na tym rynku. Przykładem takiej firmy może być Bart - skup aut Rumia - przedsiębiorstwo to wspiera klienta na każdym etapie procesu zakupu i sprzedaży, przekazując mu zawsze rzetelne informacje i porady na temat pojazdu. Warto bowiem zauważyć, że decyzja o zakupie auta powypadkowego powinna być poprzedzona dokładną analizą jego uszkodzeń oraz wymaganych napraw i ich ceny. O koszty te warto zapytać amatorów mechaniki samochodowej - remont wozu w ich wykonaniu może okazać się bardzo opłacalny.

Jak kształtują się ceny napraw samochodów powypadkowych?

Koszty napraw uszkodzonych wozów mogą znacząco się różnić. Zależą one - między innymi - od marki i modelu pojazdu oraz od zakresu koniecznych w danej sytuacji prac. Warto więc jeszcze przed zakupem auta, ustalić, które z jego elementów wymagają interwencji mechanika. Przykładowo przywrócenie do stanu używalności samochodu, w którym zostały uszkodzone jedynie drzwi lub karoseria, może okazać się niezwykle opłacalne, szczególnie wówczas, gdy nie będzie konieczne dokładne dopasowanie kolorów lakieru. Problemem może być natomiast naprawa silnika lub skrzyni biegów. W takiej sytuacji bardzo często koszty prac mogą przewyższać wartość samego wozu. Dotyczy to zwłaszcza pojazdów starszych, w przypadku których problemem jest zaopatrzenie w części zamienne.

Czy warto kupić pojazd pochodzący z innego kraju?

W Polsce stosunkowo częste są niestety oszustwa przy zakupie pojazdów. Najczęściej spotykanym ich modelem jest sprzedaż samochodu, który w innym kraju został uznany za niezdatny do jazdy i remontu i w efekcie przeznaczony do rozbiórki na części zamienne. Powszechna jest niestety praktyka naprawy takich wozów najtańszym sposobem i oferowania ich jako pojazdów w pełni sprawnych. W ich przypadku można jednak liczyć na kilkutygodniowy co najwyżej okres bezawaryjnej eksploatacji. Dlatego też przy zakupie samochodów powypadkowych, szczególnie tych sprowadzonych z zagranicy, należy zachować ostrożność. Warto na przykład przejrzeć książkę pojazdu, zawierającą informacje o jego serwisowaniu.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Hubert · 3 miesięcy temu
    Jestem pasjonatem samochodowym i już niejednokrotnie kupiłem samochód po wypadku. Wystarczy tylko trochę wprawy przy naprawianiu i można w tani i szybki sposób pozyskać nowe, sprawne wozy.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Wiesiek K. · 10 miesięcy temu
    Hmmm... Zastanowię się w takim razie nad autem powypadkowym ze skupu. Może nie jest to głupi pomysł, skoro kupi się to u sprawdzonej firmy. 
Najpopularniejsze wpisy
Najnowsze wpisy
Najnowsze komentarze
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście ...
Artykuł jest świetnym przewodnikiem dla osób szukających najlepszego rozwiązania ERP ...
Wydaje mi się, że domki holenderskie to świetna opcja na ...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są ...
Maja 1 miesięcy temu Czas rozliczeń podatkowych
Muszę przyznać, że podatki to dla mnie czarna magia, mimo ...