Skip to main content

Auto powypadkowe – czy warto rozważyć jego zakup?

Zakup samochodu wiąże się zwykle ze sporym wydatkiem. Zarówno wozy nowe, jak i używane, bywają obecnie bardzo kosztowne. Nie zawsze można też skorzystać z kredytu lub oferty zakupu na raty. W tej sytuacji rodzi się pokusa, by zdecydować się na nabycie auta powypadkowego. Pojazdy takie często sprzedawane są w atrakcyjnych cenach. Czy takie posunięcie może być opłacalne? I w jaki sposób należy przygotować się do zakupu uszkodzonego samochodu? W naszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

BART - Skup aut za gotówkę

Kiedy kupno samochodu powypadkowego ma sens ekonomiczny?

Zakup samochodu, który wcześniej uległ wypadkowi, nie zawsze musi wiązać się z problemami. Aby uniknąć potencjalnych kłopotów, warto jednak korzystać z ofert renomowanych sprzedawców, posiadających duże doświadczenie na tym rynku. Przykładem takiej firmy może być Bart - skup aut Rumia - przedsiębiorstwo to wspiera klienta na każdym etapie procesu zakupu i sprzedaży, przekazując mu zawsze rzetelne informacje i porady na temat pojazdu. Warto bowiem zauważyć, że decyzja o zakupie auta powypadkowego powinna być poprzedzona dokładną analizą jego uszkodzeń oraz wymaganych napraw i ich ceny. O koszty te warto zapytać amatorów mechaniki samochodowej - remont wozu w ich wykonaniu może okazać się bardzo opłacalny.

Jak kształtują się ceny napraw samochodów powypadkowych?

Koszty napraw uszkodzonych wozów mogą znacząco się różnić. Zależą one - między innymi - od marki i modelu pojazdu oraz od zakresu koniecznych w danej sytuacji prac. Warto więc jeszcze przed zakupem auta, ustalić, które z jego elementów wymagają interwencji mechanika. Przykładowo przywrócenie do stanu używalności samochodu, w którym zostały uszkodzone jedynie drzwi lub karoseria, może okazać się niezwykle opłacalne, szczególnie wówczas, gdy nie będzie konieczne dokładne dopasowanie kolorów lakieru. Problemem może być natomiast naprawa silnika lub skrzyni biegów. W takiej sytuacji bardzo często koszty prac mogą przewyższać wartość samego wozu. Dotyczy to zwłaszcza pojazdów starszych, w przypadku których problemem jest zaopatrzenie w części zamienne.

Czy warto kupić pojazd pochodzący z innego kraju?

W Polsce stosunkowo częste są niestety oszustwa przy zakupie pojazdów. Najczęściej spotykanym ich modelem jest sprzedaż samochodu, który w innym kraju został uznany za niezdatny do jazdy i remontu i w efekcie przeznaczony do rozbiórki na części zamienne. Powszechna jest niestety praktyka naprawy takich wozów najtańszym sposobem i oferowania ich jako pojazdów w pełni sprawnych. W ich przypadku można jednak liczyć na kilkutygodniowy co najwyżej okres bezawaryjnej eksploatacji. Dlatego też przy zakupie samochodów powypadkowych, szczególnie tych sprowadzonych z zagranicy, należy zachować ostrożność. Warto na przykład przejrzeć książkę pojazdu, zawierającą informacje o jego serwisowaniu.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Hubert · 1 miesięcy temu
    Jestem pasjonatem samochodowym i już niejednokrotnie kupiłem samochód po wypadku. Wystarczy tylko trochę wprawy przy naprawianiu i można w tani i szybki sposób pozyskać nowe, sprawne wozy.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Wiesiek K. · 8 miesięcy temu
    Hmmm... Zastanowię się w takim razie nad autem powypadkowym ze skupu. Może nie jest to głupi pomysł, skoro kupi się to u sprawdzonej firmy. 
Najnowsze komentarze
A według mnie jeśli Panna Młoda czuje się dobrze ze swoim ciałem, to nie ma sensu dobierać sukni, która specjalnie ją wyszczupli albo podkreśli to i owo. Ślub ma nie być dla niej torturą, podczas której będzie wciągać brzuch przez kilka godzin, bo czuła presję, żeby się dopiąć w jakąś sukienkę. Najważniejszą cechą sukni ślubnej jest to, że Panna Młoda czuje się w niej komfortowo, a nie czy coś podkreśla, czy nie :)
Ja wypowiem się z nieco innej perspektywy. Od zawsze byłem fanem motoryzacji i sporo czasu poświęcam na szukanie ciekawych ofert dotyczących sprzedaży aut. Tak znalazłem się na stronie https://zasada24.pl/#ostatnio-skupione-pojazdy-w-poznaniu, na której prezentowane są samochody skupione przez jeden ze skupów aut. Co ciekawe - jest możliwość kupienia tych pojazdów! Polecam każdemu miłośnikowi samochodów, bo można wypatrzeć różne perełki w stosunkowo niskich cenach. Jednak przed skorzystaniem z usług skupu - zarówno jako sprzedający, jak i kupujący - polecam się upewnić, czy działa on w sposób legalny.
Moje dzieci są niestety bardzo oporne na wycieczki rowerowe. Wzięłam ich kiedyś ze sobą na dosyć przyjemną trasę, ale po 15 minutach zaczęły narzekać, że są zmęczone... Chyba muszę jednak dawkować im jazdę na rowerze 😓
Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że wydajność pompy ciepła może zależeć od temperatury. Trzeba na pewno mieć to z tyłu głowy, kiedy decyduje się na zakup takiego sprzętu. Jednak niewątpliwie jest to urządzenie o wielu zaletach.
Jestem pasjonatem samochodowym i już niejednokrotnie kupiłem samochód po wypadku. Wystarczy tylko trochę wprawy przy naprawianiu i można w tani i szybki sposób pozyskać nowe, sprawne wozy.
Szukam właśnie prezentu urodzinowego dla taty, który uwielbia majsterkować i robię rekonesans, bo absolutnie się nie znam na narzędziach. Teraz będę musiała podejrzeć, które z wymienionych przyrządów tata ma w wyposażeniu, a których jeszcze nie...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są u nich domki mobilne. Nie potrafiłam sobie wyobrazić takiego stylu życia, ale jak słucham ich opowieści, to muszę przyznać, że wydaje mi się to bardzo ciekawa alternatywa do zwyczajnego domu.
Razem z koleżankami zastanawiamy się nad jakimiś zabiegami z użyciem botoksu, ale niestety nie należymy do odważnych i troszkę się obawiamy... Uspokoiło mnie to, co zostało tutaj napisane, że to metoda bezpieczna i są bardzo małe szanse na wystąpienie powikłań.
Jako świeżo upieczona mama zdecydowałam się na plastykę brzucha, bo jego wygląd po ciąży spędzał mi sen z powiek... Pomimo wielu godzin ćwiczeń, nie byłam w stanie w żaden sposób wpłynąć na mój wygląd. Finalnie cieszę się, że zdecydowałam się na operację.
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście jest ważne wcześniejsze opracowanie planu z uwzględnieniem każdej rzeczy, którą trzeba załatwić. Warto mieć na uwadze, że trzeba też odpowiednio wcześnie skontaktować się z obsługą hotelu i poinformować ich o istotnych dla nich szczegółach.