Skip to main content

Na co zwrócić uwagę kupując biżuterię przez Internet?

Zakupy przez Internet dla wielu z nas stały się codziennością. Coraz częściej sięgamy po tę formę transakcji ze względu na brak czasu, ale też wygodę, bowiem znalezienie wymarzonej biżuterii jest możliwe całą dobę. Jeśli ktoś jest jednak podejrzliwy do takiej formy zakupów, przedstawimy kilka trików, które pomogą zweryfikować produkty i sprzedającego. Co jednak zrobić, aby kupując biżuterię przez Internet być pewnym jej jakości? Sklepów internetowych z biżuterią jest ogromna ilość- na co zatem zwrócić uwagę przy tego typu zakupach?

Sklep internetowy z biżuterią

Gdzie kupować biżuterię przez Internet?

Biżuteria to produkt luksusowy, nie kupujemy jej codziennie, zazwyczaj jako prezent, bądź drobiazg na poprawę humoru, dlatego miejsce, w którym ją nabywamy powinno budzić nasze zaufanie - nie chcemy przecież, aby zakupiony bez nas pierścionek miał cyrkonie zamiast diamentów, a złote kolczyki po kilku dniach czerniały. Warto wybrać jubilera z doświadczeniem w sprzedaży precjozów - którzy jak sklep internetowy z biżuterią Jubiler Łodzińscy CH Serenada (Aleja Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 41 w Krakowie, Tel: 721 801 845), pracujący na swoją renomę od 1894 roku - dbają o bezpieczeństwo i jakość oferowanych ozdób. Co innego jednak odwiedzić sklep jubilerski osobiście i zobaczyć na własne oczy kosztowności, a co innego zaufać internetowej ofercie. Jest kilka sposobów, aby upewnić się jaką biżuterię nabywamy.

Sklep internetowy z biżuterią

Na co zwrócić uwagę kupując biżuterię w sklepie internetowym? 

Kupując przez Internet, koniecznie zwróć uwagę na zdjęcia oferowanej biżuterii, gdyż brak wyraźnych lub wykonanych bez odpowiedniego oświetlenia fotografii może świadczyć o braku profesjonalizmu sprzedającego. Zdjęć powinno być dużo, abyśmy mogli przyjrzeć się ozdobie z każdej strony i dostrzec takie niuanse jak rodzaj zapięcia, cięcie kryształów czy kształt łańcuszka. Wyraźne, jasne zdjęcia są wizytówką najlepszych sklepów internetowych z biżuterią.

Kolejny ważny aspekt, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie biżuterii online to próba kruszcu. Dzięki niej wiemy, jaka zawartość czystego kruszcu jest obecna w biżuterii i jeśli zależy nam na produkcie najwyższej jakości, to próba dla złota powinna wynosić 585, a dla srebra 925. Nie zawsze jednak wysoka próba jest najważniejszym kryterium naszego wyboru, niemniej warto sprawdzić, czy w ofercie sprzedawcy znajduje się informacja o zawartości kruszcu w biżuterii.

Sprawdzenie wymiarów biżuterii przed jej zakupem w sklepie internetowym jest koniecznością wpływającą na to, czy dana rzecz będzie pasować na nas lub osobę obdarowaną. Zdjęcia często nie oddają wielkości i możemy błędnie oszacować wymiary. Sprawą priorytetową jest ocenienie wielkości biżuterii za pomocą miarki, biorąc pod uwagę szczegółowy opis wymiarów danej kosztowności zamieszczony przez sprzedawcę. Za sprawą tego triku unikniemy zaskoczenia, otrzymując małe kolczyki, które wydawały nam się na pierwszy rzut oka duże.

Wybór formy płatności i wysyłki to z reguły informacja, o której dowiadujemy się na ostatnim etapie realizacji zamówienia. Warto jednak sprawdzić przed zakupami czy sprzedawca oferuje nam taką płatność i dostawę, jaka nam pasuje. Dobry sklep internetowy z biżuterią oferuje zazwyczaj kilka propozycji dokonania wpłaty oraz najpopularniejsze sposoby wysyłki.

Biżuterię kupujmy w sklepach, które mają dobre opinie w Internecie - sprawdźmy fanpage sprzedawcy na Facebooku, opinie na temat sklepu internetowego z biżuterią w wyszukiwarce internetowej, wejdźmy na stronę internetową i znajdźmy informację jak długo działa w branży. Budowana dekadami renoma to dobra wskazówka przy wyborze jubilera.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Eliza Kalata · 1 lat temu
    Długo szukałam dobrego jubilera w Krakowie i w końcu znalazłam. Już wiele razy zamawiałam produkty od Łodzińskich! Nigdy nie było problemu z wysyłką, biżuteria była taka jak na zdjęciach i przecudnie zapakowana. Polecam sklep online.
Najpopularniejsze wpisy
Najnowsze wpisy
Najnowsze komentarze
Jako świeżo upieczona mama zdecydowałam się na plastykę brzucha, bo ...
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście ...
Artykuł jest świetnym przewodnikiem dla osób szukających najlepszego rozwiązania ERP ...
Wydaje mi się, że domki holenderskie to świetna opcja na ...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są ...