Skip to main content

Czym zajmuje się stylista? Jak zostać stylistą w Polsce?

Stylista to osoba, która doskonale radzi sobie w świecie mody, posiada niebanalne wyczucie stylu i potrafi idealnie doradzić w sprawach, związanych z różnorodnymi stylizacjami. Czym zajmuje się stylista i jak nim zostać? Odkrywamy tajemnice zawodu, budzącego coraz większe zainteresowanie.

 Zawód stylisty - Roczna Szkoła Stylizacji

Gdzie pracuje i czym zajmuje się stylista?

Stylista to swego rodzaju doradca do spraw wizerunku. Posiada on aktualną wiedzę, związaną z popularnymi trendami i potrafi perfekcyjnie dobrać strój do figury i upodobań klientów. Warto wiedzieć, że rola stylisty nie kończy się na wybieraniu stylizacji dla gwiazd i celebrytów, choć bardzo często tak właśnie postrzegany jest ten zawód. Choć znane osoby wyjątkowo często korzystają z porad profesjonalistów, styliści coraz częściej pomagają również osobom spoza tzw. branży. Styliści znajdują także zatrudnienie u znanych projektantów, uczestniczą w sesjach zdjęciowych oraz pracują na własny rachunek, gromadząc często wokół siebie grono zadowolonych klientów, doceniających profesjonalne wsparcie w kreowaniu swojego wizerunku.

Co musi wiedzieć dobry stylista?

Stylista musi posiadać perfekcyjne wyczucie stylu oraz znać się na najnowszych trendach. Nie może jednak zapominać również o historii mody i postaciach, które odegrały istotną rolę w jej kształtowaniu. Osoba, która wykonuje zawód stylisty, powinna doskonale orientować się w typach sylwetek i potrafić dobrać do nich odpowiednie stroje. Idealnie sprawdzi się tutaj umiejętna analiza kolorystyczna oraz wiedza, związana z różnego rodzaju materiałami.

 Roczna Szkoła Stylizacji STYLAB

Jak zostać stylistą?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, zainteresowanych światem mody i tworzeniem idealnych stylizacji. Jak się okazuje, stanowisko to nie wymaga odpowiedniego wykształcenia kierunkowego. Warto jednak zainwestować w swój rozwój, by móc cieszyć się opinią profesjonalisty i osiągać satysfakcjonujące efekty swojej pracy. Dużą popularnością cieszy się np. Roczna Szkoła Stylizacji, o której więcej dowiedzieć się można pod adresem https://www.stylab.pl/roczna-szkola-stylizacji, gdzie zamieszczono również szereg istotnych informacji dla przyszłych stylistów. Co ciekawe, wielu przedstawicieli tego zawodu swoją karierę rozpoczyna w sklepach odzieżowych, ucząc się doboru ubrań na ich klientach. Warto jednak posiłkować się obserwacją autorytetów w branży, gdyż to właśnie tam znaleźć można wyjątkowe inspiracje oraz nietuzinkowe stylizacje o różnym charakterze. Niezależnie od drogi, którą wybierze się, by osiągnąć sukces w zawodzie stylisty, należy od początku gromadzić swoje portfolio. To właśnie ono stanowi swoistą wizytówkę umiejętności i kreatywności w zakresie tworzenia stylizacji. Portfolio przyda się z pewnością podczas prezentacji swoich możliwości przed potencjalnym klientem lub pracodawcą.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze komentarze
A według mnie jeśli Panna Młoda czuje się dobrze ze swoim ciałem, to nie ma sensu dobierać sukni, która specjalnie ją wyszczupli albo podkreśli to i owo. Ślub ma nie być dla niej torturą, podczas której będzie wciągać brzuch przez kilka godzin, bo czuła presję, żeby się dopiąć w jakąś sukienkę. Najważniejszą cechą sukni ślubnej jest to, że Panna Młoda czuje się w niej komfortowo, a nie czy coś podkreśla, czy nie :)
Ja wypowiem się z nieco innej perspektywy. Od zawsze byłem fanem motoryzacji i sporo czasu poświęcam na szukanie ciekawych ofert dotyczących sprzedaży aut. Tak znalazłem się na stronie https://zasada24.pl/#ostatnio-skupione-pojazdy-w-poznaniu, na której prezentowane są samochody skupione przez jeden ze skupów aut. Co ciekawe - jest możliwość kupienia tych pojazdów! Polecam każdemu miłośnikowi samochodów, bo można wypatrzeć różne perełki w stosunkowo niskich cenach. Jednak przed skorzystaniem z usług skupu - zarówno jako sprzedający, jak i kupujący - polecam się upewnić, czy działa on w sposób legalny.
Moje dzieci są niestety bardzo oporne na wycieczki rowerowe. Wzięłam ich kiedyś ze sobą na dosyć przyjemną trasę, ale po 15 minutach zaczęły narzekać, że są zmęczone... Chyba muszę jednak dawkować im jazdę na rowerze 😓
Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że wydajność pompy ciepła może zależeć od temperatury. Trzeba na pewno mieć to z tyłu głowy, kiedy decyduje się na zakup takiego sprzętu. Jednak niewątpliwie jest to urządzenie o wielu zaletach.
Jestem pasjonatem samochodowym i już niejednokrotnie kupiłem samochód po wypadku. Wystarczy tylko trochę wprawy przy naprawianiu i można w tani i szybki sposób pozyskać nowe, sprawne wozy.
Szukam właśnie prezentu urodzinowego dla taty, który uwielbia majsterkować i robię rekonesans, bo absolutnie się nie znam na narzędziach. Teraz będę musiała podejrzeć, które z wymienionych przyrządów tata ma w wyposażeniu, a których jeszcze nie...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są u nich domki mobilne. Nie potrafiłam sobie wyobrazić takiego stylu życia, ale jak słucham ich opowieści, to muszę przyznać, że wydaje mi się to bardzo ciekawa alternatywa do zwyczajnego domu.
Razem z koleżankami zastanawiamy się nad jakimiś zabiegami z użyciem botoksu, ale niestety nie należymy do odważnych i troszkę się obawiamy... Uspokoiło mnie to, co zostało tutaj napisane, że to metoda bezpieczna i są bardzo małe szanse na wystąpienie powikłań.
Jako świeżo upieczona mama zdecydowałam się na plastykę brzucha, bo jego wygląd po ciąży spędzał mi sen z powiek... Pomimo wielu godzin ćwiczeń, nie byłam w stanie w żaden sposób wpłynąć na mój wygląd. Finalnie cieszę się, że zdecydowałam się na operację.
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście jest ważne wcześniejsze opracowanie planu z uwzględnieniem każdej rzeczy, którą trzeba załatwić. Warto mieć na uwadze, że trzeba też odpowiednio wcześnie skontaktować się z obsługą hotelu i poinformować ich o istotnych dla nich szczegółach.