Skip to main content

Po co montować windę towarową w domu jednorodzinnym?

Winda towarowa zazwyczaj kojarzy się ze szpitalami, hotelami, czy też innymi dużymi budynkami użyteczności publicznej. Okazuje się jednak, że winda towarowa może również świetnie sprawdzić się w domu jednorodzinnym. Jednak jaki jest cel montażu windy towarowej w domu i w jakim przypadku się sprawdzi? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule!

Windy hydrauliczne

Jaki jest cel montażu windy towarowej w domu?

Otóż w pierwszej kolejności warto wspomnieć, że posiadanie windy towarowej poprawia komfort życia codziennego. Powiedzmy, że nasze gniazdko jest piętrowe, a kuchnia znajduje się na parterze. Tak więc musimy nosić posiłki po schodach na wyższą kondygnację. Nietrudno wtedy coś rozlać, czy też upuścić. Poza tym ten proces zajmuje sporo czasu, zwłaszcza gdy trzeba wiele potraw przenieść, choćby podczas uroczystości rodzinnej. Tę niedogodność rozwiązuje posiadanie w domu windy towarowej. Na jej temat przeczytać można na stronie "Windy towarowe - Projekt, Montaż, Serwis | Komodo Łódź", gdzie znajdziesz kontakt do polecanego serwisanta wind z Łodzi.  

Winda towarowa okaże się niezwykle przydatna także w sytuacji, kiedy w czterech kątach wykonujemy remont albo wymieniamy umeblowanie w pomieszczeniach znajdujących się powyżej. Nie musimy wtedy nic wnosić po schodach, tylko przy pomocy windy dokonujemy transportu. Zwykle mają one udźwig na poziomie 300 do 400 kilogramów, także bez problemu przewieziemy meble lub sprzęt RTV i AGD. Powyższe urządzenie jest też godne polecenia dla osób, które w wyższych kondygnacjach swojego domu jednorodzinnego prowadzą firmę.

Winda towarowa w domu jednorodzinnym - zalety

Zalet posiadania windy towarowej w swoim domu jest dosyć sporo, niektóre już zostały wspomniane powyżej. Jest to więc głównie poprawa komfortu codziennego funkcjonowania. Wymienić należy jednak jeszcze takie zalety jak:

  • bardzo cicha praca,
  • możliwość montażu tak zwanej windy panoramicznej, która doda budynkowi unikalnego charakteru,
  • prosty montaż, nawet w zabudowaniach już istniejących pod warunkiem, że w środku jest wystarczająca ilość wolnej przestrzeni.

Winda towarowa w domu jednorodzinnym - wady

Jeśli chodzi o minusy, należy tutaj wymienić fakt, iż czasem w związku z taką, a nie inną konstrukcją budynku montaż jej jest po prostu niemożliwy. W niektórych przypadkach ciężko po prostu taki sprzęt wpasować w istniejące wnętrze.

Kolejną wadą może być to, że winda towarowa musi przechodzić regularne przeglądy techniczne, co generuje dodatkowe koszty. Z drugiej jednak strony częsty serwis wydłuża jej żywotność. Do minusów trzeba jeszcze dodać koszt zakupu i montażu takiego sprzętu w domu.

Montaż i serwis zostawmy fachowcom!

W tej kwestii bardzo istotną sprawą jest wybór odpowiedniego producenta. Bardzo dobrym pomysłem w tym zakresie jest skorzystanie z usług firmy o nazwie Komodo Windy znajdującej się w Łodzi. Możemy tutaj liczyć na profesjonalny montaż oraz serwis dokonywany przez wysokiej klasy fachowców, którzy w tej dziedzinie posiadają długoletnie doświadczenie. Firma zajmuje się projektem i montażem wind towarowych, wind osobowych: https://www.komodo-windy.pl/oferta/windy/windy-osobowe, wind gastronomicznych czy dźwigów elektrycznych. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Daria · 1 lat temu
    Zabieramy się z mężem do budowy domu — chciałabym, żeby był bardzo nowoczesny i na pewno trzypiętrowy, ponieważ jesteśmy dużą rodziną. Taka winda w domu to mega frajda. Teraz zostaje mi podesłać mężowi ten artykuł, żeby przekonać go do montażu 😍
Najnowsze komentarze
A według mnie jeśli Panna Młoda czuje się dobrze ze swoim ciałem, to nie ma sensu dobierać sukni, która specjalnie ją wyszczupli albo podkreśli to i owo. Ślub ma nie być dla niej torturą, podczas której będzie wciągać brzuch przez kilka godzin, bo czuła presję, żeby się dopiąć w jakąś sukienkę. Najważniejszą cechą sukni ślubnej jest to, że Panna Młoda czuje się w niej komfortowo, a nie czy coś podkreśla, czy nie :)
Ja wypowiem się z nieco innej perspektywy. Od zawsze byłem fanem motoryzacji i sporo czasu poświęcam na szukanie ciekawych ofert dotyczących sprzedaży aut. Tak znalazłem się na stronie https://zasada24.pl/#ostatnio-skupione-pojazdy-w-poznaniu, na której prezentowane są samochody skupione przez jeden ze skupów aut. Co ciekawe - jest możliwość kupienia tych pojazdów! Polecam każdemu miłośnikowi samochodów, bo można wypatrzeć różne perełki w stosunkowo niskich cenach. Jednak przed skorzystaniem z usług skupu - zarówno jako sprzedający, jak i kupujący - polecam się upewnić, czy działa on w sposób legalny.
Moje dzieci są niestety bardzo oporne na wycieczki rowerowe. Wzięłam ich kiedyś ze sobą na dosyć przyjemną trasę, ale po 15 minutach zaczęły narzekać, że są zmęczone... Chyba muszę jednak dawkować im jazdę na rowerze 😓
Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że wydajność pompy ciepła może zależeć od temperatury. Trzeba na pewno mieć to z tyłu głowy, kiedy decyduje się na zakup takiego sprzętu. Jednak niewątpliwie jest to urządzenie o wielu zaletach.
Jestem pasjonatem samochodowym i już niejednokrotnie kupiłem samochód po wypadku. Wystarczy tylko trochę wprawy przy naprawianiu i można w tani i szybki sposób pozyskać nowe, sprawne wozy.
Szukam właśnie prezentu urodzinowego dla taty, który uwielbia majsterkować i robię rekonesans, bo absolutnie się nie znam na narzędziach. Teraz będę musiała podejrzeć, które z wymienionych przyrządów tata ma w wyposażeniu, a których jeszcze nie...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są u nich domki mobilne. Nie potrafiłam sobie wyobrazić takiego stylu życia, ale jak słucham ich opowieści, to muszę przyznać, że wydaje mi się to bardzo ciekawa alternatywa do zwyczajnego domu.
Razem z koleżankami zastanawiamy się nad jakimiś zabiegami z użyciem botoksu, ale niestety nie należymy do odważnych i troszkę się obawiamy... Uspokoiło mnie to, co zostało tutaj napisane, że to metoda bezpieczna i są bardzo małe szanse na wystąpienie powikłań.
Jako świeżo upieczona mama zdecydowałam się na plastykę brzucha, bo jego wygląd po ciąży spędzał mi sen z powiek... Pomimo wielu godzin ćwiczeń, nie byłam w stanie w żaden sposób wpłynąć na mój wygląd. Finalnie cieszę się, że zdecydowałam się na operację.
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście jest ważne wcześniejsze opracowanie planu z uwzględnieniem każdej rzeczy, którą trzeba załatwić. Warto mieć na uwadze, że trzeba też odpowiednio wcześnie skontaktować się z obsługą hotelu i poinformować ich o istotnych dla nich szczegółach.