Nowy mebel za grosze? To proste!

Masz dosyć starej kanapy, wersalki, fotela, itp? Chcesz zmienić coś w swoim domu, ale brakuje Ci funduszy? A może po prostu wolisz zaoszczędzić pieniądze i zmienić wnętrze tanim kosztem? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie!

Dzieci z pieskiem siedzące na kanapie odnowionej przez PHU ROBSON Tapicer Wrocław

Odnowione meble z duszą


Tani i skuteczny sposób na odświeżenie starego mebla to skorzystanie z usług tapicera. Pomoże on dobrać odpowiedni rodzaj i kolor materiału oraz wykona wymarzoną dla nas usługę. Renowacja mebli tapicerowanych wciąż zyskuje na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na tchnienie drugiego życia w poplamioną kanapę z lat 90. czy też odnowę fotela poobdzieranego przez pazury naszych czworonogów. Zapoznając się przykładowymi realizacjami na stronie PHU ROBSON Tapicer możemy samodzielnie przekonać się, że renowacja mebli nie tylko pozwoli nam zachować rzeczy, do których mamy szczególny sentyment, ale też nadamy meblom piękny, unikatowy wygląd. Każdy stary mebel ma swoją historię, często ściśle powiązaną z naszym życiem. Nie musimy już wyrzucać z bólem serca fotela, na którym dorastaliśmy my i nasze dzieci. Teraz to może być ten sam fotel w zupełnie świeżym wydaniu.


Jak wygląda renowacja mebli tapicerowanych?

Otóż, początkowo musimy dostarczyć wybrany mebel do tapicera. Następnie wybieramy odpowiedni materiał. Często spotykanym materiałem jest szenil wiskozowy. Dzięki cienkim włóknom jest on wytrzymały i przyjemny w dotyku. Nieco droższym materiałem jest welur, który świetnie pasuje do mebli w stylu retro. Za najbardziej eleganckie uznawane są skóry. Materiał ten jest również bardzo wytrzymały. Gdy mamy już wybrany rodzaj materiału i kolor, pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość. Czas oczekiwania zależny jest głównie od wielkości mebla. W przypadku krzesła czas oczekiwania wynosi około tygodnia. Na większy mebel musimy często poczekać dłużej. Jednakże, efekt końcowy jest warty tego oczekiwania.

Samodzielne odnowienie mebli


Stare meble możemy również odnowić samemu. Wystarczy odrobina potrzebnych narzędzi i czasu. Potrzebna jest również niezbędna wiedza do wykonywania renowacji mebli. Niestety łatwo jest mebel zniszczyć, zamiast odnowić jego wygląd. Przed podjęciem samodzielnych prób modernizacji mebla, powinniśmy przeczytać lub obejrzeć odpowiednie poradniki, które są powszechnie dostępne w Internecie. Zajmie nam to chwilę, a zapobiegnie nieszczęściom, które mogłyby powstać z niewiedzy. 

Fotel odnowiony przez PHU ROBSON Tapicer Wrocław


Mimo wszystko, modernizacja mebli to wymagający proces, dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług tapicera. Nie daje to takiej frajdy jak samodzielna renowacja mebla. Jednakże, zaoszczędzi nam to mnóstwo czasu i nerwów. W końcu nie wszystkie etapy odnowy mebla należą do przyjemnych. Oddając kanapę, fotel, czy też krzesło do tapicera, mamy gwarancję jakości i profesjonalizmu. Samodzielna renowacja jest procesem kreatywnym, ale nie gwarantuje nam sukcesu. Często efekt wychodzi daleki od spodziewanego. Jako amatorzy, nie mamy wprawy w wykonywaniu takich czynności. Dlatego lepiej zaufać profesjonaliście i cieszyć się pięknym, odnowionym meblem, który wniesie pełnię świeżości do naszego wnętrza. I to wszystko w niewielkiej cenie - czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież