Jak zastosować szkło w kuchni?

Dodaj komentarz

Szkło w kuchni występuje bardzo powszechnie. Kojarzy się głównie z zastawą stołową i szklankami, ale okazuje się, że z powodzeniem może ono być wykorzystywane jako materiał wykończeniowy.

Szkło lacobel

Szkło jako materiał wykończeniowy

Szklane elementy wydają się kruche i niezbyt trwałe. Nie każde szkło jest jednak łatwo rozbić. Na jego wytrzymałość wpływa proces jego hartowania, który polega na zwiększeniu temperatury szkła, a następnie jego schłodzeniu. Wygląd szkła się nie zmienia, poprawiają się jedynie jego parametry mechaniczne. Szkło hartowane może być na większą skalę wykorzystywane w budownictwie, ponieważ jest bezpieczniejsze od zwykłego. Zaletą szkła hartowanego jest to, że w przypadku zbicia pokruszy się na drobne, nieostre kawałki, które nikogo nie zranią. Dodatkowo, w małych kuchniach gładka tafla szkła optycznie powiększa wnętrze, a kolorowa wersja szkła będzie wyglądać bardzo dekoracyjnie. Poszukując inspiracji do wykorzystania szkła u siebie w kuchni, odwiedź stronę: https://www.szklanainspiracja.pl/, gdzie znajdziesz ciekawe porady, triki i zdjęcia przedstawiające wykorzystanie szkła w przykładowych wnętrzach. 

Kuchenne ściany, blaty i podłogi ze szkła

Materiał szklany może być wykorzystywany do wykończenia kuchennych ścian i podłóg. Wyróżnia się on estetycznym wyglądem oraz pozwala na łatwe utrzymanie w czystości. Z powodzeniem można go stosować zamiast płytek. Powierzchnia szkła jest gładka i nieprzepuszczalna, co sprawia, że łatwo z niej usunąć plamy i zabrudzenia, o które w kuchni nietrudno. Szklane panele ścienne często montuje się nad kuchenką gazową, ponieważ hartowane szkło jest odporne na wysokie temperatury. Ze względu na tę cechę umieszcza się je również pomiędzy szafkami w kuchni.

szkło lakierowane

Szklane panele podłogowe nadają wnętrzu niepowtarzalny styl. Na oryginalny wygląd wpływa również kolor i wzór szklanej podłogi. Można go dopasować do indywidualnych potrzeb i wymagań. Panele można zamawiać na konkretny wymiar, co daje gwarancję udanego zakupu. Szyby można wykorzystywać również jako kuchenne blaty lub półki szklane.

Szklane drzwi

Drzwi są niezbędnym elementem wyposażenia prawie w każdym pomieszczeniu. W kuchni warto zastosować drzwi ze szkła, które spełnia funkcję oddzielenia kuchni od pozostałych pomieszczeń przy jednoczesnym zachowaniu spójności i estetyki. W tej roli dobrze sprawdzą się drzwi ze szkła, które mogą być przesuwne, samozamykające lub odgradzane. W kuchni można zamontować również szklane drzwi do szafek. Takie elementy wykończeniowe podnoszą estetykę wnętrz, co jest szczególnie ważne w przypadku połączenia kuchni z innym pomieszczeniem – na przykład z salonem. Zamawiając drzwi wykonane ze szkła, warto postawić na szkło lacobel, które oprócz niezwykłej praktyczności, pełni funkcję ozdobną i może nadać pomieszczeniu niezwykłego charakteru. Więcej na temat szkła lacobel znajdziesz na na stronie: www.szklanainspiracja.pl/blog - blogu prowadzonym przez architektów i pasjonatów szkła. 

Szklany sufit

Szkło można wykorzystać również montując sufit. Wykorzystuje się wówczas lustra sufitowe, które wyglądają bardzo efektownie i optycznie powiększają wnętrze. Szklane dodatki sprawiają, że aranżacja wnętrza będzie niepowtarzalna. Mogą być montowane praktycznie na każdej kuchennej powierzchni – od podłogi przez ściany aż do sufitu. Nadają wnętrzu nowoczesny wygląd.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież