Jak wybrać idealny kominek do swojego domu?

Dodaj komentarz

Kominek to dodatkowa dekoracja do domu, ale także źródło przyjemnego ciepła. Wspólne, rodzinne wieczory, przy pysznej herbacie i kominku, z pewnością będą niezapomniane i bajeczne. Na samym początku należy zaznaczyć, iż, wedle panującego prawa, kominek nie może być jedynym źródłem ocieplania domu. Takie prawo zostało wprowadzone, aby zadbać o obywateli. Podczas dłuższej nieobecności mieszkańców, kiedy jedynym źródłem ogrzewania byłby kominek, mogłoby to doprowadzić do całkowitego wychłodzenia budynku lub nawet awarii instalacji grzewczej. Kominek jednak może być źródłem oszczędności, szczególnie w okresach wczesnej wiosny lub późnej jesieni. Pytanie brzmi jednak, jaki najlepiej wybrać do naszych czterech ścian?

Kominki Wrocław

Jaki wkład kominkowy wybrać najlepiej?

Takie pytanie warto zadać doświadczonej firmie, takie jak firma Lexus, która oferuje profesjonalny montaż kominka we Wrocławiu oraz fachowe doradztwo w tym zakresie. Wśród kominków, wymienić należy:

  • kominki z systemem DGP (dystrybucją gorącego powietrza) - tego typu kominki umożliwiają pełniejsze wykorzystanie ciepła podczas spalania drewna;
  • kominki z płaszczem wodnym - one również umożliwiają pełniejsze wykorzystanie ciepła podczas spalania drewna. Ich zaletą jest także to, iż można taki kominek podłączyć bezpośrednio do instalacji centralnego ogrzewania budynku. Wówczas dany kominek ma możliwość rozprowadzania ciepła poprzez grzejniki lub za pomocą instalacji wodnego ogrzewania podłogowego.

Montaż kominka Wrocław

Miejsce dla kominka - gdzie najlepiej ustawić go w domu?

Kominek najczęściej znajdować będzie się w salonie, gdzie rodzina będzie mogła wieczorem usiąść, rozpalić w nim i w miłej atmosferze oglądnąć film. Często będzie on towarzyszył nam na tej samej ścianie lub ścianie obok, na której znajduje się właśnie telewizor. Wówczas warto wybrać kominek w taki sposób, aby jego kolorystyka nie gryzła się z ekranem. Dlatego najczęściej polecane są kominki utrzymane w czerni, z szybą panoramiczną. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest to, iż przez szybę zobaczymy palący się ogień. Zachwyci to nie tylko domowników, ale także wszystkich odwiedzających gości. Żywy ogień to rewelacyjny dodatek do przytulnego pomieszczenia. Jeżeli Twój salon jednak jest utrzymany w bardziej nowoczesnym, loftowym stylu, polecamy żeliwny kominek wolnostojący, tzw. "koza".

Kominek w bloku mieszkalnym - jak to ugryźć?

W bloku spotykamy się raczej z brakiem zainstalowanych przewodów kominowych. Nie musi to być jednak przeszkoda. Na pomoc przychodzi nam wtedy biokominek, który jest rozwiązaniem niezwykle ekologicznym oraz bezpiecznym. Spalane w nim biopaliwo ma za zadanie emitowanie pary wodnej oraz śladowych ilości dwutlenku węgla, dzięki czemu nie będzie musiał być on podpinany do przewodów kominowych. Takie rozwiązanie jest również bardzo wygodne - nie będziesz musiał przygotowywać miejsca na drewno!

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.