Jak praktycznie urządzić szafę dla dwojga?

Dodaj komentarz

Szafa w każdym domu i mieszkaniu stanowi bardzo ważną część życia. To właśnie w niej często przechowujemy ważne dla nas przedmioty oraz rzeczy, których używamy codziennie. Aby dobrze nam korzystało się z szafy, to musi być ona odpowiednio urządzona. Gdy mamy szafę dla siebie na własność, to nie ma większego z tym problemu. Inaczej jest, jednak gdy musimy korzystać z jednej szafy w dwie osoby. Wtedy zorganizowanie wszystkiego, tak aby działało poprawnie, jest znacznie bardziej skomplikowane. W tym artykule postaramy się praktycznie podpowiedzieć, jak można urządzić szafę dla dwojga.

Szafy Komandor

Kwestie ważne przed zakupem szafy

Zanim jeszcze kupicie swoją wspólną szafę, to trzeba odpowiedzieć sobie na kilka istotnych kwestii, w których powinniście dojść do porozumienia, by nie było zgrzytów. Na początku zdecydujcie, gdzie postawicie szafę i ile miejsca będzie ona zajmować. Gdy ustalicie już tę najbardziej podstawową kwestię, to możecie się zastanowić nad kolorem waszej szafy. Dobrze, aby wybrany kolor pasował obu stronom, ponieważ każdy z użytkowników szafy będzie musiał ją oglądać praktycznie codziennie. Na sam koniec ustalcie, czy wasza szafa będzie jedynie przedmiotem użytecznym, czy może będzie również dekoracją pomieszczenia.

Jak urządzić szafę dla dwóch osób?

Szafa, która będzie służyła dwóm osobom, musi zostać rozplanowana w każdym miejscu, aby zachować porządek. Ułatwi to funkcjonowanie każdemu z użytkowników, ponieważ będzie lepiej wiedział, co gdzie ma. Dla dobrej organizacji szafy warto więc podzielić ją na kilka części. Pierwszy sposób, to podzielenie szafy na dwie części, gdzie każda należy do jednego z użytkowników. Drugi podział zakłada zorganizowanie 3 części w szafie. Po jednej dla każdego użytkownika oraz jedna wspólna, w której można przechowywać takie rzeczy jak pościel czy ręczniki. Warto również wyznaczone części podzielić na mniejsze moduły, by jak najbardziej zoptymalizować korzystanie z szafy. W tym celu warto skorzystać z usług firmy Komandor, której oferta dostępna jest na stronie: https://www.komandor-krakow.pl/ - firma zapewnia wysokiej jakości meble na wymiar, w tym szafy i garderoby. 

Planowanie wnętrza szafy

Zaplanowanie wnętrza szafy dla dwóch osób, jest skomplikowane, jednak możliwe. Warto podzielić szafę na strefy, w których trzymane są inne rodzaje ubrań czy przedmiotów. Jedna strefa może zawierać więc jedynie letnie ubrania dla kobiety, a druga może zawierać męskie gazety. Dobrze jest popatrzeć na szafę w tym momencie od strony praktycznej, by dostosować wybrane półki do konkretnych rzeczy. Taki podział to także łatwiejsze korzystanie z mebla w trakcie codziennego życia. Warto przy planowaniu wnętrza szafy, dojść do porozumienia czy ubrania będą składane, czy może wieszanie, aby zachować spójność.

Podsumowanie

Urządzanie szafy dla dwojga może być ciężkie, jednak dzięki kompromisom i podziałowi na strefy można osiągnąć szafę, która będzie schludnie urządzona. Z szafy korzystać będziecie każdego dnia, dlatego tak ważne jest, by już na początku wszystko dobrze rozplanować, aby później nie tworzyć niepotrzebnych konfliktów. Jeżeli natomiast samemu sobie z tym zadaniem nie poradzicie, to możecie skorzystać z pomocy odpowiednich doradców, którzy zajmują się urządzaniem szaf.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież