Skip to main content

Jak praktycznie urządzić szafę dla dwojga?

Szafa w każdym domu i mieszkaniu stanowi bardzo ważną część życia. To właśnie w niej często przechowujemy ważne dla nas przedmioty oraz rzeczy, których używamy codziennie. Aby dobrze nam korzystało się z szafy, to musi być ona odpowiednio urządzona. Gdy mamy szafę dla siebie na własność, to nie ma większego z tym problemu. Inaczej jest, jednak gdy musimy korzystać z jednej szafy w dwie osoby. Wtedy zorganizowanie wszystkiego, tak aby działało poprawnie, jest znacznie bardziej skomplikowane. W tym artykule postaramy się praktycznie podpowiedzieć, jak można urządzić szafę dla dwojga.

Szafy Komandor

Kwestie ważne przed zakupem szafy

Zanim jeszcze kupicie swoją wspólną szafę, to trzeba odpowiedzieć sobie na kilka istotnych kwestii, w których powinniście dojść do porozumienia, by nie było zgrzytów. Na początku zdecydujcie, gdzie postawicie szafę i ile miejsca będzie ona zajmować. Gdy ustalicie już tę najbardziej podstawową kwestię, to możecie się zastanowić nad kolorem waszej szafy. Dobrze, aby wybrany kolor pasował obu stronom, ponieważ każdy z użytkowników szafy będzie musiał ją oglądać praktycznie codziennie. Na sam koniec ustalcie, czy wasza szafa będzie jedynie przedmiotem użytecznym, czy może będzie również dekoracją pomieszczenia.

Jak urządzić szafę dla dwóch osób?

Szafa, która będzie służyła dwóm osobom, musi zostać rozplanowana w każdym miejscu, aby zachować porządek. Ułatwi to funkcjonowanie każdemu z użytkowników, ponieważ będzie lepiej wiedział, co gdzie ma. Dla dobrej organizacji szafy warto więc podzielić ją na kilka części. Pierwszy sposób, to podzielenie szafy na dwie części, gdzie każda należy do jednego z użytkowników. Drugi podział zakłada zorganizowanie 3 części w szafie. Po jednej dla każdego użytkownika oraz jedna wspólna, w której można przechowywać takie rzeczy jak pościel czy ręczniki. Warto również wyznaczone części podzielić na mniejsze moduły, by jak najbardziej zoptymalizować korzystanie z szafy. W tym celu warto skorzystać z usług firmy Komandor, której oferta dostępna jest na stronie: https://www.komandor-krakow.pl/ - firma zapewnia wysokiej jakości meble na wymiar, w tym szafy i garderoby. 

Planowanie wnętrza szafy

Zaplanowanie wnętrza szafy dla dwóch osób, jest skomplikowane, jednak możliwe. Warto podzielić szafę na strefy, w których trzymane są inne rodzaje ubrań czy przedmiotów. Jedna strefa może zawierać więc jedynie letnie ubrania dla kobiety, a druga może zawierać męskie gazety. Dobrze jest popatrzeć na szafę w tym momencie od strony praktycznej, by dostosować wybrane półki do konkretnych rzeczy. Taki podział to także łatwiejsze korzystanie z mebla w trakcie codziennego życia. Warto przy planowaniu wnętrza szafy, dojść do porozumienia czy ubrania będą składane, czy może wieszanie, aby zachować spójność.

Podsumowanie

Urządzanie szafy dla dwojga może być ciężkie, jednak dzięki kompromisom i podziałowi na strefy można osiągnąć szafę, która będzie schludnie urządzona. Z szafy korzystać będziecie każdego dnia, dlatego tak ważne jest, by już na początku wszystko dobrze rozplanować, aby później nie tworzyć niepotrzebnych konfliktów. Jeżeli natomiast samemu sobie z tym zadaniem nie poradzicie, to możecie skorzystać z pomocy odpowiednich doradców, którzy zajmują się urządzaniem szaf.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Patrycja · 1 lat temu
    O firmie Komandor z Krakowa słyszałam już kilkukrotnie od znajomych, kiedy korzystali z usług firmy podczas remontów w swoich domach. Ja właśnie jestem z mężem na etapie planowania remontu sypialni i szukaliśmy kogoś, kto zaprojektuje nam szafę do garderoby. Od razu sprawdziłam firmę Komandor, tylko nie wiedziałam, który salon w Krakowie wybrać. Po przeczytaniu tego artykułu https://www.komandor-krakow.pl/ranking-salonow-komandor-w-krakowie/ nie mam już żadnych wątpliwości. Już nie mogę się doczekać efektu końcowego naszej sypialni!!  
Najnowsze komentarze
A według mnie jeśli Panna Młoda czuje się dobrze ze swoim ciałem, to nie ma sensu dobierać sukni, która specjalnie ją wyszczupli albo podkreśli to i owo. Ślub ma nie być dla niej torturą, podczas której będzie wciągać brzuch przez kilka godzin, bo czuła presję, żeby się dopiąć w jakąś sukienkę. Najważniejszą cechą sukni ślubnej jest to, że Panna Młoda czuje się w niej komfortowo, a nie czy coś podkreśla, czy nie :)
Ja wypowiem się z nieco innej perspektywy. Od zawsze byłem fanem motoryzacji i sporo czasu poświęcam na szukanie ciekawych ofert dotyczących sprzedaży aut. Tak znalazłem się na stronie https://zasada24.pl/#ostatnio-skupione-pojazdy-w-poznaniu, na której prezentowane są samochody skupione przez jeden ze skupów aut. Co ciekawe - jest możliwość kupienia tych pojazdów! Polecam każdemu miłośnikowi samochodów, bo można wypatrzeć różne perełki w stosunkowo niskich cenach. Jednak przed skorzystaniem z usług skupu - zarówno jako sprzedający, jak i kupujący - polecam się upewnić, czy działa on w sposób legalny.
Moje dzieci są niestety bardzo oporne na wycieczki rowerowe. Wzięłam ich kiedyś ze sobą na dosyć przyjemną trasę, ale po 15 minutach zaczęły narzekać, że są zmęczone... Chyba muszę jednak dawkować im jazdę na rowerze 😓
Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że wydajność pompy ciepła może zależeć od temperatury. Trzeba na pewno mieć to z tyłu głowy, kiedy decyduje się na zakup takiego sprzętu. Jednak niewątpliwie jest to urządzenie o wielu zaletach.
Jestem pasjonatem samochodowym i już niejednokrotnie kupiłem samochód po wypadku. Wystarczy tylko trochę wprawy przy naprawianiu i można w tani i szybki sposób pozyskać nowe, sprawne wozy.
Szukam właśnie prezentu urodzinowego dla taty, który uwielbia majsterkować i robię rekonesans, bo absolutnie się nie znam na narzędziach. Teraz będę musiała podejrzeć, które z wymienionych przyrządów tata ma w wyposażeniu, a których jeszcze nie...
Mam rodzinę w Niemczech i opowiadali mi jakie modne są u nich domki mobilne. Nie potrafiłam sobie wyobrazić takiego stylu życia, ale jak słucham ich opowieści, to muszę przyznać, że wydaje mi się to bardzo ciekawa alternatywa do zwyczajnego domu.
Razem z koleżankami zastanawiamy się nad jakimiś zabiegami z użyciem botoksu, ale niestety nie należymy do odważnych i troszkę się obawiamy... Uspokoiło mnie to, co zostało tutaj napisane, że to metoda bezpieczna i są bardzo małe szanse na wystąpienie powikłań.
Jako świeżo upieczona mama zdecydowałam się na plastykę brzucha, bo jego wygląd po ciąży spędzał mi sen z powiek... Pomimo wielu godzin ćwiczeń, nie byłam w stanie w żaden sposób wpłynąć na mój wygląd. Finalnie cieszę się, że zdecydowałam się na operację.
Z perspektywy czasu myślę, że w organizacji takiego wydarzenia rzeczywiście jest ważne wcześniejsze opracowanie planu z uwzględnieniem każdej rzeczy, którą trzeba załatwić. Warto mieć na uwadze, że trzeba też odpowiednio wcześnie skontaktować się z obsługą hotelu i poinformować ich o istotnych dla nich szczegółach.