Dekoracje handmade

Dekoracje handmade to wzięte z języka angielskiego wyrażenie oznaczające dekoracje robione ręcznie. Sprokrewnionym z nim zwrotem są także dekoracje DIY, a więc do it yourself, co możemy tłumaczyć jako zrób to sam. Są to ciekawe ozdoby do domu czy biura, o zróżnicowanym poziomie trudności, które każdy może spróbować zrobić samodzielnie w domu.

Dekoracje dla domu


Moda powraca

Ręcznie robione dekoracje do domu wszelkiego rodzaju były bardzo modne... Kiedy jeszcze nie było w sklepach takiego wyboru ozdób kupnych! Może niektórzy pamiętają te czasy, kiedy świeczniki czy serwetki robiło się samodzielnie. Teraz sklepy pękają w szwach od najróżniejszych dekoracji w różnym stylu, od boho po modernistyczny. Mimo wszystko możemy się zastanowić czy moda na handmade powraca? W internecie roi się teraz od pomysłów na dodatki do domu, które możemy zrobić w domu. Wystarczy odrobina chęci i zdolności plastycznych, a często można wyczarować coś pięknego i to dosłownie z niczego! Takie dekoracje zyskują na popularności i można powiedzieć, że mimo zmieniającej się mody, przeżywają one swój renesans.

Czy moda na handmade powraca?

Dekoracje dla domu

Wystarczy dosłownie chwila, by znaleźć ciekawe inspiracje na modne dodatki do domu. W Internecie można znaleźć specjalne, dedykowane projektom DIY strony, na których można znaleźć dokładne instrukcje wykonania ozdób. Dostępne są również filmy na portalu YouTube z instruktażami. Wszystko jest dostępne od ręki i często w pełni darmowe, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbował! Wiele z ozdób handmade można wykonać z rzeczy, które większość z nas ma w domu. Jednak handmade stało się teraz tak popularne, że powstają specjalne sklepy z akcesoriami do wykonywania ozdób czy nawet zabawek samodzielnie. A wszystko to jest na wyciągnięcie ręki i często przystępne cenowo.

Dekoracje handmade

Handmade - to proste

W internecie a nawet w specjalnych magazynach czy czasopismach można znaleźć wzory i instrukcje potrzebne, aby samodzielnie wykonać dekoracje do domu takie jak obrusy i serwetki, poduszki, maskotki dla dzieci, świeczniki i same świeczki, a nawet namiot tipi dla dzieci i wiele innych.