Ubezpieczenie w podróży - 5 powodów, dla których warto je posiadać

Dodaj komentarz

Cena to z pewnością jeden z najważniejszych aspektów, którym sugerują się wszyscy, poszukujący atrakcyjnej oferty na wakacyjne wyjazdy. Warto jednak zastanowić się, czy oszczędzanie powinno dotyczyć również ubezpieczenia w podróży? Jak mówi bowiem znane przysłowie: przezorny zawsze ubezpieczony. Praktyka pokazuje, że w razie zaistnienia konieczności skorzystania z ubezpieczenia, zdecydowanie więcej tracą oszczędni, niż wspomniani już przezorni.

Jaki jest koszt ubezpieczenia w podróży?

Jeszcze kilka lat temu aż 73% Polaków deklarowało chęć wykupienia dodatkowego ubezpieczenia turystycznego na czas wakacyjnych wyjazdów. Nic dziwnego, bo choroba czy wypadek mogą przytrafić się każdemu. To z kolei determinuje wysokie koszty pomocy medycznej, które mogą wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu, kwotę tą pokrywa ubezpieczyciel. Wykupienie takiego ubezpieczenia jest niezwykle istotne, jeśli kraj, do którego się wybieramy, leży w dość dużej odległości od Polski lub też, gdy opieka w nim jest wyjątkowo droga. Do takich krajów należą np. Stany Zjednoczone.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróży?

Wiele osób przed wakacyjnym wyjazdem zastanawia się czy zakup specjalnego ubezpieczenia jest opłacalną inwestycją. Jak pokazuje doświadczenie, lepiej być przygotowanym na wszystko, by przykra niespodzianka nie zepsuła długo oczekiwanego wyjazdu. Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie?

Odszkodowanie za zgubiony bagaż

Kradzież, zniszczenie czy opóźnienie dostarczenia bagażu potrafią skutecznie popsuć nastrój i nastawienie do długo wyczekiwanego odpoczynku. Ubezpieczenie od ubezpieczenia-kielczow.pl - czyli Biura ubezpieczeń Katarzyna Rutkowska, znajdującego się na ul. Wrocławskiej 92, 55-093 Kiełczów (Tel: 501 336 610) daje pewność wypłaty odszkodowania za utracony bagaż, co pozwala zrekompensować poniesione straty.

Ryzyko nie zawsze gwarantuje dobrą zabawę

Zwłaszcza jeśli na urlopie chcemy odpoczywać, a nie stresować się sytuacjami, na które na ogół nie mamy wpływu. Raczej niewiele osób przed wyjazdem nastawia się na problemy, zwłaszcza te zdrowotne. Karta EKUZ honorowana jest tylko w krajach Unii Europejskiej i zapewnia podstawową opiekę zdrowotną. Ubezpieczenie turystyczne chroni przed dodatkowymi kosztami, wynikającymi z tak podstawowych świadczeń, jakimi są np. zwykła konsultacja z lekarzem, która może być niezbędna w przypadku urazów czy nagłego pogorszenia stanu zdrowia.

Transport chorego do Polski bywa kosztowny

O tym miało okazję przekonać się większość osób, którym ubezpieczenie nie zapewniało transportu medycznego do kraju. Pokrycie jego kosztów może poważnie nadszarpnąć domowy budżet. Jak się okazuje, transport medyczny z odległych kontynentów to koszt nawet 250 000 zł. Ubezpieczyciel pokrywa go z własnej kieszeni, jeśli turysta wykupił wcześniej odpowiednie ubezpieczenie.

Pomoc w trudnych sytuacjach bywa bezcenna

Ubezpieczenie w podróży to również różnego rodzaju pomoc, świadczona przez 24h na dobę. Nie zawsze problemy wynikają bowiem z problemów o charakterze zdrowotnym. Skradziono ci dokumenty? Brałeś udział w wypadku i nie możesz prowadzić samochodu? Pomoże ci ubezpieczyciel, jeśli wykupisz ubezpieczenie Assistance.

Odpowiedzialność w podróży

Ubezpieczenie OC obejmuje również odpowiedzialność cywilną za zniszczone mienie innej osoby, co przytrafić może się każdemu, zwłaszcza gdy w wyjeździe biorą udział małe dzieci.

Jak uzyskać ubezpieczenie w podróży?

Uzyskanie ubezpieczenia w podróży nie jest czasochłonne. Aby je wykupić, warto przejrzeć ofertę, umieszczoną na stronie https://www.ubezpieczenia-kielczow.pl/#oferta, gdzie znaleźć można również informacje innych możliwościach w tym zakresie. Należy również wykupić polisę jeszcze przed wyjazdem, by móc podróżować spokojnie i z pewnością wsparcia w przypadku nieprzewidzianych problemów.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.