Transkrypcja nagrań - co to jest?

Transkrypcja nagrań to konwersja ścieżki dźwiękowej rozmowy głosowej lub wideo na słowa pisane, które mają być przechowywane jako zwykły tekst w języku konwersacyjnym. Transkrypcja rozmowy może być transmitowana na żywo - podczas rozmowy telefonicznej lub wydarzenia - lub na podstawie nagrania wcześniejszej rozmowy. 

Kobieta wykonująca transkrypcję nagrania

Transkrypcja połączeń

Transkrypcja połączeń to ważne i potężne narzędzie ze względów biznesowych, szkoleniowych, medycznych lub prawnych. Ponieważ tekst ma znacznie bardziej zaawansowane funkcje wyszukiwania i analizy niż dźwięk, historia rozmów oparta na tekście jest konieczna (lub lepsza) w wielu przypadkach użycia. Szczegółowe informacje na temat transkrypcji, można znaleźć w artykule www.spiszeto.pl/blog/czym-jest-transkrypcja-nagrania, zamieszczonym na blogu firmy Transkrypcje SpiszeTo. Usługi transkrypcji mowy na tekst w czasie rzeczywistym są wykorzystywane również w celu zwiększenia dostępności, poprawiając zrozumienie dla osób niedosłyszących lub nowicjuszy w języku. 

Zastosowanie transkrypcji połączeń

W przypadku połączeń głosowych transkrypcja połączeń jest często wykorzystywana w kontekście biznesowym, na przykład w celu ulepszenia szkoleń i informacji zwrotnych dla pracowników call center. Rejestrowanie kontekstu i słów wypowiedzianych podczas rozmowy może pomóc w algorytmicznym identyfikowaniu problemów biznesowych, ułatwiając wdrażanie zasobów w sposób oparty na faktach. Ponadto transkrypcje rozmów i nagrania są cenne ze względów prawnych, gdzie współczesne transkrypcje, nagrania i notatki mają przewagę nad innymi typami zapisów. Zauważ, że legalność transkrypcji połączeń różni się w zależności od lokalizacji. W niektórych lokalizacjach transkrybowanie nagranych rozmów, nagrywanie rozmów, a nawet transkrypcja mowy w czasie rzeczywistym podczas rozmowy lub wideo jest zabronione lub wymaga świadomej zgody niektórych lub wszystkich stron rozmowy. 

Sprzęt potrzebny do wykonania transkrypcji nagrania

Czy transkrypcje są przydatne?

Podsumowując transkrypcje rozmów są bez wątpienia niezbędne, ponieważ znacząco ułatwiają wiele procesów w przedsiębiorstwie. Nie należy zapominać, że transkrypcja rozmów telefonicznych może być wykorzystywana, aby na przykład usprawnić jakość informacji zwrotnych. Transkrypcje rozmów telefonicznych są przydatne jeżeli chodzi o względy prawne.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież