Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

W życiu większości matek nadchodzi ciężki moment, w którym muszą podjąć decyzję o powrocie do pracy. Wiąże się to nieodłącznie z koniecznością zorganizowania opieki nad dzieckiem. W przypadku podjęcia pracy tuż po zakończeniu urlopu macierzyńskiego pozostaje najczęściej wybór pomiędzy żłobkiem, a wynajęciem opiekunki, która zajmie się dzieckiem w domu. Niewiele osób może liczyć w tej kwestii na pomoc ze strony rodziny. Na szczęście żłobki i przedszkola powstają coraz częściej nawet w małych miejscowościach.

Żobki i przedszkola

.

Profesjonalna opieka dla naszych pociech

Do niedawna żłobki kojarzyły nam się z instytucjami prywatnymi, jednak coraz częściej powstają żłobki publiczne, pomagają w tym dotacje do żlobków. W większych miastach cały czas trwa rozbudowa żłobków, tak aby mogły zapewnić opiekę jak największej liczbie dzieci. Dokonując wyboru pomiędzy posłaniem dziecka do żłobka a wynajęciem opiekunki należy rozważyć wiele aspektów. Żłobek jest na pewno tańszą opcją, dodatkowym plusem jest kontakt dziecka z rówieśnikami i szybszy jego rozwój. Niestety dzieci na początku swojej przygody ze żłobkiem często zmagają się z infekcjami, co zniechęca wielu rodziców. Niektórzy martwią się czy opiekunki będą w stanie poświęcić wystarczającą ilość czasu każdemu dziecku w grupie. Jednak trzeba pamiętać, że są to miejsca dostosowane do opieki nad dziećmi, zatrudniające wykwalifikowaną kadrę pozostającą pod kontrolą przełożonych.

Oferta żłobków

Oferta żłobków

Żłobki oferują również wyżywienie dostosowane do potrzeb dziecka i wiele różnych zajęć wspomagających rozwój maluszków. Zatrudnienie opiekunki wiąże się na pewno z większymi kosztami niż posłanie dziecka do żłobka. Dodatkowo niestety nie mamy pewności, jak będzie wyglądał dzień naszego dziecka pod opieką takiej osoby, ponieważ nie jesteśmy w stanie tego kontrolować. Z drugiej strony plusem jest to, że indywidualnie możemy ustalić godziny w jakich potrzebujemy opieki nad dzieckiem i nie jest ono narażone na taką ilość zarazków jak w żłobku. Wybór pomiędzy żłobkiem a opiekunką jest bardzo indywidualną kwestią, należy wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw, i dostosować naszą decyzję do preferencji naszych i dziecka.
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież