Pokonaj barierę mówienia - zapisz się na kurs języka angielskiego dla dorosłych

Dodaj komentarz

Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach niezwykle cenna - może umożliwić swobodne podróżowanie po świecie, podjęcie wymarzonej pracy lub rozpoczęcie studiów w innym kraju. Nie należy więc dziwić się temu, że jego nauką zainteresowana jest nie tylko młodzież, lecz również osoby w pełni dorosłe.

Jak wygląda nauka języka obcego w przypadku osób dorosłych?

Według ekspertów początkowa faza nauki języka jest zawsze najtrudniejsza. Należy wykazać wówczas odpowiednią determinację i systematycznie przyswajać materiał. Z tego powodu wiele osób decyduje się na kurs języka angielskiego dla dorosłych pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Regularne uczęszczanie na zajęcia wyzwala zwykle odpowiednią motywację do działania, a nowoczesne metody dydaktyczne pozwalają na szybkie przyswojenie nowych wiadomości i umiejętności. Oczywiście należy przyłożyć się również do nauki w domu. Pomóc mogą w tym odpowiednio dobrane materiały: filmy, gry językowe czy fiszki do nauki słówek.

Jak długo należy uczyć się języka angielskiego, by posługiwać się nim w stopniu komunikatywnym?

Czas, potrzebny na zdobycie podstawowych umiejętności porozumiewania się w języku angielskim, zależy przede wszystkim od wybranej metody nauki oraz zaangażowania kursanta. W przypadku osób, które - oprócz zajęć w szkole językowej - poświęcają każdego dnia minimum 30 minut na naukę we własnym zakresie, zajmuje to zwykle od 3 do 6 tygodni. Warunkiem jest systematyczność działań oraz odpowiednia motywacja do zdobywania nowej wiedzy. Nie bez znaczenia jest również podejście osoby, prowadzącej kurs językowy oraz odpowiednio dobrane materiały szkoleniowe.

Czy nauka języka angielskiego może być ciekawa?

Nauka języka nie powinna być przy tym traktowana jako przykry obowiązek. Na szczęście obecnie można bez problemu nabyć pomoce naukowe, które sprawią, że może być ona dla nas rodzajem rozrywki. Mowa tu przede wszystkim o grach językowych. Dla osób, które znają już podstawowe słownictwo, ciekawą opcją jest lektura anglojęzycznych gazet czy książek. Wiele osób decyduje się również na wyjazd za granicę, by tam, w miejscach, gdzie język angielski jest używany w życiu codziennym, podnosić swe umiejętności w posługiwaniu się nim.

Jak pokonać barierę mówienia w języku angielskim?

Program nauczania szkoły językowej powinien również pozwolić uczestnikom kursu na pokonanie bariery mówienia po angielsku. Jest ona charakterystyczna dla każdej prawie osoby, uczącej się nowego języka, nawet wówczas, gdy pozna już ona odpowiednie słownictwo i zasady gramatyki. Problemem jest zwykle stres, towarzyszący pierwszym próbom wysławiania się, a związany najczęściej z obawami przed popełnieniem błędu. Rolą nauczyciela jest pomoc w ich przezwyciężaniu oraz zachęcanie kursanta do wypowiedzi podczas zajęć. Jako metodę pokonywania tego typu problemów stosuje się też często zajęcia z native speakerem - wówczas wszelkie rozmowy na lekcji muszą być prowadzone w języku obcym.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.